reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dieta Maluszków

reklama
juz nie nadrobie was, bo czasu brak. widze tylko ze sloiczki poszly w ruch, ja tez juz malej podaje sloiczek w poludnie, zjada juz caly duzy sloiczek na obiad, zaczelam od jednego warzywka, teraz juz podaje dwu skladnikowe czyli dwa warzywka typu marchewka i ziemniak, a od soboty zaczynam podawac juz cos z 3 skladnikowych z mieskiem, nie wiem jak to jest u was od czego zaczynacie, w jakich porach?
u nas jest tak ze zaczyna sie w porze obiadowej najpierw 1 skladnik, potem 2, potem 3, jak zjada caly sloiczek to odpada mleko na obiad, potem mozna zaczac podawac kaszke mleczna na kolacje, a dopiero potem owoce... w polsce pewnie na odwrot.. napiszcie jaki schemat jest tutaj.
moja niunia nie cierpi mleka ale za to sloiczki tak zajada ze szok! juz nie moge sie doczekac jak jej kaszke podam
 
a moj Gabrys zjada tak rano kleik albo kaszke kukurydziana , potem mleko na obiadek juz poszly marchewka, brokuł, słodki ziemniak z roslinnym maslem bez soli dzis zaczynamy dynie no i potem daje mu mleko a na kolacje robie mu kleik ryzowy albo kaszke bezsmakowa bo sama dodaje tarte jabluszko z gerbera.
po dyni wprowadzam buraki a potem szpinak no i potem jakies morele bo na maliny ma uczulenie
 
Jakto czemu? Trzeba komus zaplacic za rozgniatanie :D

no na to wygląda :tak:

Love pisze:
a ja mam pytanie...
jak mój dziec jest teraz na modyfikowanym to kiedy moge dac jej cokolwiek innego? jakis soczek, marcheweczke? bo ona oprocz mojego mleka, modyfikowanego i herbatki z kopru wloskiego nic innego nie piła/jadła

Ja Adasiowi, mniej więcej jak miał 3,5 miesiąca zaczęłam nieśmiało podawać kaszki, jabłuszko i marchewkę.
Wg etykietek, pospieszyłam się, ale mojemu Dzieciu nic nie było :). Bardzo polubił nowości :tak:


_________________________________________________________________________
Muszę Wam się do czegoś przyznać:
Od kilku dni Adaś nie dostał nawet łyżeczki "dorosłego" jedzenia. Jakoś nie ma kiedy, bo albo śpi, albo marudzi, a jak nie marudzi to się z nim chcę pobawić.

Zmniejszyłam też porcje mleczne. Zeszliśmy do max 200 ml na raz. Jadł po 230 ml, ale uznałam, że chyba tyle nie potrzebuje. I miałam rację, pierwszego dnia płakał jak mu zabrałam butle, ale teraz 200 ml mu wystarcza i nie ulewa przy odbijaniu :)
 
Sospettosa, 200ml to chyba duzo. Nie wiem, ale jak daje Konstancji butle z odciagnietym mlekiem, to ona dostaje 120 ml i czasem zostawia...

Katik
, ja sie zastanawiam, czy chodzi o polepszenie sygnalu, czy moze zamiast gadac do sluchawki, chce byc slyszalny ot tak :D
 
Ostatnia edycja:
moje dziecie wcina od jakiegoś tygodnia pomiędzy 160-170 ml i zaczynamy wprowadzać inne jedzonko dzisiaj na noc np dostał mleczko z kleikiem kukurydzianym no i zaczynamy nieśmiało z jabłuszkiem i innymi słoiczkami wczoraj zakupiłam marchewkę, marchewkę z ziemniaczkiem i zobaczymy co dalej
 
Mój pil 150 jak miał miesiac...ale to było cycusiowe mleko.
je 160 glownie w nocy i wieczorkiem...a w dzien i rano ze 130ml mniej albo czasem nic i jest happy:). Byly momenty ze pochłonął 190-200
a wasze ile jedza
my dzis dokanczamy słoiczek jabłuszka :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Mój pil 150 jak miał miesiac...ale to było cycusiowe mleko.
je 160 glownie w nocy i wieczorkiem...a w dzien i rano ze 130ml mniej albo czasem nic i jest happy:). Byly momenty ze pochłonął 190-200
a wasze ile jedza
my dzis dokanczamy słoiczek jabłuszka :)

u nas 120ml ( 120ml wody + 4 miarki mleka = wychodzi około 140ml mleka)
 
Do góry