reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

reklama
Czy jeśli dzisiaj wieczorem na USG okaże się, że pęcherzyki są odpowiednio duże i gotowe do pęknięcia (przynajmniej jeden) to myślicie, żeby wykupić ovi i po prostu je wziąć? Mogę sobie tym zaszkodzić? Bo czytam że progesteron powinien być odpowiednio nisko, estradiol odpowiednio wysoko itp. A u mnie jednak byłoby po prostu w ciemno wzięte.
 
Czy jeśli dzisiaj wieczorem na USG okaże się, że pęcherzyki są odpowiednio duże i gotowe do pęknięcia (przynajmniej jeden) to myślicie, żeby wykupić ovi i po prostu je wziąć? Mogę sobie tym zaszkodzić? Bo czytam że progesteron powinien być odpowiednio nisko, estradiol odpowiednio wysoko itp. A u mnie jednak byłoby po prostu w ciemno wzięte.
ja myślę, że ty za dużo rozkminiasz.
Jak pęcherzyk pęka to pęka. Jak będzie odpowiednio duży to pęknie sam, jeśli chcesz wziąć ovi w razie wu to weź :)
Czy komórka jest zdolna do zapłodnienia tego się od nikogo nie dowiesz (to chyba tylko ivf może zweryfikować)
 
Sorry, już nie będę pytać.
ale to nie chodzi o to, że nie możesz pytać.

Moim zdaniem bardziej powinnaś skupić się na relacji i seksie z partnerem, co zrobić żeby było częściej niż na tym czy pęcherzyk ci pęka jak ma 23 mm czy 25 mm bo ta wiedza i tak ci nic nie da, nic ci nie powie o jakości komórki, czy się uda czy nie.
 
Czy jeśli dzisiaj wieczorem na USG okaże się, że pęcherzyki są odpowiednio duże i gotowe do pęknięcia (przynajmniej jeden) to myślicie, żeby wykupić ovi i po prostu je wziąć? Mogę sobie tym zaszkodzić? Bo czytam że progesteron powinien być odpowiednio nisko, estradiol odpowiednio wysoko itp. A u mnie jednak byłoby po prostu w ciemno wzięte.
Popieram dziewczyny poniżej, jak lekarz powie, że jest dojrzały to możesz wziąć Ovitrelle. Nie zaszkodzi. Ja do IUI miałam podany bez badania hormonów, tylko na podstawie oceny pęcherzyka, więc nie zaprzątaj sobie głowy hormonami.

Spróbuj też nie skupiać się tak bardzo tylko na tym ile ma pęcherzyk, czy już pękł etc. - wiem że to trudne, ale nasze ciała to nie komputery, może po pęknięciu pęcherzyka się jeszcze tyle wydarzyć, na co kompletnie nie mamy wpływu. Szkoda zdrowia na takie rozkminy 🙂
 
Czy jeśli dzisiaj wieczorem na USG okaże się, że pęcherzyki są odpowiednio duże i gotowe do pęknięcia (przynajmniej jeden) to myślicie, żeby wykupić ovi i po prostu je wziąć? Mogę sobie tym zaszkodzić? Bo czytam że progesteron powinien być odpowiednio nisko, estradiol odpowiednio wysoko itp. A u mnie jednak byłoby po prostu w ciemno wzięte.
jesteś teraz na stymulacji? To Twój pierwszy monitoring? Miałaś jakieś problemy z owulacja stwierdzone na monitoringu?
 
jesteś teraz na stymulacji? To Twój pierwszy monitoring? Miałaś jakieś problemy z owulacja stwierdzone na monitoringu?
Nie jestem na stymulacji, jestem po jednym monitoringu 13dc, czyli w poniedziałek. Był pęcherzyk 19 i 13, same urosły. W poprzednim cyklu też był monitoring i było ok, urosły i pękły.

Po prostu chce pilnować i zrobić co w mojej mocy, żeby się wstrzelić jak najlepiej. Chociaż wiem, że to loteria i nie mam na to wpływu. No nic.
 
Dziewczyny u mnie ciąża biochemiczna 😔 mam pytanie do tych z Was które też to przechodziły, jak szybko dostałyście okres? Moja beta w poniedziałek niziutka była 27,1 i wtedy też odstawiłam progesteron. Miałam nadzieję, że zacznie się krwawienie jak najszybciej ale póki co ani widu ani słychu 😌
 
reklama
Nie jestem na stymulacji, jestem po jednym monitoringu 13dc, czyli w poniedziałek. Był pęcherzyk 19 i 13, same urosły. W poprzednim cyklu też był monitoring i było ok, urosły i pękły.

Po prostu chce pilnować i zrobić co w mojej mocy, żeby się wstrzelić jak najlepiej. Chociaż wiem, że to loteria i nie mam na to wpływu. No nic.
ale całkiem możliwe, ze same pękną i ten zastrzyk jest zbędny. Jak go sobie podasz to też nie masz pewnosci kiedy dokładnie pękną/peknie.

Zobacz czy nie ma u Ciebie w mieście ginekologa, który oferuje usługę monitorowania cyklu co 2 dni, u mnie tak było i nie musiałam płacić za każdą wizytę osobno. Lekarz mnie badał co 2 dni od pewnego momentu cyklu aż do stwierdzenia owulacji.
 
Do góry