reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2021

Mogę wiedzieć, dlaczego trzeba sprawdzić progesteron? To się przez pobranie krwi sprawdza? Bo nie kojarzę, by miałam sprawdzany.
ja rowniez radze sprawdzic. Na wiosne nie badalam , ciaza obumarla. W lipcu zbadalam, wynik zaledwie 13, lekarka zignorowala i zaraz poronienie. Teraz zbadalam, wynik 17, dalej wybitnie kiepsko, ale od poczatki biore duphaston 3 razy dziennie i jest efekt. W dwoch poprzednich ciazach praktycznie caly czas plamilam, az do poronienia. Teraz - odpukac!- na razie zadnych problemow, zero plamien, objawy jak ta lala! Wiec jesli o mnie chodzi, radze sprawdzac, nawet dla wlasnego spokoju, badanie jest z krwi :)
 
reklama
Zawsze chcieliśmy mieć czworo dzieci, planowaliśmy czwarte kiedy córki trochę podrosną. Starania zaczeliśmy gdy miałam 38 lat i przez trzy i pół roku nic z tego nie wychodziło, aż w końcu uznaliśmy, że trochę sobie pomożemy. In vitro nie jest zarezerwowane dla ludzi, którzy nie mają dzieci. Duża część dziewczyn, która do niego podchodzi jest już matkami.
A kwestia tego że będzie to czwarte albo czwarte i piąte jeśli wszystko dobrze pójdzie, to już kwestia indywidualna, sama pochodzę z dużej rodziny i zawsze czułam w niej ogromne wsparcie, a w tej chwili gdy najstarsza córka się wyprowadziła a średnia wyprowadzić się chce w czerwcu zaraz po maturze dom wydaje się trochę pusty i smutny.
Sama marzę żeby mieć co najmniej troje dzieci ♥️ podziwiam Was i kibicuje ogromnie 😘
 
Problem zatokowy rowniez mnie dotyczy 😁 zrobiłam sobie irygacje, nigdy wcześniej tak lekko nie oddychałam, udroznilo bardzo dobrze, ale spływa nadal...
A Twoje Dzieciątka jak duże już są? Mówiłaś im że będą mieli rodzeństwo? 😊
Ja irygację też robie ale i tak długo się ciągnie. Mam niespełna 8 latka i 4,5 latka w domu jeszcze nie wiedzą 🙂 boję że się wygadają a tym razem chcemy zachować to w tajemnicy tyle ile się da 🙂
 
ja rowniez radze sprawdzic. Na wiosne nie badalam , ciaza obumarla. W lipcu zbadalam, wynik zaledwie 13, lekarka zignorowala i zaraz poronienie. Teraz zbadalam, wynik 17, dalej wybitnie kiepsko, ale od poczatki biore duphaston 3 razy dziennie i jest efekt. W dwoch poprzednich ciazach praktycznie caly czas plamilam, az do poronienia. Teraz - odpukac!- na razie zadnych problemow, zero plamien, objawy jak ta lala! Wiec jesli o mnie chodzi, radze sprawdzac, nawet dla wlasnego spokoju, badanie jest z krwi :)
Zgadzam sie progesteron jest mega wazny!
 
reklama
Zgadzam sie progesteron jest mega wazny!
Też tak uważam, ale jest sporo lekarzy którzy to olewaja, ja po pozytywnym tescie plamiłam wiec na szybkiego zbadalam progesteron-13, w ten sam dzien poszlam do lekarza z medicoveru po duphaston i tylko mi odpowoedzial, ze wlasnie ostatnio rozmawial z kolegami-lekarzami nad zasadnoscia przypisywania progesteronu.. no i mi nie przepisał. 6 dni później przyszlo krwawienie.
Duze prawdopodobieństwo, ze i tak nie udaloby sie uratować, ale on nawet nie chciał spróbowac mimo, ze opisałam mu po krotce swoją historię.
 
Do góry