reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta niemowlaka-co i kiedy !

U Pati właśnie tak jest.Czasami zasypia ze smoczkim(gdy jest zmęczona i ciągle coś ją wybudza).Jednak zawsze po krótkim czasie smoczek wypluwa.Ponoc ja też tak robiłam.My do ssani i butelki używamy kauczukowych campola.
 
reklama
Dziewczyny napiszcie jak i czym karmicie w ciągu dnia, na noc i w nocy??? :dry:

Ja w ciągu dnia daję małej raczej tylko cycek i jedną butelkę herbatki. Natomiast po kąpieli ok 21.00 daję jej 120 ml mleka z 2 łyżeczkami płaskimi kleiku. W nocy znowu tylko pierś.
Po tej butelce z kleikiem wcale dłużej nie śpi, a w nocy jak się budzi na karmienie boję się znowu jej dawać sztuczne mleko z kleikiem żeby nie zaczęła tyć:no: Jak jest u was????

 
Adaś je już niestety tylko Bebilon, co dwie godziny na zmianę po 90 i 120ml. Kleiku niestety nie chce jeść :-( Przed spaniem około 21 zawsze dostaje 120. I budzi się około 1:30 dostaje herbatkę, czasem za pół godziny domaga się jeszcze mleka to zjada 90ml, a czasem śpi do rana tj. do 5 i zjada 120ml. W ciągu dnia wypija około 200ml herbatki.
 
Filipcio też już jest tylko na NAN-ie (po Bebilonie miał wysypkę), zjada po 120 ml co cztery godziny czasem uda mu się wytrzymać pięć, dostaje też herbatkę i wypija jej średnio 100 ml dziennie. Nie zawsze wypada mu karmienie po kąpieli a kąpiel przeważnie o 20 -tej, ale jak już zaśnie to przerwa miedzy karmieniami jest 6-7 godz. chociaż czasami np. wczoraj tylko 4 godz. W nocy wypija 120 ml mleka i nieraz troszkę herbatki. Mleka nie zagęszczam mu kleikiem bo uważam, że nie ma takiej potrzeby.
 
Adasiu co do karmienia to pisałaś na innym wątku że kleik nie tuczy Kleik może nie, ale to sztuczne mleko na pewno. Nie myślę tu o takim tuczeniu jak jedzenie chipsów, ale dziewczyny pisały, że muszą ograniczać się w podawaniu sztucznego bo dzieci za dużo ważą:no: i co ty na to?
 
Pati przed 19 wypija 100ml mleka potem koło 21 50ml herbatki albo więcej jak chce.Koło 22 wypija 80-90 ml mleka i śpi do 4-5.My narazie bez bez kleiku.Mała żadko wypija całe 120 ml.Przeważnie 90-100ml.
 
Oliwcia je co 3 godziny (z zegarkiem w reku :-D ) 130ml Humany 1 Plus. To jest juz ta zageszczana, bo zwykla HUmane traktowala jak herbatke:tak: Jednak raz lub dwa razy dziennie pija 190-200ml bo jest jej malo. I nie uwazam ze tucze dziecko, wiem kiedy Oliwcia chce jesc a kiedy ma mokro itd. Wazy duzo ale nie widac tego po niej az tak bo rosnie na dlugosc i cialko ma bardzo "zbite".

Mycha moim zdaniem to zalezy od wielku czynnikow bo np syn mojej kuzynki gdy byl w wieku Oliwki wazyl ponad kilogram wiecej i wygladal nie zaciekawie bo mial to cialko takie "rozlane" a byl tylko i wylacznie na piersi.
 
Mycha jeśli Twoja mała faktycznie nie śpi dłużej to możesz podawać jej tylko na noc kleik.
Ten raz dziennie to i tak sporo,dobrze że chce kleik pić.Pomalutku ją przyzwyczajaj,przecież kiedyś i tak będzie jadła tylko gęstrze!
A co do wagi to niema co panikować na zapas. Szymek je kleik do każdego posiłku, nie jest otyły;-)
 
reklama
MYCHA ALE JAK MOżNA OGRANICZYć DZIECKU MLEKO ? KIEDY TO NARAZIE JEST JEGO JEDYNE POżYWIENIE :confused:NIE MAM JUż POKARMU W PIERSIACH TO CO MAM ROBIć NIE DAć MU JEść?:baffled:
IGOR PIJE CO MNIEJ WIęCEJ 4 GODZINY 150 ML , W DZIEń RACZEJ BEZ KLEIKU ALE NA NOC Z KLEIKIEM , BO WTEDY DłUżEJ śPI NAWET DO 5 GODZIN:tak: WIęC JEST SUPER.Myślę że możesz dać Milence mleko z kleikiem na noc, pośpi więcej, Ty się wyśpisz a jej się nic nie stanie na pewno nie roztyje się ;-)
 
Do góry