reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Monya o normalnej tzn o której? 3-4 godziny o jaaaaa mój by wtedy chyba nie spał w nocy :)

svchs65gg8talrm7.png
 
reklama
Monya moja do 3 rż też spała e dzień po dobre 2h. A wieczorem do 22 buszowała. A jak skończyła 3 latka to wstaje między 7.30 a 9 i idzie spać o 20 góra. I mam chwilę wieczoru dla siebie. Jeszcze... do czerwca :)

Czytając ile wydałyscie na te wsZystkie badania i wizyty to za głowę się złapałam. Ja na pierwsza wizyte poszłam na NFZ, dostałam skierowanie na wszystkie badania (cytomelagie zresztą tez) i na kolejną już umówiłam sie do tego samego lekarza prywatnie (Nikole też u niego prowadzilam). I teraz płace 120 zl za wizyte z usg co 4 tygodnie. W trakcie badania mam przed sobą na ścianie monitor i wszystko wyraźnie widzę, dodatkowo zawsze przełącza na chwilę na 3d zobaczyć maluszka. Genetyczne i polowkowe też robi w ramach tych wizyt i cena się nie zmienia. Więc chyba mam szczęście, że mam takiego ginka i nie muszę sie umawiać do innych na szczegółowe badania.

A co do łożyska. Mi powiedział ostatnio, że moje jest nad samą szyjką stąd mogą być plamienia, które zresztą nadal są jak się męczę, więcej pochodzę itp. No i też zakaz seksowania (Justynka łączę się z Tobą w bólu Ale nie przeszkadza mi to hehe) żeby się łożysko nie odklejało.

No i więcej nie pamiętam do czego chciałam sie odnieść ;) ostatnio mam na forum czas tylko wieczorami jak Nika zaśnie i wtedy do nadrobienia kilkanaście stron Ale to taka przyjemna lektura. :)



 
Ogarnęłam ostatnie 30 stron:)

Badac cytomegalie!!!

Ja tez nie wiedzialam co to jest cytomegalia. Urodzil aie mlody, bardzo wysoka bilirubina, tlumaczyli, ze zoltaczka fizjologiczna przejdzie. Mijal trzci, czwart tydzien i dziecko dalej zolte. Szpital, wysmial mnie i dac na butle oraz przepajac ok. Kolejny tydzien, wyniki wysokie. Dziewiaty tydzien z placzem znowu do pediatry i szpital, tam lekarz mowi, ze dziecko pewnie ma zespol Gilbertsa i tak bedzie.

Ja zaryczana, maz i tesciowa zabrali nas prywatnie do starego pediatry, ktory chyba tesciowa leczyl. Sprawdza te badania, obejrzal dziecko (jedyny pomacal brzuch) i grzecznie spytal czy pojedziemy do Lodzi do szpitala czy wezwac karetke, bo watroba jest tak powiekszona, ze az wyczuwalna reka.

W szpitalu badania, na drugi dzien przychodzi lekarz i karze mi isc do laboratorium zrobic cytomegalie i z wynikiem do niego. Z Natim mielismy taka sama liczbe IgM czyli zarazil sie w brzuchu bedac, a ja nie wiedzialam ze zachorowalam. Choroba uszkodzila jego watrobe, przez rok intensywne leczenie, w wieku 4 lat dopiero zgubil przeciwciala odemnie. Sprawdzanie czeste oczek, bo cytomegalia uszkadza siatkowe.

A teraz pytanie czy warto zbadac sobie cytomegalie? Warto!! Jak ktos sie zastanawia chetnie przesle cala dokumentacje z tego okresu. Wam nic sie nie stanie, wirus dziala na dziecko.

Nie chcialabym poprostu, aby ktoras z was to dotknelo :(



Dzięki za ten post. Uświadomiłaś nas co do zagrożeń. Robiłam badania i wyszło, że nie chorowałam.

A to dziwne wiesz... moja Pani doktor zleca mi wszystko... nawet to co mówi że mogłaby nie zlecać. Lekarze teraz chyba boją się i wolą zlecać więcej niż mniej i później wysłuchać nie daj Boże od pacjenta... ja się zdziwiłam, że moja pani endokrynolog zleciła mi badanie poziomu witaminy D... no cóż dodatkowo płatne ale wolę zrobić:)

p19u9jcg81ehxczt.png

Bardzo ważne badanie, szczególnie w II trymestrze, ponieważ wit. d3 odpowiada za budowę kośćca. Niedobór prowadzi to powaznych problemow, dlatego lepiej zrobić badania. Mi lekarz zlecił i okazało się, że mam niedobór, więc suplementuję.

Widzę że w różnych miastach opieka w luxmedzie się różni. Ja nie dostałam takiej karty co więcej teraz chodzę na nfz i nie mogę wykonywać badań w luxmedzie bo na każde badanie muszę mieć skierowanie od lekarza luxmedu. Chodzę na nfz bo w luxmedzie lekarz na wizycie nie zrobi usg tylko wystawia skierowanie i zapisujesz się osobno a jakość sprzętu pozostawia wiele do życzenia i mój lekarz z nfz poświęcił więcej uwagi na to badanie niż tam. Beznadzieja...

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom

U mnie w pracy są różne pakiety Luxmed. Im wyższy pakiet, tym więcej badań "bezpłatnych".

Cześć dziewczyny! Podczytuję Was od jakiegoś czasu, ale miałam jakiś problem z dodawaniem komentarzy i nareszcie udało mi sie ogarnać[emoji16] [emoji4]
Mam nadzieję, że przyjmiecie mnie jeszcze do Waszego grona [emoji4]
Mam na imię Kasia, mam 28 lat i jestem w 15t5d ciąży [emoji4] termin na 02.06.
W brzuszku rosnie mi mały Mateuszek (potwierdzone na USG :-) ) i to będzie moje pierwsze dziecko i pierwszy chłopiec w rodzinie! [emoji4]

Pozdrawiam Was serdecznie i zdrówka! [emoji8]

Witamy:))

Nie każda dziewczyna w ciąży może ćwiczyć , i to nie znaczy że będą wyglądać odrazu jak wieloryby .Tu najprostsza zasada to trzeba patrzyć co się je .Dobrze zbilansowana dieta i jak ćwiczyć nie można to spacery chociaż . Ja osobiście chciałam się zapisać na basen ale za często łapię infekcje , już miałam zapalenie pęcherza na początku ciąży i brałam antybiotyk .Kurczę ja nawet seksu uprawiać nie mogę bo lekarz zabronił .:(


Jako, że już jestem wielorybem problem mnie nie dotyczy :p
Za to mam problem z kręgosłupem i dostałam pakiet zabiegów w tym serię 10 masaży rozluźniających. Jak wyglądają masaże w ciąży? Bo na płaskim łóżku na brzuchu to ja się już nie położę:)
 
a czy dzięki temu ładnie przesypia noc? mój ma rok i osiem miesięcy i jeszcze udaje mi się go położyć w południe na godzinkę - półtora

svchs65gg8talrm7.png

Zasypia ok 19, ale od 14-15 ma juz tryb zombie i jest bardzo marudny. Niestety w nocy budzi sie i wstaje miedzy 6 a 6.30.

Mój ma 2,5 i potrafi w ciagu dnia spać 3-4 h[emoji23][emoji23][emoji23]. Ale tylko jak jest na spacerze. Jak jesteśmy w domu nie śpi. I całe szczęście, bo dzięki temu idzie spać o normalnej porze.


oar8pg4njiayxtbm.png

Poważnie?!?!?!
Nie opowiadajcie mi takich rzeczy!!!!!
Bo sie załamuje! Starszak odmówił drzemek jak miał 1,5 roku, teraz chodzi spać po 21 i wstaje o 7.30. Zresztą spanie u nas to koszmar. Od zawsze i jeden i drugi tak ma [emoji17][emoji17][emoji17]

Starsze dzieci tez tak ładnie spały? Bo z tego co kojarzę masz juz czwórkę, tak?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jako, że już jestem wielorybem problem mnie nie dotyczy :p
Za to mam problem z kręgosłupem i dostałam pakiet zabiegów w tym serię 10 masaży rozluźniających. Jak wyglądają masaże w ciąży? Bo na płaskim łóżku na brzuchu to ja się już nie położę:)
Po pierwsze żadnym wielorybem nie jesteś , oceniasz się bardzo surowo a nie masz powodów
Po drugie Masaże w ciąży z widocznym brzuszkiem robi się w pozycji leżenia bokiem , lub jeśli brzusio nie jest jeszcze bardzo duży można taki masaż wykonać na specjalnym krześle .
 
Zasypia ok 19, ale od 14-15 ma juz tryb zombie i jest bardzo marudny. Niestety w nocy budzi sie i wstaje miedzy 6 a 6.30.



Poważnie?!?!?!
Nie opowiadajcie mi takich rzeczy!!!!!
Bo sie załamuje! Starszak odmówił drzemek jak miał 1,5 roku, teraz chodzi spać po 21 i wstaje o 7.30. Zresztą spanie u nas to koszmar. Od zawsze i jeden i drugi tak ma [emoji17][emoji17][emoji17]

Starsze dzieci tez tak ładnie spały? Bo z tego co kojarzę masz juz czwórkę, tak?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

3 jest z poprzedniego małżeństwa mojego męża. Poznałam je jak juz były w podstawówce wiec nie wiem:)

Jak śpi w ciagu dnia nawet godzinę bo czasem staram się wybudzać mając nadzieję, że cos to da to kładzie się 22-23. Jak nie śpi to koło 20.
Liczę na to ze jak wiosna bedzie - więcej biegania to szybciej bedzie męczył. No i od wiosny przedszkole. Wiec tez swoje zrobi.
Byle do wiosny.

PS. My tez dzis zrobiliśmy furę pierników. Ładnie opakujemy i bedą na prezenty dla rodziny od dzieci.


oar8pg4njiayxtbm.png
 
Madireiro nie bądź dla siebie taka krytyczna. A co do masażu...
Może mają takie łóżka z dziurką i na twarz i na brzuch [emoji7] [emoji23] ?

Obudził mnie sen o paczkach i bezie z malinami i kremem cytrynowym [emoji85] [emoji513] [emoji512]
p19u9jcg81ehxczt.png
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry