reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

In vitro 2022

A masz jakieś zachcianki? Bo mnie to od czasu do czasu nachodzi ochota na kiszone rzeczy 🤣 muszę mieć zawsze ogórki i kapustę kiszoną w lodówce w razie czego 🤣 no i nieustająca faza na pierogi ruskie i ziemniaki ze śmietaną..to sa moje top topów 🤣
U mnie jest mega chcica na pistacje ( już zamówione 2 kg bo ostatni kilogram poszedł szybciutko), maliny, jabłka ...z mniej zdrowych to mam chcice na pizze ( chyba dostanę rabat dla stałego klienta z telepizzy🤣) i ostatnio zazyczylam sobie 2kg pierogów z mięsem ...🤣🤣🤣🤣 kapusta i ogórki kiszone to też u mnie stały element codziennej diety 🤣
 
reklama
Ja sie czuje extra...tzn rano...mam przypływ energii mogłabym maratony biegać a wieczorami to jestem padaka...jakby ktoś ze mnie powietrze spuścił ..punkt 22.00 zamykają mi się oczy i koniec! Ostatnio zaszalałam w weekend bo u znajomych do 22.30 wytrzymałam 🤣szaleństwo haha
A tak to mam podobne "dolegliwości" ..tzn zaparcia nie tak bardzo ale ciąglemi sie odbija po jedzeniu..niestrawność na całego 🙈
A próbowałaś jeść więcej błonnika? Może to by pomogło przy zaparciach? Ja wcinam jabłka..siemie lniane i takie tam...i chyba pomaga 🤔
Co do imion to mam nadzieję że stary mnie nie rozczaruje na koniec haha dlatego tez wszystkim najbliższym mówię że bdz mały Mieszko 🤣
Ja przez to, że codziennie budzę się o 5,6 rano (mimo iż nie pracuje teraz 🙉🙈🙊) to zaliczam czasem drzemkę w trakcie dnia. Wczoraj pobiłam rekord i przysnelam dwa razy. Raz mam masę energii, innym razem leżę bez sił. Jednego dnia już mnie kompletnie nic nie mdli, innego mi niedobrze🤢..
Mimo jednak wszystko ogólnie tych gorszych momentów jest zdecydowanie mniej niż było w 10-11 tc. Ogólnie samopoczucie jest całkiem ok gdyby nie te zaparcia.
Powiem Ci, że o dietę dbam bardzo. Zawsze jadłam sporo błonnika ( ogólnie mam dobrą przemianę materii i wyproznilam się nawet i 3 razy dziennie 🤪- do 12 tc 🙈 ..od 12 jakby moje jelita zamarły 😬). Jest dziś już lepiej - mi pomagają warzywa i owoce ale siemię lniane też planuje dołożyć i śliwki😊
 
Ja przez to, że codziennie budzę się o 5,6 rano (mimo iż nie pracuje teraz 🙉🙈🙊) to zaliczam czasem drzemkę w trakcie dnia. Wczoraj pobiłam rekord i przysnelam dwa razy. Raz mam masę energii, innym razem leżę bez sił. Jednego dnia już mnie kompletnie nic nie mdli, innego mi niedobrze🤢..
Mimo jednak wszystko ogólnie tych gorszych momentów jest zdecydowanie mniej niż było w 10-11 tc. Ogólnie samopoczucie jest całkiem ok gdyby nie te zaparcia.
Powiem Ci, że o dietę dbam bardzo. Zawsze jadłam sporo błonnika ( ogólnie mam dobrą przemianę materii i wyproznilam się nawet i 3 razy dziennie 🤪- do 12 tc 🙈 ..od 12 jakby moje jelita zamarły 😬). Jest dziś już lepiej - mi pomagają warzywa i owoce ale siemię lniane też planuje dołożyć i śliwki😊
Strusio te zaparcia możesz mieć od pistacji. Bo one tak działają w większych ilościach niestety.
 
Ojojoj😔nawet od garści?? Czytałam, że bardzo zdrowe w ciąży i mają błonnik . Zwykle jem z jabłkiem i kawa jako przegryzkę. Fakt, że codziennie 🤪🙈
Garść na dzień może nie. Ale jak kilka na dzień to już mogą powodować zaparcia 😑 oczywiście nie u wszystkich, ale może się tak dziać od pistacji. Owszem są bardzo zdrowe. Ja też je uwielbiam, ale właśnie jak za dużo zjem to niestety mam ten problem. Może spróbuj kilka dni zrezygnować żeby sprawdzić czy to od tego. Będziesz miała jasność. Może nie od tego i będziesz mogła sobie jeść do woli 😉
 
Hej. Mam pytanko ... Dzwoniła do mnie teraz pani Embriolog i pytała czy chce zastosować embrio glue przy transferze... co o tym myślicie ? Czy któraś z Was też miała przy transferze podany ten preparat?
 
Garść na dzień może nie. Ale jak kilka na dzień to już mogą powodować zaparcia 😑 oczywiście nie u wszystkich, ale może się tak dziać od pistacji. Owszem są bardzo zdrowe. Ja też je uwielbiam, ale właśnie jak za dużo zjem to niestety mam ten problem. Może spróbuj kilka dni zrezygnować żeby sprawdzić czy to od tego. Będziesz miała jasność. Może nie od tego i będziesz mogła sobie jeść do woli 😉
Tak zrobię . Na chwilę odstawię i poobserwuję sytuację 🥰
 
Hej. Mam pytanko ... Dzwoniła do mnie teraz pani Embriolog i pytała czy chce zastosować embrio glue przy transferze... co o tym myślicie ? Czy któraś z Was też miała przy transferze podany ten preparat?
Ja miałam w klinice embryoglue w standardzie ( było już w cenie transferu). Różne są opinie na jego temat. Jedni twierdzą, że to placebo i nie ma wplywu, inni, że w jakimś tam procencie wspomaga implantację. Jeśli nie zaszkodzi a może pomóc to chyba warto spróbować. Dużo kosztuje ta opcja ?
 
reklama
Hej. Mam pytanko ... Dzwoniła do mnie teraz pani Embriolog i pytała czy chce zastosować embrio glue przy transferze... co o tym myślicie ? Czy któraś z Was też miała przy transferze podany ten preparat?
U nas też to było w cenie, nie wiem czy pomogło czy nie ale 2 transfery i 2 przyjęte.
Pierwsza poroniona prawdopodobnie progesteron.
Druga ciąża aktualnie 20 TC.
 
Do góry