reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Ja daję małej jedną butelkę Bebilonu dziennie przed położeniem spać a budzi mi się po 4 godz tzn śpi od 21.00 do 1.00. Tak sobie myślałam że gdyby spróbować podać jej np jedną łyżeczkę tego kleiku do mleczka to pośpi dłużej?:dry: jak mylicie mogę spróbować dać jej już np do 120 ml mleka jedną łyżeczkę, żeby zacząć spokojnie?? Adasia, Mamaoska a jak zachowywali się chłopcy ( chodzi mi o kupkę ) kiedy pierwszy raz podałyście kleik? w jakim byli wtedy wieku?

 
reklama
Mycha ja dziś podałam pierwszy raz kleik Adasiowi. Na 90ml Bebilonu wsypałam 1 łyżeczkę kleiku. I pierwszy raz wytrzymał 3godz bez jedzenia od niepamiętnych czasów. Kupkę zrobił normalną. Zastanawiam się tylko czy mam tak robić z każdym karmieniem. Teraz jadł w dzień co dwie godziny, to by trochę wydłużyło czas bez pokarmu. :confused:
 
MYCHA-kupki są bez zmian , przynajmniej w przypadku Igora.Ja kleik zaczełam mu podawać chyba z miesiąc temu :confused: Igor je co 4 godziny
 
Igor je co 4 godziny, a ja swojej wciskałam cycka co 2-2,5, nic dziwnego, że z niej taki kolos urósł. Dzisiaj to ją chyba nwet trochę przegłodziłam, bo dostała cyca 0 15:00 i kolejny raz dopiero po 19:00, ale nie dopominała się więc chyba z głodu nie umierała:-D ;-) . Muszę ją rzadziej karmić.
 
Pati dostaję tylko bebilon i herbatki.Wieczorem karmię jąokoło 19 mleko przed 21 trochę herbatki i o 22 mleko.Spi do 4-5. W ciągu dnia mleko pije na zmianę z herbatko co 2 godz.Tz. np. 9 mleko 11 herbatka 13 mleko 15 herbatka.Oczywiście jeśli nie jest akurat głodna bo śpi albo się rozgląda i niewoła to jej nie daję .Dopiero gdy zaczyma rękę wkładac do buźki i ssac.
 
Mycha pewnie,że sprubuj zapewniam,że mała dobrze będzie się czuła:tak:.Tak jak piszesz daj małą łyżeczke ale nie wiem czy nie będziesz musiała zmienić smoczek.
Szymek dostaje kleik półtora miesiąca temu i też zaczynałam od 1 łyżeczki.

Adasiu powiedz mi czy twojemu maluchowi też mleko bokiem ucieka jak karmisz.Ja koniecznie musze założyć śliniak lub pieluszke po brode:tak:
 
Dziś znowu zapodałam Wojtusiowu jabłuszko.Mam jabłka od taty z sadu więc nie pryskane i samo zdrowie.Wojtek początkowo był skonsternowany,ale potem to dzioba otwierał i łapał za łyżaczkę,wpychał ją do buzi,i umazał sobie buiznkę:-) a kleik zapodam chyba od niedzieli i zrobię tak jak radzicie 1 łyżkę na 120ml. na lepsze spanko.Tylko czy smoczek 2 wystarczy?
 
reklama
Ja wczoraj dałam małej do mleka płaską łyżeczkę (na 120 ml mleka) kleiku.
Zjadła moze 80ml i zasnęła. W nocy obudziła się o godzinę później niż zwykle. Bo normalnie pierwsze budzenie było o godz. 01.06 (jak w pysk strzelił co dzień tak samo:-D) a dzisiaj w nocy obudziła się o godz. 01.50 :-) mam nadzieję że to nie zbieg okoliczności ale następną porcję kleiku podam jej dopiero kiedy zrobi pierwszą kupkę żebym wiedziała że jest wszystko OK:tak:
 
Do góry