reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

Wg mnie zrobić badania w 3 dc i iść na wizytę do 10 dc. Przed okresem lekarz za dużo na USG nie zobaczy. Chyba, że będziesz szła z nastawieniem na ewentualna stymulację, wtedy przed okresem będzie ok, żeby działać od nowego cyklu :)
A to Twoja pierwsza wizyta w klinice?
Tak, pierwsza. Idę z nastawieniem na cokolwiek, co może pomóc. Nie znam się kompletnie…

W tym cyklu pęcherzyk był w rozmiarze do pęknięcia 4-5 dni zanim doszło do owulacji więc może te zastrzyki czy tam leki na pęknięcie w tym cyklu czy coś.
 
reklama
Tak, pierwsza. Idę z nastawieniem na cokolwiek, co może pomóc. Nie znam się kompletnie…

W tym cyklu pęcherzyk był w rozmiarze do pęknięcia 4-5 dni zanim doszło do owulacji więc może te zastrzyki czy tam leki na pęknięcie w tym cyklu czy coś.
Nam na pierwszej wizycie zlecili dopiero badania: SHSG, r.b.nasienia, właśnie wszystkie badania krwi z 2-3 DC, wit D i kwas foliowy, miałam też na miejscu USG i wymazy na chlamydię, biocenozę, ueraplasmę, dodatkowo skierowanie na USG piersi. Mężowi dodatkowo zlecili badania z załącznika.
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-09-05-07-58-02-043_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2024-09-05-07-58-02-043_com.miui.gallery.jpg
    119,7 KB · Wyświetleń: 45
U mnie dalej biel i spadek temperatury więc to by było na tyle.

Pytanie - czy do kliniki niepłodności iść w pierwszym możliwym terminie jeszcze przed najbliższym okresem, żeby w razie czego mogli coś włączyć jak najszybciej? Czy najpierw zrobić te kilka podstawowych badań w 3dc i wtedy iść? Na razie jestem umówiona na wtorek a okres planowo w środę niby.
Nas najpierw 3 miesiące badali i leczyli - lista badań z krwi (nie tylko hormony), ureaplasma leczona, nasienie, drożność. Po tych wyleczeniu i poprawieniu co trzeba było poprawić dali nam kolejne 3 miesiące starań naturalnych. Dopiero po nich stymulacja/IUI.
Wybaczcie, że wtrącam 🫣😟
 
Dziewczyny, ja wczoraj wieczorem miałam mały zjazd, pokłóciłam się z mężem. Przyszły wyniki jego seminogramu i wzrosło mu pH do 8,3 w stosunku do ostatniego badania i nieopatrznie sprawdziłam w necie, że może to oznaczać stan zapalny. Mąż się wkurzyl, że czytam w necie i w ogóle po co sprawdzam te wyniki, ja się wkurzyłam, że on nie chce nic sprawdzać i że chyba oczekuje że w ciemno podejdę do tej stymulacji przed in vitro i będę sobie robiła zastrzyki dla zabawy 😵‍💫 dzisiaj trochę lepiej, ale strasznie mi się dłuży w tym miesiącu ta druga połowa cyklu, chciałabym się obudzić dopiero za 2 tygodnie....
 
a ile się już starasz?
Staram się krótko, ale jeśli rzeczywiście mam PCOS i problem z brakiem owulacji/późnym pękaniem pęcherzyków to pomyślałam, że może od razu pójdę do kliniki, bo lekarze z Luxmed się takimi rzeczami nie zajmują. Więc i tak muszę znaleźć innego lekarza. Myślałam że może te zastrzyki na pęknięcie chociaż udałoby się w miarę szybko dostać i chociaż z tym podziałać.
 
Staram się krótko, ale jeśli rzeczywiście mam PCOS i problem z brakiem owulacji/późnym pękaniem pęcherzyków to pomyślałam, że może od razu pójdę do kliniki, bo lekarze z Luxmed się takimi rzeczami nie zajmują. Więc i tak muszę znaleźć innego lekarza. Myślałam że może te zastrzyki na pęknięcie chociaż udałoby się w miarę szybko dostać i chociaż z tym podziałać.
a ile miał pęcherzyk jak był mierzony i później jak pękł?
 
reklama
Staram się krótko, ale jeśli rzeczywiście mam PCOS i problem z brakiem owulacji/późnym pękaniem pęcherzyków to pomyślałam, że może od razu pójdę do kliniki, bo lekarze z Luxmed się takimi rzeczami nie zajmują. Więc i tak muszę znaleźć innego lekarza. Myślałam że może te zastrzyki na pęknięcie chociaż udałoby się w miarę szybko dostać i chociaż z tym podziałać.
jasne, wiadomo warto iść, proponuję aby równocześnie zrobić badania nasienia bo to równie ważny aspekt a jedno z tańszych badań
 
Do góry