reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniówki w kuchni

Dzięki.:happy: Krokieciki fajny przepis. Bazyli niestety nie może ani jajek, ani bułki tartej. Ale to nie szkodzi, bo jajko zastępuję żelatyną, a bułkę tartą zmielonymi płatkami kukurydzianymi. No i bez ketchupu musiałabym podać, bo pomidorów też nie może. A w risotto masło musiałabym zastąpić olejem, oliwą, albo olejem kokosowym. Zrobię jutro na pewno jedno albo drugie. :happy:
Ja też sobie modyfikuje te prZepisy a te krokiety to uwielbiam niestety rzadko robię bo mój mąż bez kotleta to cierpi :D jak ma jesc ryż albo kaszę to narzeka dwa dni :D


 
reklama
Tez mam takiego męża miesozerce i do tego nienawidzi kasz Moje wegetariańskie popisy są komentowane: bardzo dobre ino brakuje mięsa ;) to teraz dojem kiełbasa ehhhh
 
E tam, ja też jestem mięsożerca. Ale kaszę i ryż też uwielbiam. Spokojnie można jedno z drugim połączyć. Ja za to tylko większości gotowanych warzyw nie lubię, czego zupełnie nie rozumieją moje chłopaki, bo oboje by tonami pochłaniali.
 
Ciasteczka ala Pieguski ;)
p2.gif
1 kostka miękkiego masła
p2.gif
1 szklanka cukru
p2.gif
1 jajko
p2.gif
2,5 szklanki mąki
p2.gif
1/2 łyżeczki soli
p2.gif
1/2 łyżeczki sody
p2.gif
1,5 tabliczki gorzkiej czekolady
p2.gif
1 szklanka orzechów włoskich (zamiast orzechów dałam rodzynki )

Czekoladę pokroić w kostkę, orzechy posiekać, ale dość grubo. (lub rodzynki)
Masło utrzeć z cukrem, dodać jajko i wymieszać. Dodać mąkę, sodę, sól i dokładnie wymieszać (można zmiksować).
Do masy dodać orzechy i czekoladę (można podzielić i jedne zrobić z orzechami, a drugie z czekoladą).
Piekarnik rozgrzać do temp. 200 stopni.
Z masy robić małe kuleczki (wielkości orzecha włoskiego) i układać na blaszce, zachowując dość duże odstępy, ponieważ ciasteczka się "rozpłyną".
Piec 10-15 minut.

SMACZNEGO ;)
 
zupa pomidorowa w 10 min (moze bedziecie mialy zastrzezenia ze nie zdrowa ale w sumie sok 100% to moze jednak ok?):
wlac do garnka litr soku pomidorowego 100%, dodac 2 plasterki masla, wycisnac 2-4 zabki czasnku, wrzucic duza garsc posiekanego koperku albo pietruszki albo wymieszane, mozna dodac siekana bazylie (albo suszona), opcjonalnie dodac kostke rosolowa. To wszysyko zagotowac do wrzenia (ale potem juz na malutkim gazie). Przyprawic jak kto lubi (papryka slodka, pieprz, etc). Wazne: Dodac czubata lyzeczke cukru. Dodac maly kefir (taki w kubeczku ja daje Krasnystaw). Kefir mozna zastapic smietana (opcja dowolna 12 lub 18%). Podawac z makaronem, ryzem albo kluskami lanymi i posypac koprem, bazylia albo pietruszka. Przygotowanie trwa 5 max 10 min a zupa jest gesta i pyszna:)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry