reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

xkarola, dokładnie, pieczone w ognisku, mniam
karolinaE, trzeba zaczac od garnka żeliwnego, który smarujemy smalcem,a do niego warstwami układamy pokrojone w cząstki ziemniaki, kiełbasę, boczuś, marchewkę i cebulę, na to natka pietruszki , sól,pieprz i kolejna warstwa, na samą górę przykrywamy liśćmi z kapusty, dawniej jak nie było przykrywek, kopało się darń z trawy i tym się przykrywało, u nas to pieczone to najlepsza impreza towarzyska
 
reklama
Dołączał do grona przeziebionych. Niby ciepło gorąco a człowiek z bolacym gardłem i zapalonym nosem. W moim przypadku zatoki również. Ale płukanie nosa roztworem soli pomaga. A na ból gardła polecam lody! Ale trzeba zjeść bardzo szybko więc ci co maja wrażliwe zeby nie dają rady. Ból mija jak za dotknięciem różdżki. Minusem w moim przypadku jest nasilenie kataru. Ale wolę męczyć się tylko z katarem a nie jednocześnie z katarem i bolacym gardłem.
 
xkarola, dokładnie, pieczone w ognisku, mniam
karolinaE, trzeba zaczac od garnka żeliwnego, który smarujemy smalcem,a do niego warstwami układamy pokrojone w cząstki ziemniaki, kiełbasę, boczuś, marchewkę i cebulę, na to natka pietruszki , sól,pieprz i kolejna warstwa, na samą górę przykrywamy liśćmi z kapusty, dawniej jak nie było przykrywek, kopało się darń z trawy i tym się przykrywało, u nas to pieczone to najlepsza impreza towarzyska
My jeszcze buraka dajemy i wszystko w plasterki kroimy :-) a na dol tez daje kapustke jak mam. Za to biedaje natki pietruszki bo zielska nielubie i co ktoras warstwe sola i pieprzem sypie :-)
Nelvik gdzie mieszkasz ?? moze w tej samej miejsciwosci co ja :p
 
Zima albo o innej porze robimy normalnie w garnku na kuchence :-) iczywiscoe dla siebis na obiad j8e na imprezke
 
u nas nazywają się ziemniaki po cabańsku i podobno stąd pochodzą, a robiono je jesienią po wykopkach, jestem z Chrzanowa a Ty jeśli kojarzę to Oświęcim lub okolice, co do buraków to my nie dajemy, bo się wszystko brudzi,niektórzy dodają nawet nogi z kurczaka na górę, sól i pieprz oczywiście co każdą warstwę- musiałam nie dopisać.
 
Ja obok sławkowa mieszkam. Jedni daja kurczaka ibni golonki inni kielvaske lub wbijaja jajka surowe jak kto woli :-)
 
o jajku to nie słyszałam, sorry to pomyliłam Cię, ale któraś dziewczyna pisała,że jest z Oświęcimia, Sławków też nie daleko
 
Mamy rodzibke w oswiecimiu a raczej mielismy bo mieszkali to kupe lat a teraz wyprowadzili sie do warszawy by corce przy dzieciach pomoc.
 
reklama
Julita czekamy na wiesci! Oby to nic groznego! Sciskam cie mocno :-*
Emenems oczywiscoe mam karte ciazy wczoraj nawet dentystka pytala o nia zeby spr. Czy napewno mam juz 2 trymestr.
Apropo hybryd zrobila sobie ostatnio u stop i chyba to byl blad bo jak ja je do jasnej cho.le.ry sciagne jak mi odrosna?!?! :-( nieprzenyslane :-(

Spokojnie :D
Ja robie sobie i koleżankom, tylko pierwsze pare tygodni nie robiłam ale raczej z braku checi.
Hybrydę zdejmiesz zwykłym zmywaczem byleby z acetonem, nakładasz na wacik, wacik na paznokieć i zawijasz folia aluminiowa, czekasz 5/10minut i samo schodzi :)
Jedt inna metoda, nosisz nosisz nosisz a potem podważasz i tez mozna zdrapać :D
Ja cześciej drapie Hahhaha
Ja mam stopy i dłonie w hybrydzie
 
Do góry