reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

Niuniolek ja ekspertem nie jestem bo nie rodzilam jeszcze ;p ale mojej kolezanki siostra miala ciążę zagrożona i prawie cała musiala przeleżeć i ponoć przez to ciezko jej bylo rodzic, bo mowila ze wszystkie miesnie jej sie zastaly, wiec generalnie to byl dla niej mega wysilek.. nie wiem ile w tym prawdy ale mysle ze aktywnosc fizyczna zawsze lepiej dziala ogolnie na organizm niz lezenie :)
 
reklama
Kalogr - nie gniewam się spoko.. No bardzo ciekawa jestem bo jedne mówią że poród taki straszny a inne za to ze nie było tak źle ciekawa jestem jak ja przetrwam swój poród śmieje się z moim m że będę miała beke z niego i z jego miny jaki w szoku będzie gorzej odemnie
 
No to wlasnie chodzi o to ze jak sie jest aktywnym do konca to łatwiej sie wysiłek znosi ale chyba nic wiecej bo do łatwiejszego porodu jak idzie ok to trzeba masaże krocza robic i miesnie kegla ceiczyc
 
no niby tak jest, że ktoś aktywny łatwiej znosi, ale znowu moja mama do aktywnych nie należy, a o porodzie opowiada jakby to nic takiego :) twierdzi, że to wcale nie jest takie złe i woli rodzić niż, żeby ją ząb bolał haha :) no ale własnie każdy inaczej odczuwa, każdy ma inny próg bólu :)
 
Właśnie dlatego sama nie wiem czy mam się bać czy nie haha w sumie będzie co ma być mam nadzieję że mój synek nie da mi mocno popalić a ogólnie jak się czujecie? Jezuniu ja dziś prawie zemdlalam leżałam sobie grzebalam w telefonie i tak mi się słabo zrobiło serce zaczęło lomotac ręce jak galaretka ledwo doszłam do kuchni się czegoś napić masakra jak na początku ciąży xd
 
Kurcze się rozpisałam i mi skasowało eh :|
Aktywność fizyczna powinna być na porządku dziennym przez całą ciążę jeśli oczywiście przebiega prawidłowo ;-)
Mi ścislej chodziło o to że jak skończyłam 37tydz to zaczęłam stosować różnego rodzaju zaleceń co miało ułatwić i przyspieszyć poród np picie naparu z liścia malin, seks 3razy dziennie, masaż krocza olejkiem itp no w moim przypadku nic nie zadziało ur 13 dni po terminie przez cc :-/
 
Ja w pierwszej ciazy prawie cały czas byłam aktywna miałam dużo Energi do końca wiec biegała ćwiczyłam po górach chodziłam i sam porod Nie był najgorszy 15 min i po bolu ale te skurcze przed to mnie wykończyły. Teraz mało co się ruszam i obyscie nie miały racji bo ciężki porod mnie czeka :'(
 
spokojnie dziewczyny, na każdego inaczej działają różne rzeczy :)
Futurystka- musiałaś być zła, że się starałaś, a tu nic :)
Niuniolek -bedzie dobrze :) dasz rade :) ja sie nie boje, bo mam planowane cc, jedynie co to ewentualnie bym chciala, żeby poród się sam zaczął, ze wzgledu na to, że mała by była gotowa do wyjścia a nie wyciagana na sile :(
 
reklama
No Rozumiem.. Lipna sytuacja też wolę rodzic normalnie bo to inne przeżycia i siłami natury.. Ale zobaczymy jak będzie stresuje się tak bo to będzie mój 1 poród i wiadomo strach jest ale nie panikuje spokojnie czekam już niedługo zostało chciała bym już mieć wszystko za sobą bo męczy strasznie zanim teraz się zdecyduje na kolejne dziecko to się zastanowię hehe bo pierwsze 3 miesiące to miałam masakre ciągle wymioty zawroty głowy strasznie osłabieniecia 2 trymestr był najlepszy
 
Do góry