reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG - 2,3,4D :)))

Mycha u mojego maluszka w 13 +4 dni przezierność wyniosła NT1,1mm.
Właśnie mój mąż odebrał wyniki badania krwi z Poznania.
Jak do mnie przyjedzie oddam je wraz z wynikami z USG do mojego gin. i zobaczymy.
 
reklama
czekam na wieści! ale sama widzisz ze ta przeziernośc zależy od wieku ciąży!

A chodzi mi o to, czy jeżeli taki jest wynik 1,1mm w 11tyg i 4d ciąży to czy jeszcze coś zagraża i moze sie bardz zmienić. czy po prostu jeżeli by coś było nie tak to by już wyszło teraz???? :-[
 
A jaka przyzierność karkowa jest zła?? Za duża i ile to czy za mała?? A w ogóle to jaka jest prawidłowa?? Już pojutrze usg!! Nie mogę się już doczekać. Tym razem na 18. :)
 
Dziewczyny wyniki mam dobre wdł.skali 1:10000, co pozostaje w normie.
Ten test PAPP-A wykonuje się między 12 a końcem 13 tyg. ciąży i daje 90% wykrycia wad w tym zespół Downa.
Pózniej nie jest tak dokładna ze wzg. na uwapnienie kosci i złą widoczność na USG.
Przezierność karkowa jeśli nie przekracza 2,6 jest normą.
Dlatego nie ma się czego obawiać Mycha wszystko jest OK!!!!
Kolejny test mam na 23 tydz. ciąży i w tedy wszystko na 98% będzie wiadomo.
Narazie jest dobrze! :)
 
Mamaoska dzięki za mile słowa ale chodzi mi o to czy ten wynik może później zmienić się na gorsze w II trymestrze! Z drugiej strony i tak już wtedy jest za późno!
 
Nie jestem pewna ale wydaje mi sie że raczej nie.
Największe zmiany i rozwój malucha następuje do 14 tyg. ciąży.
Pózniej dzidziuś poprostu rośnie a skoro już w tedy wyniki były poprawne to znaczy że jest dobrze.
Ale nigdy nic do końca nie wiadomo, będzimy pewne w dniu w którym położna położy na brzuch zdrowe maleństwo.
 
Dobrze powiedziane. Ja też już nie mogę doczekać siętej chwili a to jeszcze z 5 miesięcy.... ale jutro usg!!
 
my juzpo usg. Mialo dziśnie byc, ale co tam, dała sie namowić. Maleństwo cale i zdrowe. BPD 30,0 mm; AC 94,5 mm; FL 16,2 mm; CRL 88,2./ Serduszko 4-komorowe, tętno 142 razy na minutę. Jak poskanuje to cos powklejam.
 
reklama
Cleo super że wszystko gra! a tak na marginesie ja ci rokuję chłopca! :laugh: ;) ciekawe czy się sprawdzi!
 
Do góry