reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

Aaa i moje Kochane byłam na USG, oczywiście prywane i opóźnienie 30 min, juz zastąpiłam w poczekalni!!!

Dzidzia ❤ rośnie pieknie jest 2 dni do przodu do OM, zatem 14+6!
Na 75% Córcia ❤i tetaz tak ph mam 5.5-6 w badaniach, chiński Córcia❤, FHR dziś 152, w 10 było nawet 174, zatem u mnie sie zgadza😍😍😍!!!
Córcia ❤ dziś ziewała, a ja mówię no idzie w mamę, bo ja po pracy jestem kapeć of the kapeć!
Super Dzidziu! Wszystko wspaniale! Baaaardzo się cieszę :D 🥰🥰🥰🥰
 
reklama
W końcu Was dziewczyny nadrobiłam :D
Widziałam, że kilka dni temu rozmawiałyście o tyciu w ciąży. U mnie póki co na wadze domowej + 0,5 kg :p także nie jest źle bo nie ograniczam się za bardzo z jedzeniem , a coraz częściej w ciągu dnia zaczyna mi burczeć w brzuchu, więc organizm sam się domaga dodatkowego posiłku.
Widziałam też, że pisałyście o cukrzycy ciążowej - ja bardzo się tego boje bo przed zajściem w ciąże miałam cukier na granicy normy - 99! Jak zaszłam w ciąże to odrzuciło mnie w pierwszym trymestrze od słodyczy i przy pierwszy badaniu miałam 86 także bardzo się ucieszyłam (nie jadałam słodkiego prawie wcale, ale za to codziennie dużo owoców). Teraz apetyt na słodkie trochę mi wrócił co nie ukrywam trochę mnie martwi bo boje się przekroczenia magicznej granicy glukozy 92 🙄.
Do następnej wizyty u mojej gin (26.10) muszę zrobić znowu badanie krwi + mocz, więc mam w planach jednak ograniczenie słodyczy (też ich nie jem jakoś dużo, ale na pewno o wiele więcej niż w tym pierwszym trymestrze).
A w ogóle to dziwi mnie taka rozbieżność wśród ginekologów jeżeli chodzi o przyjmowanie suplementów diety itp. Widziałam, że niektóre z Was nic nie przyjmują oprócz kwasu foliowego - mi babeczka od pierwszego trymestru zaleciła przyjmowanie witaminy D3 i dodatkowo Femibion 1, a teraz w drugim trymestrze mam brać Pregna Plus i za chwilę dojdą jeszcze dodatkowo kwasy DHA.
Widzisz, mi moja gin poleciła żebym brała tylko i wyłącznie Femibion (teraz już przerzuciłam się na Femibion 2 bo jestem w 15 tyg), natomiast moja endokrynolog, stwierdziła że Femibion spoko, ale że ma za mało jodu i wit D i kazała mi to dodatkowo suplementowac , no to suplementuje 😋
 
Witajcie. Chciałam się przywitać po raz pierwszy na tym forum. Od jakiegoś czasu chętnie Was podczytuję. Zdecydowałam się do Was dołączyć po badaniach prenatalnych i odebraniu wyników testu podwójnego i SANCO. Jestem aktualnie w 14+0 tyg, a w moim brzuchu mieszka córcia 😀😍
Witamy Cię serdecznie i gratulujemy 🥰
 
Witajcie. Chciałam się przywitać po raz pierwszy na tym forum. Od jakiegoś czasu chętnie Was podczytuję. Zdecydowałam się do Was dołączyć po badaniach prenatalnych i odebraniu wyników testu podwójnego i SANCO. Jestem aktualnie w 14+0 tyg, a w moim brzuchu mieszka córcia 😀😍
Cześć!
Super, gratuluje 😍😍😍 kolejna córcia! Jaki tutaj wysyp kobietek mamy 😍
Powiedz coś więcej o sobie - czy to pierwsza ciąża? I na kiedy masz planowany termin? Jak samopoczucie?
 
Widzisz, mi moja gin poleciła żebym brała tylko i wyłącznie Femibion (teraz już przerzuciłam się na Femibion 2 bo jestem w 15 tyg), natomiast moja endokrynolog, stwierdziła że Femibion spoko, ale że ma za mało jodu i wit D i kazała mi to dodatkowo suplementowac , no to suplementuje 😋
Mi też kazała do Femibionu 1 dobierać witaminę D3 i brałam Vigantol (2 krople dziennie).
Teraz w drugim trymestrze poleciała mi zakup Pregna Plus i tutaj już jest odpowiednia dawka witaminy D, ale z kolei za mało jest kwasów DHA i wspomniała, że za kilka tygodni też mam zacząć suplementować. Zastanawiam się też na ile organizm jest w stanie przyswoić kwasów DHA z diety - ja np. od 2 lat nie jem mięsa, ale jem ryby/owoce morza i orzechy, więc w pewnym sensie na pewnie po części z pożywienia też uzupełniam to zapotrzebowanie :)

Witajcie. Chciałam się przywitać po raz pierwszy na tym forum. Od jakiegoś czasu chętnie Was podczytuję. Zdecydowałam się do Was dołączyć po badaniach prenatalnych i odebraniu wyników testu podwójnego i SANCO. Jestem aktualnie w 14+0 tyg, a w moim brzuchu mieszka córcia 😀😍
Witamy i gratulacje :D ... kolejna dziewczynka na forum :)... cholerka czy to tylko u mnie na 80 % mieszka chłopiec :p ?
 
IMG_20201007_140448.jpg mam i ja 🥰
 
reklama
Ja czekam na prenatalne i dokłanie taki kupię 😊
Powiem Wam, że miałam duże opory, żeby go zamówić. W poprzedniej ciąży zamówiłam go od razu po pierwszej wizycie w 5 tc szczęśliwa i niczego nie świadoma. Szybko niestety wylądował w koszu po następnej wizycie w 8 tc, bo okazało się puste jajo. Także teraz mam jakiś taki lęk czy znowu nie zapesze. Ale już jestem po prenatalnych i liczę że limit złych rzeczy został wyczerpany.
 
Do góry