reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dieta Maluszków

aniez - dobry plan :-) powodzenia!:happy:
Jeszcze muszę sobie to przemyśleć...a czas i mleko ciągle płyną;-)(i to szybko, szczególnie czas, patrząc na nasze dzieci!) :happy:
 
reklama
U nas dziś upał więc postanowiłam małemu zapodać wody ale że woda już mu się chyba znudziła stuningowałam ją połową łyżeczki herbatki miętowo- jabłkowej. Herbatka jest po 4 miesiącu więc mam nadzieję że małemu nie zaszkodzi bo do 4 miesiaca jeszcze mu ciutkę brakuje- jedno jest pewno - musiała być pyszna bo Antonio wyduldał 50 ml ...

cieszę się że on tak szybko załapał picie z butli- jak wróce do pracy będę spokojna że dziecko nie gloduje bo myślalam że będzie meksyk. Po tym co opowiadała mi koleżanka jakie miała przeboje przy przyzwyczajaniu córci do butli miałam już czarne myśli .

Ha ha ha padłam świetne określenie

Marczik dostał dzisiaj na spróbowanie 20 ml soku z jablek bez cukru...jak zabierałam butle to był ryk... nie chciał puścić :-p
 
Gosiapar, ja planuje przestawic Konstancje na butle za jakies dwa miesiace. Juz teraz zaczelam wprowadzac jej mleko modyfikowane i od trzech dni dostaje jedna porcje dziennie. Planuje za jakies 2 moze 3 tygodnie wprowadzic kolejna porcje. No i moja mala nie je niczego innego poza mlekiem. Inne pokarmy chce zaczac wprowadzac od 5 miesiaca (ale i to sporadycznie i kto wie, czy nie bede trzymac Konstancji tylko na mleku do 6 m-ca)
 
Ja też od 15 października wracam na full, a raczej nie do końca, bo system 7 godzinny. Mam plan podobny jak Aniez. Po 15 września jak wrócimy do domu zacznę marcheweczkę wprowadzać i kolejne jarzynki, tak coby do czasu mojego powrotu Alicja już zupkę jadła jako posiłek. Na drugie śniadanie chciałabym mleko odciągnięte na początek albo kaszka na moim mleku.
 
U nas dziś upał więc postanowiłam małemu zapodać wody ale że woda już mu się chyba znudziła stuningowałam ją połową łyżeczki herbatki miętowo- jabłkowej. Herbatka jest po 4 miesiącu więc mam nadzieję że małemu nie zaszkodzi bo do 4 miesiaca jeszcze mu ciutkę brakuje- jedno jest pewno - musiała być pyszna bo Antonio wyduldał 50 ml ...

cieszę się że on tak szybko załapał picie z butli- jak wróce do pracy będę spokojna że dziecko nie gloduje bo myślalam że będzie meksyk. Po tym co opowiadała mi koleżanka jakie miała przeboje przy przyzwyczajaniu córci do butli miałam już czarne myśli .

Kamisia fajnie ze obylo sie bez problemow.Moj maly tez chetnie wypijal koperek z butli i mam nadzieje ze jak bedziemy wprowadzac modyfikowane to pojdzie w miare latwo:-p
 
ja zaczelam tez malej podawc soczki, tzn rozrabiam je z woda i tak: marchewkowy pycha, jablko ble... (ma to po mnie hihi nie cierpie jablek)
super sa w polsce te sloiczki z zupka, u nas nie ma tych zupek, moja mala sie tak tym zajada ze az gada przy jedzeniu i buzie otwiera tak szeroko haha
 
acha zapomnialam zapytac, dziewczyny co karmia butla, ja tutaj uzywam wode zywiec ta niegazowana do butli, gotujecie najpierw ta wode w czajniku? czy tak wlewacie z butelki zimna do mikrofalowki na krotkie podgrzanie i mleko od razu do tego? bo kuzynka mi tu mowi ze ta wode najpierw trzeba zagrzac a potem uzywac...
 
acha zapomnialam zapytac, dziewczyny co karmia butla, ja tutaj uzywam wode zywiec ta niegazowana do butli, gotujecie najpierw ta wode w czajniku? czy tak wlewacie z butelki zimna do mikrofalowki na krotkie podgrzanie i mleko od razu do tego? bo kuzynka mi tu mowi ze ta wode najpierw trzeba zagrzac a potem uzywac...


ja tez używam żywca- ale najpierw gotuje ją przez 5 minut, a że w czajniku osadza się kamień to przegotowuje w garnku- ale to jest moja metoda- nie wiem czy dobrze robie....
 
powinno sie ja do ukonczenia roku przegotowac, ale ja czasami dolewam ja do wrzatku bez zagotowania podaje.
 
reklama
wczoraj mialam podac na noc bebikojak sie bedzie domagal i akurat tak wyszlo ze sie nacyckal i mial dosc i usnal
z jednej strony to sie mecze z nim strasznei nocami i chcialabym jak najszybciej modyfikowane podac
a z drugiej strony poczulam ulge ze nie musialam
jakos tak przywiazana jestem do karmienia piersia
wydaje mi sie to takie zdrowe i dobre dla Tymka
z Hania sie podobnie meczylam i jakos dalam rad eto mam wrazenie ze jemu tez nie powinnam odmawiac
z reszta rosnie zdrowo, ladnie przybiera
tylko dla mnie to meczarnia...
no i jeszcze nic innego nie wprowadzilismy
tylko cycek na razie
ale dopiero dzis konczymy 4 miechy
 
Do góry