reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

reklama
Ryba moja znajoma daje Multi Sanostol Corce i ta Mala ma po tym taki apetyt ze szok :szok::-D:tak::-D Caly czas chce jesc :-pTyle ze oni sie ciesza, bo to tez byl taki niejadek jak moja Oliwcia ;-)
 
Ryba Pati też nie chciała za bardzo Vibovitu,ale osłodziłam lekko i wypija już.
Mija, ja też mu słodziłam i dodawałam do herbatki ale i tak nie chciał go pić.
agutkaZG pisze:
A Zuzia Vibovitu nie pije - pani doktor powiedziala,ze skoro je duzo i chetnie owoce,to dodatkowe - sztuczne witaminy sa niepotrzebne. ;-)
Agutko, no właśnie Filip nie za bardzo chce jeść owoce a i ostatnio soki też rzadko pije. Poza tym nie muszę już mu podawać D3 bo ciemiączko się już zrosło całkowicie ale nasza pediatra stwierdziła, że warto mu podawać witaminy a i w Vibovicie i w Multi Sanostolu D3 jest.
luczynka pisze:
Ryba moja znajoma daje Multi Sanostol Corce i ta Mala ma po tym taki apetyt ze szok :szok::-D
Luczynko, przy obecnym apetycie Filipa wcale mnie to nie przeraża.
 
Kurcze, przy Waszch dzieciaczkach Macius to taki glodomor, ze szok!!!:szok:Chyba zaczne mu ograniczach jedzonko!

On je mniej wiecej tak:

Ok godz 8 zjada ok 150ml kaszy na gesto -potem czesto pajdka chleba na sucho, albo od nas podjada kanapki(najlepiej z wedlina) lub jajecznice
Ok godz 11 zjada owocowy deserek 190ml, Bobovity np jablka, pomarancze z biszkoptem, lub owocowa owsianka, lub koktail z owocow poludniowych itd
Ok godz 14 zupka na gesto z miesem lub zoltkiem, zupa taka jak nasza, ale je tylko jarzynowa lub krupnik, innych nie chce.Czy ogorkowa mozna mu juz dawac?Ostatnio nie chce niczego gryzc(dziasla go bola od rosnacych zabkow)wiec mu znowu drobno miksuje.
Ok godz 16.30 maly owocowy deserek 125ml Bobovity lub bobofrut, lub danio 150g:szok:, lub caly banan. No i od nas podjada ziemniaczki np z gotowanym kalafiorem lub czym sie da.
Ok godz 19.30 mleko 250ml(210ml wody +7miarek)z kaszka ryzowa, albo 250ml gotowej manny na mleku modyfikowanym.

W ciagu dnia w miedzy czasie zajada chrupki kukurydziane, lub herbatniczki, i pije miedzy posilkami ok 100-120ml soczkow, nektarow, owocowych herbatek.W sklepie jak zobaczy chleb, to musi dostac kromala bo prawie histeria, i w ogole sepi na jedzenie...
A ja zadnych sztucznych witaminek nie daje...Nie zastanawialam sie nad tym, a moze powinnam?I wit D tez juz od wakacji nie daje.
 
Ciesz się że ci je.Jeśli za dużo nie urusł w szeż to nie musisz się martwić tak jak my.Niby mało jedzą ale na wadze dobrze przybywają.
 
Royanko ciesz sie ze Macius ma taki dobry apetyt :tak:Uwierz mi ze wiele bym dala aby martwic sie tym co Ty, a nie tym ze Oliwia przez caly dzien potrafi zjesc tylko i wylacznie jedno Danio jagodowe :eek: Ale nie narzekam bo ostatanio po tych kropelkach CITROPEPSIN apetyt wrocil do mojej Coreczki :-) (no moze nie je znowu przez ostatanie 3 dni ale to wina wyzynajacych sie czworek :-().
 
reklama
Faktycznie chyba powinnam sie cieszyc. Gdyby maly nie chcial jesc, tez bym sie zamartwiala! Mnie wystarczyl jeden taki dzien, gdy bylam w pracy i dostalam smsa od niani, ze Macius nie chce jesc zupki, ze probowala kilka razy mu podac, w duzych odstepach czasowych(jedena przerwa byla 1.5godz)i nic! Juz mialam wizje, ze jest na 100%chory skoro nie je, ale wpadlam na pomysla, aby sprobowala mu podac sloiczkowa zupke. I co? Macius cala zjadl! Wczesniej ie smakowal mu po prostu moj barszczk, ktorego wczesniej tylko raz jadl! Woli jarzynowa, krupnik i pomidorowa!
 
Do góry