reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Filtr kupiłam już z bioderny, przy starszaka mam wypróbowany bo niestety przy atopowcu wiele się nie sprawdziło.
Poduszki nie posiadam ani do wózka,ani do spania ani żadnej.
Antywstrząsowa? Pfff, jak dla mnie kolejny wynalazek z serii "matka kupi wszystko". Przeciw wstrzasom działa amortyzacja wózka
 
reklama
My tez nie uzywamy zadnej poduszki i pierwsze slysze o antywstrzasowej:eek: Nie sadze zeby mogla jakos uchronic przed wybojami..

Kremu z filtrem malej jeszcze nie kupilam. Narazie jeszcze uzywamy nawilzajacego na dwor. W sumie jeszcze nie wystawiam ja na slonce ale niedlugo planuje nabyc jakis:tak:
 
Angelika nie ma złotej rady, Każdy Przypadek jest inny i co innego na nią działa. Proponuję rozejrzeć się za dobrym dermatologiem i alergologiem. Ale naprawdę dobrym, a nie takim, który będzie twierdził że to skaza białkowa. Tzn, jeśli to skaza to super, bo powinna minąć. Ale z atopikiem też da się żyć. Tylko trzeba się nauczyć ;-) na początek proponuję wykluczyć z mieszkania Wszelkie możliwe źródła roztoczy i kurzu. Dywany, ciężkie zasłony, plecy itp. Kolejny krok to nie Przegrzewać, to masakra dla atopowej skóry. Po trzecie wykluczyć winowajcow, czyli podejrzany alergeny. No i odpowiednie dbanie o skórę, ale kosmetyki i Działanie doraźne na końcu, najlepiej nie Doprowadzać do powstania zmian. Konkretnych kosmetyków nie polecę, bo już widzę że na młodszego działa coś zupełnie innego niż na Starszego. Jedyne co to odradzam te najpopularniejsze emolientów, Emolium, Oilan itp. Są drogie a składy mają tragiczne
 
Tusiaczek dzieki ;) bylam i podala mi nazwe zelu, balsamu do ciala i masci i wszystko zeszlo. Moj nie ma alergi tylko ta skore delikatna i powiedziala ze z czasem zejdzie. Jak sie pobrudzi jedzac papke z owocow to od razu ma czerwone poliki
 
Czerwone poliki po kontakcie z żywnością to nic innego jak właśnie reakcja alergiczna...
W ogóle papka z owoców?
Czasem łatwo na tej grupie zapomnieć, że to styczeń
 
U nas okno zwykle otwarte jak jesteśmy na dworze, kiedy jesteśmy w domu to czasem w kuchni czy łazience otwarte ale w pokoju rzadko. I co może zabawne wcale nie ze względy na dziecko tylko ja jestem taki zmarzluch :-D dzisiaj pół dnia pod kocem spędziłam. No chyba że u mnie jest tylko zimno;)
 
Ile czasu jedza wasze dzieci karmione piersia? Moja wczesniej jadla bardzo dlugo, teraz ok. 30minut jak dobrze poje ale potrafi po 10 minutach odrzucic cyca i wyglada na najedzona nawet jesli dlugo nie jadla. I nie wiem czy moze najesc sie tak szybko czy ma jakies widzimisie:rolleyes:
 
reklama
Różnie to bywa czasem wisi Godzinę,czasem najada się w parę minut. W ile dokładnie nie wiem, bo nigdy nie mierzyłam mu czasu ani nie wiem co ile je.

Askw to normalne że dzieci jedzą krócej. Dorastają i uczą się jeść szybciej i efektywniej. Poza tym świat robi się coraz ciekawszy, są Lepsze rzeczy do roboty niż widzenie na mamie ;-)
 
Do góry