reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dieta Maluszków

Dziewczyny, jak podajecie maluchom pół słoiczka a drugą część przechowujecie w lodówce to następnego dnia wyjmujecie to odpowiednio wcześnie by złapało temperaturę otoczenia czy to jakoś podgrzewacie?

to zalezy, jak mi sie przypomni to wyciagam i nabiera temp, a jak na za chwile ma byc to robie kapiel wodna i jest ok :-)
 
reklama
Swego czasu dynią to mnie Kuba opluł z góry na dół! Powiem Wam, że sama tego paskudztwa też bym nie tknęła ;)


Dziewczyny, jak podajecie maluchom pół słoiczka a drugą część przechowujecie w lodówce to następnego dnia wyjmujecie to odpowiednio wcześnie by złapało temperaturę otoczenia czy to jakoś podgrzewacie?

Podgrzewałam w kąpieli wodnej i było git.

Od czego lepiej zaczac rozszerzanie diety - od warzywek/owockow czy od kaszek/kleikow?

Się przyjęło, że najpierw wprowadza się zupki, ale jak chcesz zacząć od kaszek to możesz i tak.
 
Dziewczyny, jak podajecie maluchom pół słoiczka a drugą część przechowujecie w lodówce to następnego dnia wyjmujecie to odpowiednio wcześnie by złapało temperaturę otoczenia czy to jakoś podgrzewacie?
Albo w kąpieli wodnej albo w mikrofalówce na rozmrażaniu... przynajmniej na słoiczkach pisze że można w mirkofalówce...

Od czego lepiej zaczac rozszerzanie diety - od warzywek/owockow czy od kaszek/kleikow?
Raczej od warzyw i owoców no i zupek... ale jak chcesz to możesz od kaszki czy kleiku
 
aaaaa dziewczyny, które jeszcze nic nie podały nowego do jedzenia. wczoraj wyczytałam w gazecie Twoje Dziecko, że najpierw dziecku powinno się podać marchewkę z ziemniaczkiem a dopiero później podać jabłko - powód jest banalny - jeśli najpierw dziecko dostanie słodkie jabłko to później może nie chcieć jeść warzywek.

taaa

wlasnie mialam napisac
2 tygodnie podawalam Poli same warzywka, no i poza fuj szpinakiem, i krzywa buzka na dynie z ziemniakiem - bylo ok...
odkad 3 dni temu dostala jabluszko, i banana - warzywa sa bleeeeeeeee
 
A ja mam zagwozdkę. Powiedzcie mi bo ja juz nie pamietam jak to bylo. Jak zacznę wprowadzac Boryskowi nowe jedzonko i dajmy na to zaczne od ziemniaczka z marchewką i tak przez tydzien i bedzie ok i po tyg on juz wszamie caly sloiczek np. To jak bede chciala wprowadzic jabłuszko, to wprowadzam zamiast tego ziemniaczka z marchewką czy na obiadek moge podac tego ziemniora a na deserek jabłuszko...Mam nadzieje ,ze rozumiecie o co mi chodzi...hhee
 
Wronka - ja jade po bandzie, i nie czekam 3 dni, nie mowiac juz o tygodniu.
Pola nowosc ma na 2 dni - czyli dzis otwieram cos nowego, je tak 1/3 sloiczka, jutro go dokancza. Pojutrze jest kolejna nowosc.
Nie ma zadnych problemow alergicznych.
No i ze wzgledu na to, ze tu jednoskladnikowych produktow dostac nie moge - wszytsko idzie podwojnie badz potrojnie od razu.
Marchew szla z ziemniakiem, ziemniak z kalafiorem, dynia z ziemniakiem, kalafior w serowym sosie itd itp
nawet jabluszka solo nie bylo, i szlo od razu z zurawinka....
 
Wronka - ja jade po bandzie, i nie czekam 3 dni, nie mowiac juz o tygodniu.
Pola nowosc ma na 2 dni - czyli dzis otwieram cos nowego, je tak 1/3 sloiczka, jutro go dokancza. Pojutrze jest kolejna nowosc.
Nie ma zadnych problemow alergicznych.
No i ze wzgledu na to, ze tu jednoskladnikowych produktow dostac nie moge - wszytsko idzie podwojnie badz potrojnie od razu.
Marchew szla z ziemniakiem, ziemniak z kalafiorem, dynia z ziemniakiem, kalafior w serowym sosie itd itp
nawet jabluszka solo nie bylo, i szlo od razu z zurawinka....

ale taki sloiczek tylko raz dziennie tak? Czyli albo obiadek albo deserek np. Nie można poźniej na obiadek ok 13.00 ziemniaka a na deserek np ok 17.00 jabluszko....qrna jaka skleroza...
 
wiesz co u mnie to wogole z tym jedzeniem jest sajgon, bo tu jest wszystko na opak...

najpierw byl tylko obiadek w granicach 13-14. czyli ziemniaczek z czyms.
potem mlodej wprowadzilam kaszke z bobowity ta na noc, ale dawalam jej pierwsze 2 tyg rano, by wiedziec czy ok to toleruje
teraz od 2 dni kaszke przerzucilam na wieczor - przed kapiela tak pol godziny dostaje, bo u nas po kapieli i ubraniu musi byc NATYCHMIAST cycus
z poczatkiem tego tygodnia wprowadzilam tez jabluszka z dodatkami - i to bylo popoludniu na deserek
ale wczoraj zauwazylam, ze mam kilka sloiczkow zatytulowanych
"banana yogurt breakfast"
i "jablko i zurawinka brekafast"
i dzis mlodej na sniadanie kolo 10 podalam tego banana - to jest z ryzem taki jogurcik
i tak jej smakowalo ze az sie trzesla

tak wiec metoda prob i bledow (no - bledow nie bylo, bo Polki zoladek znosi wszystko hehe)
ustalilam taka norme
rano cycek
potem ten jogurcik
potem cycek
obiadek
cycek
deserek (?) - tu sie zastanowie czy 2 slodkie na dzien sa ok
cycek
kaszka
cycek
 
Hejcia.
U mni jadlospis wyglada tak
rano mleko plus kleik kukurydziany
poludnie mleko
popoludniu obiadek
kolacja kleik ryzowy plus dodaje do tego pol sloiczka jakiegos deserku..np jabluszko z rozanym puree albo sliwka itp
W miedzyczasie nie daje zadnych jogurtow ani deserkow...
Gabus i tak ma alergie i juz sama czasami nie wiem na co...:-(((
Niby zjadl juz marchewke jest ok
słodki ziemniaczek uwielbia
brokuly ujda w tłoku
dynia moze byc
no i od kilku dni wprowadzilam indyka..najpiwerw kupilam sloik ale smakuje jak pasztet..ble wiec sama ugotowalam wraz z slodkim ziemniaczkim!! pychotka maly wcinal az miło!!!

Sluchajcie tego wiecie jakie tu w Irl sa sloiczki dla dzieci od 4 miecha---- 'Moje pierwsze bolognese!! Myslalam, ze walne na cyce....albo kalafior z serem od 4 miecha..a tak wogole to duzo dan maja w plastikowych opakowaniach..troche cos nie halo z tym..
 
reklama
Hejcia.
U mni jadlospis wyglada tak
rano mleko plus kleik kukurydziany
poludnie mleko
popoludniu obiadek
kolacja kleik ryzowy plus dodaje do tego pol sloiczka jakiegos deserku..np jabluszko z rozanym puree albo sliwka itp
W miedzyczasie nie daje zadnych jogurtow ani deserkow...
Gabus i tak ma alergie i juz sama czasami nie wiem na co...:-(((
Niby zjadl juz marchewke jest ok
słodki ziemniaczek uwielbia
brokuly ujda w tłoku
dynia moze byc
no i od kilku dni wprowadzilam indyka..najpiwerw kupilam sloik ale smakuje jak pasztet..ble wiec sama ugotowalam wraz z slodkim ziemniaczkim!! pychotka maly wcinal az miło!!!

Sluchajcie tego wiecie jakie tu w Irl sa sloiczki dla dzieci od 4 miecha---- 'Moje pierwsze bolognese!! Myslalam, ze walne na cyce....albo kalafior z serem od 4 miecha..a tak wogole to duzo dan maja w plastikowych opakowaniach..troche cos nie halo z tym..
hahahha
u nas tez to jest
tez o malo nie padlam przed ta polka jak to przeczytalam
a ja takie nieskomplikowane marcheweczki, jabluszka szukalam
a tam z grubej rury heheheheh
 
Do góry