reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Dieta Maluszków

Agnieszka - może małemu chce się zwyczajnie pić. W menu wody nie uwzględniłaś w ogóle, więc nie wiem czy podajesz. Wyczytałam, że przez pierwsze 6tygodni dzieci mają zapasy wody, a później należy je dopajać szczególnie latem i w sezonie grzewczym. My Lence podajemy zwykłą przegotowaną wodę i ona dzięki temu tak często nie cyca.
 
reklama
Wody daje mu do zapicia kaszki i obiadku. Poza tym jak ma cycka to nie daje wody...ale chyba zacznę go w nocy oszukiwać :-p

A Zosiek za nic w świecie niczego się nie napije:baffled:, butlę wypycha, łyżeczką wszystko ląduje na śliniaku
Zupa i kasza gęściocha, wypadałoby czymś popić, a ta nic, po jedzeniu nawet cycka nie tknie
 
No i u nas dokarmianie sie zaczelo.Z racji ze mamy dzis skonczone 5 miesiecy dalam jej pierwsza marchewke.No i nawet zjadla ze trzy lyzeczki.Poczekalam troszke i dalam jej cyca bo raczej sobie tym nie pojadla.Wszystko by bylo oki tylko ze skonczylo sie podwojnym pawiem:-(Obydwie bylysmy uciapane i jeszcze sie dostalo wozkowi.
Sprobujemy jeszcze jutro dac i zobaczymy co bedzie.

Agnieszka u nas tez je czesto w nocy.Cieszylam sie bo dwie nocki byly w miare ale spowrotem to samo.Pobudki co 2 co 3 godziny.
 
No i juz wiem, ze Konstancja nie lubi kaszki manny mlecznej z nestle i kaszki morelowej z bobovity. Uwielbia za to malinowa. Szkoda ze w "pomocy humanitarnej" nie przylecialo ich wiecej niz jedna... Czy Wasze maluszki tez kreca nosem na jedne kaszki, podczas gdy inne bardzo im smakuja?
 
Zielona - ale tej manny z Nestle ile dajesz? Cala porcje???
Bo to jest ta glutenowa, a to stopniowo tylko
Ja lyzeczke tej nestle dosypuje do normalnej kaszki z bobowity malinowej czy bananowej, i tak podaje.
 
Katik, dosypuje. No i z malinowa zjadala, a z zadna inna nie chce. Moze to kwestia aromatu. Mam tez jakas o smaku biszkoptowym (bo ta cos pachnie jak wafelki smietankowo waniliowe hehe) po 6tym miesiacu. Moze ta jej podpasuje.
 
niby do roczku, chociaż lepiej około 7-8 miesiąca dać coś od siebie, bo te słoiczkowe dania są bardzo zmiksowane (chyba, że już się coś zmieniło) i słyszałam, że dzieci "wybitnie" słoiczkowe niechętnie potem gryzą

Nie wyobrażam sobie karmienia rocznego dziecka słoiczkami, w sprzedaży są takie po 12 m-ca ale to już szczyt lenistwa rodziców

No i juz wiem, ze Konstancja nie lubi kaszki manny mlecznej z nestle i kaszki morelowej z bobovity. Uwielbia za to malinowa. Szkoda ze w "pomocy humanitarnej" nie przylecialo ich wiecej niz jedna... Czy Wasze maluszki tez kreca nosem na jedne kaszki, podczas gdy inne bardzo im smakuja?

U nas w temacie kaszek wchodzi każda
Z manną robimy tak samo jak Katik - do normalnej kaszki dosypuję łyżeczkę manny

Dziś po kaszce sukces - 30ml herbatki:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
My kaszkę testujemy jutro, dzisiaj była dynia z ziemniakiem hipp-a i pierwsza łyżeczka została wypluta, a później już poszło super i smakowało jak zawsze:-)
 
Do góry