reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Hehe Luczynka moja Julka tak samo pluje kaszka i wszystkimi sloiczkami i zje cokolwiek innego niz mleczko jak jest piekielnie głodna no chyba ze jest to zupa w wykonaniu mojej cicoci to pałaszuje a ostatnio niezle jej idzie frutapura bananowo jabłkowa to nawetzje poł pojemniczka i to wszystko
 
reklama
Nadziu moja Olwika ogolnie to je wszystko :tak: , nie odpowiadaja Jej tylko kaszki (ale to od jakiegos czasu bo wczesneij jadla je ze smakiem) no i morele :-(

Dzikusko kazdy sloiczek jest nie na 24 ale 48godzin :-) wiec Royanna moze karmic Maciusia jednym sloiczkiem przez 3 dni. Ja tak daje Oliwii soczki-jeden na trzy dni bo nie daje JEj wiecje niz 60ml dziennie.
 
Moja Dorotka zajada sie, az milo, choc nie sa to moze az tak duze ilosci. jest otwarta na wszystkie smaki ale ... ze sloiczkow. moja zupka jej nie smakuje :no:

7:30 mleczko 180 ml
11:00 mleczko 150 ml
13:00 herbatka albo soczek 60 ml
14:00 zupka 130 ml + pol sloiczka deserku
16:00 herbatka albo soczek 60 ml
17:00 kaszka ze 120 ml wody
20:00 mleczko z kleikiem 180 ml
 
acha, i dzwonila do mnie konsultantka z bobovity i powiedziala, ze wg instytutu matki i dziecka maluchy w wieku naszych pociech powinny wypijac mleczko w przedziale miedzy 700 a 900 ml dziennie :-)
 
zastanawia mnie nie to czy przekarmiacz macka Royanno ale
"dostaje raz dziennie troszke zupki(1 sloiczek ma na 3 dni)" jak ma sloiczek na 3 dni gdy na kazdym pisze zuzyc do 24 godzin? moj maly juz podwoil swoją wage myslalam ze on je duzo ale wasze to dopiero glosomory !!!
(...)
4 posilki butelkowe; raz sloik, raz herbata, raz kaszka na gesto(...)

Dzikusko, na sloiczkach ktore ja kupuje jest wyraznie napisane, ze po otwarciu mozna przechowywac w lodowce ale nie dluzej niz 48 godzin, tak wiec jak Macius nie zje wszystkiego to nie ma obawy, ze pokarm sie popsuje i Macius sie zatruje. .Ale czasem zjada wszystko w ciagu dwoch dni, a dzis np zjadl zupke(130g) cala:-D, po raz pierwszy i bardzo sie ciesze!

Jak podliczylam posilki Twojego szkraba, to wychodzi, ze Macius zjada duzo mniej. Owszem, je czesciej, ale mniejsze porcje, tak wiec nie jest najwiekszym glodomorem:laugh2: na forum:-D

Iwonko, dziekuje za informacje:tak:, teraz wiem czy ilosc spozywanego mleczka przez mojego malucha jest dobra:-) i ciesze sie, ze Macius miesci sie w normie:-D
 
Ostatnio kupilam Zuzi sloiczek Hippa "Malina,jablko z kleikiem ryzowym". Ale sie Zuzia zajadala! :-D Kurcze,wlasnie! Zuzia zajada sie deserkami,a mleka jesc i zupek,cos niebardzo chce. :baffled:
No nic,dzis pierwszy raz ugotowalam Jej te niebieskie mleko w proszku. zobaczymy,czy posmakuje ono Mojej Corci. ;-)
 
IGOR ZJADA JUŻ CAŁOŚĆ ZE SŁOICZKA:tak: ALE ON TO JUŻ OD PONAD MIESIĄCA A NAWET DŁUŻEJ:-D ZRESZTĄ WIDAĆ PO NIM:eek:
 
Miśka Adaś już jada zupki z mięskiem. Na początek z Indykiem i kurczakiem - najdelikatniejsz i najmniej uczulające:tak: I według mnie najsmaczniejsze są z Gerbara.
 
reklama
my jeszcze czekamy na miesko, ale to dlatego, ze Dorotce wyskoczyla na buzi i na brzuszku jakas skaza i czekam, az jej to zniknie. ale lekarz i konsultantka z bobovity powiedzieli mi, ze po 10 do 12 zupkach warzywnych, kiedy nic sie nie dzieje, mozna wprowadzic miesko, najpierw kurczaczka
 
Do góry