reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

Luczynko,powiem Ci,ze jestes slepa. :-p Na ich stronie jest miejsce na wiadomosc. :tak: ;-)

Nestle Polska SA

Wczoraj czytalam w "Mamo to ja" na temat kakao dla dzieci... Owszem mozna je podawac rocznym dzieciaczkom,ale nie to rozpuszczalne. :no: Ono jest bardzo mocno slodzone,wiec polecali raczej takie zwykle. ;-)
Nalezy je ugotowac na wodzie i dodac do jakiejs rozrobionej juz porcji mleka. ;-)
 
reklama
Luczynko, ja pisałam do Nestle maila i tu na tej stronie Dziecko w kontakcie jest: "zadaj pytanie Serwisowi Konsumenta". Ja pisałam do nich w sprawie próbek bo my też dostaliśmy tylko z Nutricii i nawet mi odpowiedzieli. Poprosili o adres, imię i datę urodzenia dziecka i obiecali, że coś przyślą.
 
Agutko, Rybciu wielkie dzieki :-) nie wiem jak ja patrzylam na te stronki NESTLE :dry::baffled: narazie napisalam do nich z tej stronki od Agutki, zobaczymy co mi odpisza.
 
No właśnie co do tych paczek na roczek ja nie dostałam nic a nic!!!
A po 4 miesiącu dostałyśmy paczkę z Nestle i Hippa z Nutricii nic:-(

Hmmm.. ciekawe o co biega:confused:

A tak na marginesie to wam powiem, że Liwka najbardziej lubi rosół, hehe
 
Dziewczyny napiszcie co jedzą wasze dzieci oprócz mleczka i kaszek i jak wyglada ich dzień, nie wiem co dawac mojemu Michasiowi do jedzenia aby urozmaicić jego dietę?

Dzień Michasia na roczek wyglada tak:

7:00-pubudka wypija 150-180 mleka
9:30-zjada kromke chlebka z parówka cielęcą lub szynką gotowaną
10:00-11:00-śpi
11:30-zjada deserek pół słoiczka
12:00-13:30-spacer
13:45-obiadek cały ten większy słoiczek z gerbera zjada
14:00-16:00 śpi
16:00czasem zjada o tej porze danonka
18:00-podjada trochę naszego obiadu (ziemniaczki, trochę zupki, rosołku, marchewki, w zależności od tego co jest),czasami robie mu kanapkę jeśli nasz obiad jest taki, że on nie powinien tego jeść, bo o tej porze jest głodny jak wilk
20:00-wypija 240 mleka i idzie spać
3:00-czasem, ale coraz rzadziej już budzi się koło 3 w nocy i jesli nie wypije 150 mleka nie zaśnie
W miedzy czasie pije sporo herbatki i soczków


Mój Michaś nadal nie toleruje żadnych kaszek, pije tylko mleczko i ciągle ma wilczy apetyt, rośnie jak na drożdżach, jak widzi ze ktos coś je to i on chce jeść, a wydaje mi się że je sporo...
Jak to jest u Was?
 
Dziewczyny powiedzcie mi o co chodzi?Maciek nagle wysypało go na czole i policzkach(są też czerwone).:wściekła/y:Nigdy nie miał żadnej alergii.Dałam mu jajecznice na maśle i kiwi(ale zjadł bardzi mało)- tydzień temu -jeśli to od tego to tak długo ta wysypka by się utrzymywała?A przy jedzeniu strasznie rozmazuje sobie jedzonko po twarzy (od zawsze )i wtedy gorzej wyglada jego buźka.Żółtko już wcześniej dostawał ale nie całe jajko, kiwi nigdy wcześniej mu nie dawałam:-(
 
Madziag i nic więcej nowego nie dawałaś.Jeśli to po kiwi które jadł tydzień temu a wysypka dopiero teraz to trochę późno.Może po czym innym.
Pati raz tak miała .Jadła kiszone ogórki,a po kwaszonym -trzymanym w ręku- dotkneła się w policzek i odrazu wyskoczyły na nim plamy jakby była poparzona.Teściowa szybko jej przemyła buźkę i po jakimś czasie zeszło.
 
reklama
Madziag taka wysypka może się pojawić nawet po tygodniu. Odstaw na razie kiwi i całe jajko a podawaj tylko żółtko tak jak do tej pory a óźniej spróbuj podać najpierw całe jajko a dopiero po 2 tyg kiwi. Mnie tak radzi l lekarz. Dominik w tym samym czasie zjadł poziomki, które mu dała teściowa i twarożek. Tera będę znów próbowała podać mu twarożek. Czekam aż wysypka zniknie. Może utrzumywać się kilka dni ale jak krostki są b. suche to nawet ok. dwuch tyg. Ja smaruję Dominiczkowi kremem lipobase bo jego to chyba swędzi i jest suche.
 
Do góry