reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cos pysznego dla naszych brzuszkow

reklama
Wczoraj miałam dostawę ogórków z pola od znajomej...
Zrobiłam:
ogórki w zalewie octowej-standard
ogórki obrane w zalewie z octem balsamicznym i cukrem trzcinowym
sałatkę z ogórków, papryki, czerwonej cebuli i tartej marchewki w zalewie lekko octowej z miodem i curry.
Mam duużo słoików na zimę!
 
Judysiu szykuj szykuj słoiczki z pysznościami i to troszkę ci opróżnimy spiżarnię jak Was odwiedzimy ;-)

Sałatka brzmi smakowicie, chyba też muszę kilka słoiczków takowej zrobić :tak:
 
Judysia - wrzuć przepisy. Ja chyba też się za jakieś słoiki wezmę po niedzieli, bo M. uwielbia i nauczony, bo teściowa zawsze robiła, więc mam motywację, bo zrobić lepsze:-D
 
ja mam szczęście jak na razie ze słoikami, bo przez cały rok mam dostawy od rodziców, teściów i mojej babcie, ogórki w różnych postaciach, pikle, sałatki, kiszoniaki, buraczki w słoiku na surówkę czy zupę, kompoty i takie tam...
 
Wczoraj miałam dostawę ogórków z pola od znajomej...
Zrobiłam:
ogórki w zalewie octowej-standard
ogórki obrane w zalewie z octem balsamicznym i cukrem trzcinowym
sałatkę z ogórków, papryki, czerwonej cebuli i tartej marchewki w zalewie lekko octowej z miodem i curry.
Mam duużo słoików na zimę!

Mój małżon też już robił , ostro słodkie i drugie w musztardowej zalewie .
 
ooooo temat dla mnie na czasie:-)

w moich sloikach goszcza:

ogórki :-) tradycyjnie kiszone lub z papryczkami na ostro
kabczki w zalewie curry
bakaczki w zalewie musztardowej
jabluszka z brzoskwiniami
jabłuszka same
leczo

:-)

jedyny problem z tym, ze zaczyna mi miejsca brakowac na sloiki - dostawy materiałów do przetworzenia co niedziela z prywatnej hodowli mamy mej :-)
 
reklama
Pkoroiłam ogórki obrane w plastry, paprykę czerowna w kostkę, starłam marchewkę i posiekałam cebule czerwoną.
Zaleka tak na oko była ale mniej więcej:
2litry wody
pół szklanki octu
3 łyżki cukru
3 łyżki soli
ziele angielskie i liście lurowe po kilk szt
4łyżki miodu
łyzka curry
pół szkalnki oleju
zalałam zagotowaną zalewą i gotowałam słoiki ok 15min

obrane ogórki do słoika z marchwią, koprem i plastrami cebuli
zalewa:
2litry wody
pół szklanki octu
ćwierć szklanki octu balsamicznego
3łyzki soli
4łyżki cukru trzcinowego
ziele i liscie lurowe

pewnie jeszcze coś będę robiła, jutro chyba pojedziemy do znajomych na wieś to na grzyby pójdziemy
 
Do góry