reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2017

Czy jesteś za tym by zamknąć wątek wrześniówek ?

  • Tak

    Głosów: 22 50,0%
  • Nie

    Głosów: 15 34,1%
  • Nie mam zdania.

    Głosów: 7 15,9%

  • Wszystkich głosujących
    44
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Dziewczyny to teraz wszystkie dostają zalecenie żeby zrobić prenatalne?

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja na 100% bo w dniu porodu bede miała skończone 35lat. Ale powiem wam ciekawa rzecz na temat testów prenatalnych które bede miała.
To jakaś super nowoczesna metoda pobierania krwi matki i separowania z niej DNA dziecka. Nie trzeba czekać do 12/13 tyg, musi być ukonczony 10 tydzień i tak ja jestem umówiona na 3 lutego ( bede miała 10t1d). W Polsce nazywają sie te testy NIFTY i nie są refundowane z NFZ jeśli matka nie ma 35 lat, czyli w sumie podobnie jak u mnie, jak jest kobieta młodsza to ubezpieczalnie robią problem zeby to pokryć.
94b5ba9abace9de83cd6dfa92ddf8ed9.jpg

Jak widzicie, z tego testu w 11 tygodniu moge sie tez dowiedzieć jaka płeć, tyle ze akurat nie chce[emoji4]
Wiec nie bede miała usg prenatalnego tylko ten test, którego skuteczność wynosi 99%.
Fajnie i niefajnie, bo nie zobaczę maluszka aż do 20tyg, wtedy bedzie robiona anatomia płodu.

Próbuje was z pracy nadrobić ale drukujecie jak szalone, witam wszystkie nowe wrzesniowki!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Trzymam kciuki za wszystkie jutrzejsze wizyty[emoji1364][emoji1364][emoji1364]
Lola, za Ciebie kochana nawet podwojnie[emoji8]

Pyzunia i siwa, ogromnie sie cieszę ze tu jestescie![emoji4]

Zastanawiam sie co u kuchcikowej i retromamy, bardzo dawno sie nie odzywały...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :) Podczytuje was od kilku dni i postanowiłam do was dołączyć. To pierwsze forum na jakimkolwiek jestem i poruszam się troszkę po omacku-więc wybaczcie (nie jestem obyta z elektroniką). To moja 3 ciąża, ale pierwsza w której tak panikuję.Termin z OM na 4 września. Po cichu liczę na wsparcie. Mam 2 córki 10 i 7 lat. Trzymam kciuki za wszystkie serduszka :)

Witaj, mam identyczny wiek dzieci[emoji3] ja tez panikuje, kiedyś chyba się nawet nie zastanawiałam za mocno nad tym co będzie, nie znałam realiów...


Ola
 
Dziewczyny nie raz,nie dwa życie kopnelo mnie w tyłek :) Trzeba myśleć optymistycznie,trzeba w coś wierzyć,trzeba mieć cel w zyciu,pasję,zasady...moje życie nie zawsze było piękne,ale obok mnie stoi mój ukochany mąż,synek ,mama - moja cudowna mamusia i trzech cudownych braci :) w Tym jeden to bliźniak i zdradzę Wam sekret (to prawda,że bliźnięta czują tak samo,gdy boli mnie to jego też,gdy coś się złego dzieje co u to wzajemnie odczuwamy)

Napisane na HTC Desire 620 w aplikacji Forum BabyBoom

Maaaaaaadre słowa kobieto[emoji3]


Ola
 
Alcarin głową do góry będzie dobrze. Wiem ze to zabrzmi bardzo nieczule ale nie mamy większego wpływa na to co dzieje się na tak wczesnym etapie ciazy wiec trzeba spróbować nie orac sobie tym głowy. Co ma być to będzie. Ja tez z tych co się denerwują bo oprócz dwóch zdrowych córek jestem mamą aniołka, ale wytłumaczyłam to sobie, że tak musiało być. I choć na samą myśl serducho krwawi to liczę na to ze nigdy więcej mnie to nie spotka. Tylko spokój może nas uratować :)

Dokładnie! Sama dziś do tego doszłam. Dziewczyny jest tu nas masa a może dwie nie panikuja[emoji3] jakby ten nasz strach pomagał urodzić to byśmy rodziły bez zapłodnienia chyba... nic nie możemy wiec trzeba odpuścić. Mówię to także albo głównie do siebie bo ciagle wspominając w głowie moje poronienie i myśląc czy teraz tez tak może byc tylko sobie radość z ciąży odbieram póki jeszcze nie rzygam jak kot albo nie jestem gruba jak bulinek.

Btw, powiedziałam dziś mojej mamie... No zachwycona nie była ale dała radę[emoji6] na szczęście od razu ktoś zadzwonił do drzwi i trzeba było temat zmienić bo ona taka realistka jest i jeszcze by coś chlapnela co bym potem latami w głowie nosiła.


Ola
 
Dziewczyny, od początku próbuje spamiętać kto jest kto i ile ma już dzieci, ale chyba mam jakaś mgle mózgowa w ciąży bo nie ogarniam. Czy będziemy robić jakaś listę wrześniowek? Pamietam ze coś takiego funkcjonowało jak miałam poprzednie ciaze.


Ola
 
Nessi trzymam dziś za Ciebie kciuki od rana!:) Wiem ze na pewno wszystko będzie dobrze i zobaczysz dzieciaczka i serduszko <3

Lola dziś jest Twój dzień i z pewnością będzie udany:) Gdyby zarodek się nie rozwinął pewnie na tym stadium ciąży, organizm by już to wyłapał i progesteron by powoli spadał. Jakieś plamienia większe by się pojawiły a tak wszystko jest oki:)
Jak noc?

Witam Cię Siwa :)

Madzia, repeat please ....jak się czujesz ? plamienia ustały ? kuciapa nie swędzi już tak ?:)
Trochę mniej swędzi ale i tak dziś lecę :)
Plamienia miałam jakieś mikro i nie wiem skad się wzięły. W każdym razie nic sie dalej nie działo :)

Tak was czytam i czasami aż się śmieje pod nosem :)
Dziewczeta jakie Wy chcecie mieć objawy w 5 tc?:) Przecież to normalne że w tak wczesnym etapie, ciąża rozwija się bezobjawowo:)
Ja też tak miałam a teraz czuję się jak tygodniowe zwłoki ;P
 
reklama
Do góry