reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2021

Wiecie co ja dzisiaj jem? Przez mdłości zaczęłam wydziwiać bo głód tez mnie już wykańczał. Poszłam do mięsnego, mięsa żadnego nie kupiłam ale kupiła pierogi. Na mięso patrzeć nie mogłam nawet 🤢 pierogi ruskie dla chłopaków a dla mnie z kapusta i grzybami. Zjem później 😂 teraz zjadłam mega „zdrową” zupkę amino ogórkową i popiłam 7up-em z puszki i soczkiem Capri sonne z tej folii 😂 Jeszcze chrupki Cheetosy ketchupowe czekają i chyba po nie idę. Jakie okropne smaki. A powinno się jeść zdrowo... nic nie poradzę ze wszystko co zdrowe mnie odrzuca 🤦‍♀️
Ooo zjadalabym Cheetosy ketchupowe 😂
Ale masz smaki 😂
Ja ze zdrowych jen tylko owoce, a tak to tosty z serem, popcorn i słodkie 😂
 
reklama
Witajcie. U nas źle sie dzieje. Brat mojego męża miał wypadek samochodowy... Nie żyje. Do tego dziś byłam u lekarza. Ciąża jest ale nie mógł wziąć pomiaru bo jest bardzo wczesna... widać tylko pęcherzyk który ma 7,03mm ...a z om wychodzi 6 tydzień ... Pow że doszło do zapłodnienia później Kazał mi zrobić betę i wysłać wyniki. Jestem załamana. Pocieszył mnie tylko tym że pęcherzyk jest ułożony ładnie i że jest ładny okrąglutki myśli że coś z tego będzie... Ale ja zwariuje. Jutro dzwonię zapisać się na betę
Bardzo Ci współczuję, każda śmierć jest smutna tym bardziej taka nagła..
Co do fasolki, myślę, że jest tak jak lekarz mówi, wiem, że łatwo powiedzieć ale dużo pozytywnych myśli. Teraz musisz myśleć przede wszystkim o sobie i fasolce. Stres jest najgorszy...
 
Próbowałam was nadrobić, ale chyba nie ma szans. W pierwszej ciąży jak byłam na L4 już to mogłam sobie całymi dniami pisać na forum itp, teraz pracując i mając 2 latka ciężko tutaj być na bieżąco [emoji16]
Mam nadzieję że u was wsyzstko ok, przeczytam ile dam radę [emoji16]
U mnie od paru dni zaczęły się mdłości, ale to i tak lżejsze niż w pierwszej ciąży, mdli mnie rano i wieczorem głównie
 
Hej , kiepska noc za mną. Wczoraj zdrzemnęłam się razem z synem , i potem do 3 w nocy nie mogłam zasnąć :/ dalej przełykam tylko kanapkę z pomidorem i ewentualnie parówkę. Dzisiaj na obiad planuję spaghetti, ale nie wiem czy dam radę.. no ale, dziecko musi coś zjeść
Czekam na przesyłkę z rogera, segregator Luz i koszula nocna kolejna , bo jestem zadowolona ;)
 
Hej , kiepska noc za mną. Wczoraj zdrzemnęłam się razem z synem , i potem do 3 w nocy nie mogłam zasnąć :/ dalej przełykam tylko kanapkę z pomidorem i ewentualnie parówkę. Dzisiaj na obiad planuję spaghetti, ale nie wiem czy dam radę.. no ale, dziecko musi coś zjeść
Czekam na przesyłkę z rogera, segregator Luz i koszula nocna kolejna , bo jestem zadowolona ;)
Kiedyś któraś z was pisała o jakiś segregatorach przydatnych w ciąży. Czy mogłybyście mi wyjaśnić do czego one dokładnie służą i jaki najlepiej kupic? :)
 
Ja po swojej pierwszej wizycie,ale mnie brzuch rozbolał z nerwow przed samym gabinetem, jest serduszko😍termin 12.06 ;) różnica między usg a OM to tylko jeden dzień. Dostałam sporo badań, kolejna wizyta 10 listopada, więc już za 2 tyg i wtedy będziemy rozmawiać o badaniach prenatalnych . Mój gin ma ten certyfikat fmf czy jak to tam, i on robi. Muszę się zastanowić, bo mam złe doświadczenie z Pappa, a on mówi, że same prenatalne bez krwi nie maja największego sensu..

czy wy słuchalyscie serduszka? Mój lekarz powiedział, że nie robi się tego w tak wczesnej ciąży, że nie ma potrzeby, że nie uruchamia się tego dopplera. U mnie dzisiaj 7+2. Zbadał tętno dziecka, widziałam pulsującą kropeczkę :)

Ja nie słyszałam, lekarka po prostu nie puściła, tylko pokazała, gdzie bije. Ja wiedziałam, że zaleca się nie puszczać i cieszę się, że ona też to wie :)

Ja generalnie miałam taki plan, zeby syna ubrać w koszulkę z napisem "STARSZY BRAT", puścić między ludzi i czekać, aż ktoś się zorientuje :) Ale że ja niecierpliwa, to oczywiście wygadałam wcześniej 😂

Mam ten sam plan. My powiedzieliśmy na razie moim rodzicom. Kupujemy dom i wydrukowaliśmy plan domu i podpisaliśmy pokoje, kto gdzie będzie mieć sypialnię i przy jednym z pokojów było usg :)
Przyjeżdżają do nas teściowie na 2 tygodnie w listopadzie, nie sądzę, żebym mogła 2 tygodnie ukrywać ciążę mieszkając z nimi pod jednym dachem, choć plan też był na Święta.
Siostra mieszka za granicą, nie przyjedzie pewnie na Święta z powodu Covid i myśle nad sposobem powiedzenia jej. Chyba na videorozmowie jej powiem "Patrz co fajnego zrobiliśmy dla Kuby (starszy syn), polecają na wszystkich forach" i pokazę USG :D
A naszej paczce znajomych, z którymi się widzimy na święta na grupowym videoczacie właśnie chcemy, żeby syn siedział w koszulce "Starszy brat".

Wiecie co ja dzisiaj jem? Przez mdłości zaczęłam wydziwiać bo głód tez mnie już wykańczał. Poszłam do mięsnego, mięsa żadnego nie kupiłam ale kupiła pierogi. Na mięso patrzeć nie mogłam nawet 🤢 pierogi ruskie dla chłopaków a dla mnie z kapusta i grzybami. Zjem później 😂 teraz zjadłam mega „zdrową” zupkę amino ogórkową i popiłam 7up-em z puszki i soczkiem Capri sonne z tej folii 😂 Jeszcze chrupki Cheetosy ketchupowe czekają i chyba po nie idę. Jakie okropne smaki. A powinno się jeść zdrowo... nic nie poradzę ze wszystko co zdrowe mnie odrzuca 🤦‍♀️

Widzę, że stołujemy się w tej samej restauracji :D

Dziewczyny Wam tez wszystko smierdzi? U mnie się to mega nasila ze juz mam dosc :/ robilam sąsiadce paznokcie teraz to lakiery z kabosa bez formaldehydu tak mi śmierdzą ze to był mój ostatni raz 🤢🤢

Przeczytałam "lakiery z kabanosa" 😂 😂

Hej , kiepska noc za mną. Wczoraj zdrzemnęłam się razem z synem , i potem do 3 w nocy nie mogłam zasnąć :/ dalej przełykam tylko kanapkę z pomidorem i ewentualnie parówkę. Dzisiaj na obiad planuję spaghetti, ale nie wiem czy dam radę.. no ale, dziecko musi coś zjeść
Czekam na przesyłkę z rogera, segregator Luz i koszula nocna kolejna , bo jestem zadowolona ;)

O, którą koszulę zamówiłaś i jesteś zadowolona? Też kupię :)

Cieszę się, że wspomniałam tu o Swobodzie Leczenia, bo może chociaż niektóre skorzystają dzięki temu :)

Ja miałam badanie TSH i wyszło niskie 0.113 przy normie od 0.27. Panie z laboratorium dzwoniły, że im się na czerwono świeci, że pędem do endo, dzisiaj miałam telewizytę i endo mówił, że to normalne w 9 tygodniu ciąży, uff. Normy są wtedy chyba od 0.01.

Gratuluję udanych wizyt :)

Ja w zeszłej ciąży, gdy jeszcze nie znałam płci, sama się łapałam na tym, że wybrałam tylko chłopięce imiona i określałam płcią męską dziecko. Teraz liczę na chłopca i chyba przez to bardziej czuję na chłopaka :)
 
Tez jestem za prywatnym już :) jak ktoś dolaczy, to można tez tu cały czas pisać :) w poprzedniej ciąży jak tu byłam; to właśnie był prywatny i ten też się ciągnął, bo dziewczyny dołączały nawet przed samym porodem dopiero ;D
U nas wiedza już moi rodzice .. mąż wczoraj bur wytrzymał i im ogłosił :D na jutro zaprosił teściów , a oni to już pewnie wszystkim powiedzą, choć mam zamiar ich prosić o dyskretnosc...
Jak ją byłam w pierwszej ciąży to dokładnie tak samo było, było i forum prywatne i to obecne. Jak ktoś później dołączy do można go dopisać do prywatnego :)
 
reklama
Ale naprodukowalyscie od rana
Wizyta o 19 dopiero. Do 18 w pracy to będę starać czymś się zająć [emoji3525] strasznie się boję [emoji17]
Dobrze że w pracy będziesz do 18 to nie będzie czasu na stres ;)

No to nie masz sobie co wyrzucać ;)

Dziewczyny. Tak się zastanawiam. Czy tkliwosc piersi jest non stop? Do przedwczoraj bolał mnie brzuch i cycki. Wczoraj mniej. Dzis w ogole ... i sama nie wiem czy się cieszyć czy martwić 😮
Nie. To objaw który często pojawia się i znika, także spokojnie :) dziś.mozesz nie mieć A jutro wróci może nawet ze zdwojoną siłą ;)

Jeszcze słuchajcie, tak na dobicie tego co się w koło dzieje w dniu wczorajszym szpital, w którym zamierzałam rodzić został przeistoczony na covidowy i nie ma żadnych przyjęć, porodów itd a raczej wątpię by epidemia zniknęła w 8 miesięcy [emoji24]
Nie wiadomo jak to do czerwca będzie, także nie ma co się martwić na zapas ;)

Dzieki 😄 pocieszyłaś mnie 😛 mam normalnie deja vu 😅 jak byłam w ciąży w 2011 z córką to BB bylo najlepszym terapeutą. Wystarczyło wejść na forum zobaczyc,ze część ma takie same "problemy" i od razu lepiej się na duchu robiło.
Musze mniej panikować. Staram się myśleć bardzo pozytywnie. Jednak jest strach po stracie w 2018.
Strach po stracie jest i będzie zawsze.niestety..... ie da się tak w 100% cieszyć ciąża. Ale trzeba myśleć pozytywnie :)

Dziewczyny chyba umrę. Przy schylaniu złapał mnie taki ból w dolnej części pleców, że aż mi tchu zabrakło. Nawet maścią niedźwiedzią nie mogę się posmarować 😭 jak się położyłam na łóżku tak teraz podnieść się nie mogę
Lez i odpoczywaj ile się da. Niestety wiele więcej nie możesz zrobić....

Nie pisz, że Cię atakuje, kiedy tego nie robię :)
Ja wiem, że lekarze sami mówią, że leki obniżają lub przyczyniają się do obniżenia napięcia.
Okej, tak to odebrałam, ale jak nie miałaś nic złego na myśli, to może po prostu urok pisanego słowa - każdy odczyta je inaczej

Cześć dziewczyny. Jak wiecie wczoraj wieczorem miałam wizytę u gin, było serduszko, lekarz mówił, że wszystko oki. Przepisał mi luteinę dopochwowo. Wczoraj wieczorem zaaplikowałam pierwszą tabletkę (trochę chyba się przy tym uraziłam), a dzisiaj rano na papierze toaletowym zobaczyłam taki malutki skrzepik i później brązowe upławy 😭 Mam na dzisiaj wizytę u tego lekarza, do którego chcę chodzić, bo umówiłam ją profilaktycznie 2 tygodnie temu. Chyba powinnam iść skonsultować to, prawda? Nie mam żadnego bólu brzucha, ale już jedną ciążę straciłam i teraz panicznie się boję 😥 Do wczoraj wszystko było ok, a dzisiaj taka niemiła niespodzianka...
Nie denerwuj się na zapas. Brązowa krew to coś starego, więc mogłaś sobie po prostu podraznic aplikujac luteine. Skonsultować zawsze warto jak jest możliwość, ale bez nerwów :)

Hej dziewczyny. Dopiero nadrobiłam. Wczoraj szybko poszłam spać, jestem przemęczona, mój dom to ruina , nie pamietam kiedy coś ugotowałam ostatnio i mdłości mnie wykańczają. Aaa No i nie mamy już w czym chodzić bo prania nie robiłam tez już kawał czasu...
Nie umiem się zebrać w sobie żeby to wszystko ogarnac. Naczynia wołają ze zlewu, a ja się tak zle czuje 😢 mam wyrzuty sumienia że tak wszystko zaniedbane.

ja na początku czułam ze to może być dziewczynka, po wczorajszym usg zastanawiam się czy to nie jest chłopiec ? No zobaczymy. Umówiłam się na prenatalne, termin na 1.12.
Zostawiłam dzisiaj synka w domu. Musze iść po 12 kupić mu jakieś pierogi na obiad. Czekam, bo godziny dla seniorów 😡

Tez się zastanawiam jak to będzie w czerwcu. Głęboko liczę na to ze nie będzie obostrzeń, że będzie można rodzic z osoba towarzysząca !!

Nie obwiniaj się. To że nie masz siły posprzątać to przy takim samopoczuciu normalne. A od pierogów gotowych na obiad jeszcze nikt nie umarł :p nie potrwa to przecież wiecznie, także się nie obwiniaj. A nie może Ci ktoś pomóc w domu? Maz/partner, mama?
 
Do góry