reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Antena myśle, że Twoja pediatra trochę przesadza.... Ja cały czas słyszę o ciągnięciu głowy, nie o trzymaniu równo z tułowiem.
A jak poza tym? Podnosi głowę na brzuchu? Trzyma? Próbuje się przewracać?
 
reklama
Antena nie ma się co martwić na zapas. U nas podciągała jakoś po 3cim miesiącu pierwszy raz. Jak mała ją zobaczyła odwróciła głowę bok i nie chciała, ale za chwilę już było ok. Teraz robi te swoje brzuszki i dźwiga łepek do gókry. Lekarka próbowała drugi raz? Czy zaraz po pierwszej nieudanej próbie bach i rehabilitacja?
 
A małą rano obudził tata wychodząc do pracy bo był tak głośno, że nawet moje oczy się otwarły. Na koniec rzucił tylko "ej Myszko <buzi> bo ona ma otwarte oczy i nie śpi" Nie no serio?? Nie śpi? ciekawe czemu...hmmm... idziemy się zaraz karmić :p
 
Antena Zosia miała sprawdzane na tej pierwszej wizycie to wiadomo że nie trzymała, tak jak miała 3 czy 4 miesiące to co jakiś czas patrzyłam delikatnie, jak tylko opadala to kladlam z powrotem, teraz jak jej daje ręce to się sama dźwiga i ładnie trzyma głowę z tułowiem, za 5 dni skończy 5 miesięcy

Wysłane z mojego Lenovo A7600-H przy użyciu Tapatalka
 
Tak mi się właśnie wydaje ze z ta rehabilitacja to na wyrost trochę. Lekarka podciągnela go dwa razy i bach rehabilitacja. Mały się przekracza z pleców na brzuch, na brzuchu ładnie trzyma głowę, jak go noszę na rękach to głowę tez trzyma w pionie sam. No ale pójdę, sprawdze to.mam nadzieje ze to kwestia czasu i zacznie trzymać główkę. Tak samo było zresztą z przewrotami na brzuch, pierwszy raz mu się udało tydzień temu, i teraz fika non stop.
 
Antena jak w tym wieku przewraca się z pleców na brzuch to bardzo ładnie. Z ciekawości sprawdziłam młodego. Za pierwszym razem trzymał ładnie, po chwili spróbowałam jeszcze raz i bunt. Wyprostował się jak struna głowa w tył i nie ma opcji. Także takie Sprawdzanie sensu dla mnie nie ma. Zanim lekarka zleciła rehabilitację powinna Przeprowadzić wywiad z Rodzicem, bo to Ty jesteś z dzieckiem na codzień nie ona.
A z tą rehabilitacją to ostatnio przegięcie. Jakby się uprzeć to 80% Dzieciaków by trzeba wysłać, bo asymetria, napięcie tra ta ta.
Nie mówię tu o skrajnych przypadkach. Kiedy faktycznie jest problem.
A z drugiej strony jak masz skierowanie to Idź, może pewnie rozwieja Twoje wątpliwości. Chociaż na NFZ są takie terminy, że Szok. Koleżanka dostała skierowanie kiedy jej syn miał 9 miesięcy i nie siedział. Termin za trzy miesiące. Poszła z Chodzącym Dzieckiem ;-)
Jak to mówią Czas leczy rany ;-) to powinno być hasło przewodnie NFZ :p
 
U nas naa szczepieniu tez lekarz sprawdzal i rafall ładnie główkę trzymał dopiero pierwszy raz lekarz go podciagal

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
 
reklama
Dobrze ze mi Prypomnialyscie wypadało by iść na drugie szczepienie ;-) muszę mojego zorganizować, żeby wziął wolne na wtorek, bo sama dwójki nie ogarnę na Szczepieniu :-S
 
Do góry