reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

WYPRAWKA

Ja sobie mysle, ze poki co to jedna butelka mi wystarczy i to i tak na wszelki wypadek. Mam cale mnostwo (11) butelek z aventu uzywanych od znajomej, ale mam nadzieje, ze ich uzywac nie bede. Swoja jenda nowke mam z aventu ta mniejsza.
Zamierzam karmic cycem i to jest moj priorytet, jak tylko nic z cycami mi sie nie podzieje. Nawet jak musialabym karmic z innych wzgledow jednorazowo odciagnietym pokarmem, to mowia ze wtedy lepiej lyzeczka, bo to nie zaburza ssania. Dziecko inaczej ssie piers a inaczej butle. Nawet smoczka bede sie starala uniknac, ale nie zarzekam sie ;)

Co do tych podkladek Lilka, to ja chyba jednak dam se siana i pojade na pampersach ::), najwyzej moge tetrowe podlakadac jeszcze na poczatek na pampersa :)
 
reklama
dziewczyny te wkładki na pieluszki są troszkę niepraktyczne, bo jak wiadomo maleństwo większość kupek robi rzadziutkie i to wszystko przecieka, moja siostra zakupiła i leżą nieużywane. więc nie wiem czy warto.
a co do butelek to tak jak martuśka pisała, że przy cycu niebardzo potrzebne, ew mała na herbatkęw razie potrzeby.
przy cycu nie ma tyle srania wyciągasz i masz szamanko gotowe :)
 
Te wkladki sa z tego czegos co w pampersach jest wyglada to jak flizelinka i ma dziureczki delikatne. Kolezanka na rzadka kupke podkladala po dwie i zdawalo egzamin wiec zobaczymy, ja sobie kupilam paczke i sprobuje
 
ja tez mam tylko jedna butle (i kilka "starych" po Tymciu-ale sluzyly mu do zabawy ;D a nie do picia )
no i ta jedna butle mam tylko w razie awarii np na herbatke koperkowa lub rumianek, maluchy bardzo szybko przyzwyczajaja sie do butli i do tego ze nie musze tak dziaselkami mocno pracowac bo z dziurki w smoku szybciej leci dlatego potem moze byc problem z podaniem piersi :p choc pewnie jak bedzie odpowiednio mala dziurka w smoku to moze katastrofa sie nie skonczy ;)
my z Tymciem pominelismy problem butli i zaraz z piers (w zasadzie rownoczesnie) popijal soczek od 4,5 miesiaca z kubeczka z dziubkiem
smoka niestety nie udalo nam sie uniknac mimo ze wczesniej myslelismy ze sie obejdzie....juz w szpitalu pielegniarki nam powiedzialy ze maly ma silna potrzebe ssania i aby uniknac zbyt szybkeigo obszczypania piersi i przekarmienia malca dac mu smoka :mad: i teraz przeklinam ten moment ze taka glupia i dalam sie namowic bo do dnia dzisiejszego paskudy nie da sie wytepic :mad: z Gabi zakladam ze sie obejdzie bez pacyfikacji smokiem ;)
 
aaaa ....opowiem Wam pewna smieszna sytuacjie...
poniewaz mamy slownik pol-ang i ang-pol w szpitalu nie obylo sie bez zagladania do niego i tak znalezlismy przetlumaczenia smoczka- dummie
wiec w rozmowie z pielegniarka padlo wlasnie dummie, pielegniarka na nas jak na glupkow patrzy i sie dziwi o co nam chodzi, wydawala sie nawet troszke zmieszana :p hehe
okazalo sie ze dummie to po brytyjsku smoczek a po amerykansku glupek, gluptas
teraz juz sie nie dziwe dlaczego ona na nas wtedy tak spojrzala :p ;D
 
hihihi :) no to Mania daliście do myślenia tej pielęgniarce :)
Mania, w razie wątpliwości służę radą, bo ja anglistka jestem :) Ale teraz to wy już pewnie nie potrzebujecie pomocy językowej po tak długim pobycie :)
 
HIhihi no niezle Mania nabroiliscie z tym smokiem, i ciekawe czy z Gabi uda wam sie smoczka uniknac?? Jak Tymcio swojego nie odda i malutka zobaczy to tez bedzie chciala swoj i tyle ;D
 
Ja na razie smoczka nie kupuje i do szpitala nie biore.Za pierwszym razem to mialam smoka na 2 miesiace przed porodem kupionego bo mi powiedziano,ze w szpitalu to wszystkie kobitki daja...i ja nic przeciwko temu nie mam :).Tyle ,ze synus moj smoka nie toleruje i nie tolerowal.Co mu go dalam to sie ksztusil,dusil i wypluwal.Nastepna proba ze smokiem byla jak zaczynal zabkowac,ale znowu to samo.Wiec teraz nie kupuje,jesli okaze sie potrzebny to mezul kupi.
 
reklama
Do góry