reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

🍂🍁Wrześniowe kreski🍂🍁

Czytam i czytam, i wychodzi na to że tak 🤷🏻‍♀️ Że gorzej jest przy 4G/4G i 4G/5G. Rozumiem to tak, że przy tych dwóch, poziom tego białka PAI-1 jest podwyższony i to właśnie to zwiększa te wszystkie ryzyka.
Zapytam o to hematologa za 2 tygodnie, może mi się to rozjaśni 😅 I może się okaże, że się niepotrzebnie martwiłam 🙈
Właśnie przeglądam jeszcze raz te badania i w genie MTHFR mam obecność genotypu heterozygotycznego po jednym allelu c.665>T oraz c.1286A>C (choć nie wiem o co kaman)
A gen SERPINE1 jest homozygotyczny 5g/5g
 
reklama
Każdy gen składa się z 2 alleli - 1 od matki i 1 od ojca. Można mieć zatem:
1. 2 takie same (homo) prawidłowe warianty (allele) genu - opcja najlepsza
2. 2 różne (hetero) warianty (1 prawidłowy i 1 nieprawidłowy) - opcja pośrednia
3. 2 takie same (homo) nieprawidłowe warianty - opcja najgorsza

W genach o których rozmawiacie prawidłowe są - MTHFR 677 CC, MTHFR1298 AA, i SERPINE1 5G5G
 
Dziewczyny, złamałam moją zasadę i kupiłam dziś testy ciążowe. Planuję zrobić w sobotę, będzie 12 dpo, ale skoro wzięłam aż trzy, to chyba szkoda jutro nie zatestować? 😅
ja też myślę czy jutro nie zatestować jeśli nie dostanę @,wiec możemy być w tym razem 😃 Miesiączka powinna być wczoraj, a jak narazie nic nie widać.
 
Czesc dziewczyny
Okresu dalej brak. Dzisiaj 32/33dc.
wrzucam test z dzisiaj. Co myślicie? 2 zdjecie po kilku minutach, 1 zdjęcie po około godzinie.
Na zywo wyglada to lepiej. Trochę tracę cierpliwość. Jak dzisiaj okres nie przyjdzie to chyba rano beta. Jak się uda przed pracą.
Messenger_creation_970fe929-6dad-4769-9258-90018ca17f2d.jpg
Messenger_creation_3d189a99-5e3e-4d2b-81f0-1138d5126419.jpeg
 
reklama
Do góry