reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Dla mnie wygodniejszy 1 bo i do wozka wsadzisz i do nosidelka a jak ja jade 8 min do mamy i do osrodka tyle samo np. Na szczepienie to duzo wygodniej.
 
Pyscek ten drugi tylko do gondoli sie nadaje wiec do fotelika jak gdzieś jedziesz odpada.
1-3 chyba praktyczniejsze ,ale fakt dwójka łatwa w ubieraniu :D
Co do rozmiaru to już indywidualnie. Ja mam 56 ale wiem ,że nawet gdyby wyrosło dziecko to kupie drugi. Bo miałam 0-3 jak i 62 gdzie dzieci mi sie topiły. Syn miał 46cm długości ,a córka 52 głowę mieli w miejscu zapięcia klatki piersiowej.
Ale sa i dzieci bardzo duze gdzie 50-56 nawet nie ubiorą.

Co do kombinezonu dochodzi jeszcze kwestia klimatu.
Emenems to chyba jak dla Eskimosa w tym zimnie bedzie musiała miec ;)
Za to porównujac zimę w PL i w UK to w UK kombinezon moze być cieniutki bo i zima łagodniejsza.
 
Ale sytuacja - wczoraj sobie liczyłam kalkulatorem ciążowym który to tydzień, wszystkie pokazują 18 :szok: to chyba niemożliwe skoro byłam na USG 22 maja byl to piątek i ciąża miała 6t6d czyli w sobotę 7tc. i tak też liczę każdy nowy tydzień w sobotę. OM 4 kwiecień, ale tu nie mam co liczyć, bo cykle nieregularne i długie. żeby znowu nie było że poślizg jak z Olim... w tym wypadku ufam maszynie USG. chociaż ostatnio lekarz mówił że już dziecko spore, macica też. ja umrę do 28 sierpnia do połówkowego :/
 
Ale sytuacja - wczoraj sobie liczyłam kalkulatorem ciążowym który to tydzień, wszystkie pokazują 18 :szok: to chyba niemożliwe skoro byłam na USG 22 maja byl to piątek i ciąża miała 6t6d czyli w sobotę 7tc. i tak też liczę każdy nowy tydzień w sobotę. OM 4 kwiecień, ale tu nie mam co liczyć, bo cykle nieregularne i długie. żeby znowu nie było że poślizg jak z Olim... w tym wypadku ufam maszynie USG. chociaż ostatnio lekarz mówił że już dziecko spore, macica też. ja umrę do 28 sierpnia do połówkowego :/

Jak Ci pokazuje 18 tydzień, to tak naprawdę jest 17 tydzień plus kilka dni. Też umrę do połówkowego :) Mi się zgadzają te obliczenia Twojego tygodnia. Od 17 maja masz 7 tydzień (czyli 6w1d do 7w0d).
Więc od 2 sierpnia masz 18 tydzień.



Ja mam obiecane za darmo ciuszki (w tym kombinezon) od koleżanki, która ma 14-miesięcznego synka oraz ciuszki oraz wózek od kuzynki, która ma też ponad roczną córeczkę. Nie widziałam tego jeszcze, ale np. te od kuzynki w większości były ubierane do pięciu razy w życiu, bo miała za dużo ciuszków. Niektóre podobno w ogóle nie ubierane. Może nie będę musiała dzięki temu dużo kupować. Portfel mniej ucierpi, chociaż robienie takich zakupów to sama przyjemność :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry