reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kwietniowe mamy 2021

reklama
@PałkaZapałka - ja stosuję i wielorazowe i jednorazowe. Dla mnie lepsze jak się używa wełnianego otulacza plus wymienny wkład. Jak otulacz mam pul, to często idzie od razu do prania. Moi znajomi prowadzą sklep Link do: Sklep z pieluchami wielorazowymi dla dzieci – Chmurka Biała Nie musisz od nich kupować, ale generalnie wiedzy w artykułach jest tam sporo.

Z Lilianką po godzinnym spacerze mam dość, od razu zawroty głowy i ciągnięcia brzucha. Kondycjo, przybywaj!
 
A ja biorę Femibion. Na razie 1 bo jestem 10+6.

Mój syn pod koniec kwietnia będzie miał 5 lat. Jak usłyszał o rodzeństwie to uznał, że chce brata i siostrę. Od razu oczywiście wymyślił imiona - Igor i Ala - tak mają na imię jego przyjaciele w przedszkolu 😂.

Płci jeszcze nie znam, choć coś czuję, że będzie drugi mężczyzna (ale nadzieje mam na dziewczynkę). Wizyta dopiero 14 października, kto wie, może coś pokaże
 
reklama
W końcu Was dziewczyny nadrobiłam :D
Widziałam, że kilka dni temu rozmawiałyście o tyciu w ciąży. U mnie póki co na wadze domowej + 0,5 kg :p także nie jest źle bo nie ograniczam się za bardzo z jedzeniem , a coraz częściej w ciągu dnia zaczyna mi burczeć w brzuchu, więc organizm sam się domaga dodatkowego posiłku.
Widziałam też, że pisałyście o cukrzycy ciążowej - ja bardzo się tego boje bo przed zajściem w ciąże miałam cukier na granicy normy - 99! Jak zaszłam w ciąże to odrzuciło mnie w pierwszym trymestrze od słodyczy i przy pierwszy badaniu miałam 86 także bardzo się ucieszyłam (nie jadałam słodkiego prawie wcale, ale za to codziennie dużo owoców). Teraz apetyt na słodkie trochę mi wrócił co nie ukrywam trochę mnie martwi bo boje się przekroczenia magicznej granicy glukozy 92 🙄.
Do następnej wizyty u mojej gin (26.10) muszę zrobić znowu badanie krwi + mocz, więc mam w planach jednak ograniczenie słodyczy (też ich nie jem jakoś dużo, ale na pewno o wiele więcej niż w tym pierwszym trymestrze).
A w ogóle to dziwi mnie taka rozbieżność wśród ginekologów jeżeli chodzi o przyjmowanie suplementów diety itp. Widziałam, że niektóre z Was nic nie przyjmują oprócz kwasu foliowego - mi babeczka od pierwszego trymestru zaleciła przyjmowanie witaminy D3 i dodatkowo Femibion 1, a teraz w drugim trymestrze mam brać Pregna Plus i za chwilę dojdą jeszcze dodatkowo kwasy DHA.
 
Do góry