reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

'Octenisept
[FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]Fenoksyetanol, C8H10O2, C6H5OC2H4OH jest związkiem o silnych właściwościach antyseptycznych i przeciwbakteryjnych. Pełni rolę konserwantu kosmetyków, leków oraz szczepionek. Ma postać bezbarwnej cieczy.
Niestety nie jest to substancja bezpieczna. Może
[/FONT]
[FONT=Helvetica, Arial, sans-serif] [/FONT][FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]poważnie podrażnić oczy. U osób o wrażliwej skórze wywołuje świąd i ostry stan zapalny skóry z wypryskiem.
Jeśli przedostanie się do płuc, wywołuje uszkodzenie nabłonków, atak duszności, nieżyt i kichanie albo kaszel. Wchłania się w skórę i przy długim stosowaniu działa mutagennie, gametotoksycznie (uszkadza komórki płciowe), neurotoksycznie ( uszkadza układ nerwowy ), oftalmotoksycznie ( uszkadza wzrok ), teratogennie oraz embriotoksycznie ( uszkadza płód na każdym etapie jego rozwoju).
Kobiety w ciąży oraz kobiety karmiące nie powinny stosować kosmetyków zawierających fenoksyetanol, ponieważ może on spowodować ciężkie uszkodzenia płodu (wady rozwojowe). Związek ten przenika również do mleka działając neurotoksycznie na noworodka.
Fenoksyetanol hamuje układ immunologiczny. Długotrwale stosowany na skórę może spowodować zahamowanie odporności miejscowej na zakażenia.
W razie zażycia wywołuje uszkodzenie i martwicę nerek, uszkodzenie serca, wątroby i układu nerwowego.
Według WHO, aktualnie nie ma podstaw do rutynowego stosowania preparatów antyseptycznych, z wyjątkiem szczególnych sytuacji. Na oddziałach szpitalnych z wieloosobowymi salami noworodkowymi preparatu antyseptycznego należy użyć po przecięciu pępowiny,
[/FONT]
[FONT=Helvetica, Arial, sans-serif] [/FONT][FONT=Helvetica, Arial, sans-serif]a następnie stosować go do odkażania kikuta raz dziennie przez pierwsze 3 dni życia. Wybór antyseptyku powinien zależeć od flory bakteryjnej występującej na danym oddziale, ewentualnie należy wybrać środek o jak największej aktywności i spektrum działania. Jeśli noworodek przebywa z matką w systemie rooming-in, stosowanie antyseptyku nie jest konieczne. W warunkach domowych wystarcza mycie kikuta pępowiny wodą z mydłem, pamiętając o jego osuszaniu (tzw. sucha pielęgnacja). Wyjątkiem jest sytuacja, gdy noworodek przebywa w złych warunkach higienicznych, kiedy to należy stosować preparat antyseptyczny o jak największej aktywności i szerokim spektrum działania.

W badaniach przeprowadzonych głównie w ostatniej dekadzie, obejmujących duże grupy noworodków, wykazano, że stosowanie niektórych preparatów antyseptycznych opóźnia proces odpadnięcia kikuta pępowinowego.[2,3,10-13] Zupan i wsp.[2] dokonali przeglądu 21 badań z randomizacją obejmujących około 9000 noworodków (w tym 2 badania przeprowadzone u wcześniaków), nie wykazując statystycznie znamiennej przewagi któregokolwiek z wyżej wymienionych preparatów antyseptycznych lub miejscowo stosowanych antybiotyków w porównaniu z tzw. suchą pielęgnacją kikuta pępowinowego. Uzyskane wyniki nie pozwalają także na wybranie najlepszego preparatu. Zaobserwowano, że sucha pielęgnacja skraca czas odpadnięcia kikuta pępowiny w porównaniu ze stosowaniem antyseptyków. U dzieci, u których nie stosowano żadnego preparatu antyseptycznego, kikut odpadał po około 8 dniach, w przypadku używania alkoholu - po około 10 dniach, w przypadku miejscowego stosowania antybiotyków - po około 12 dniach, a po użyciu antyseptyku w postaci pudru - po około 7 dniach. Autorzy przeglądu wysnuli wnioski, że w bogatych krajach u zdrowych noworodków, urodzonych o czasie, wystarczające jest stosowanie suchej pielęgnacji kikuta pępowinowego. Stosowanie antyseptyku może być natomiast uzasadnione w przypadku zwiększonego ryzyka zakażenia bakteryjnego (np. pobyt noworodka na wieloosobowym oddziale szpitalnym, złe warunki higieniczne w domu) oraz w krajach słabo rozwiniętych, jednak autorzy przeglądu nie wyróżniają żadnego preparatu.' - tak wkleję.
[/FONT]
 
reklama
Vivienne to do mnie? W szoku jestem, że ktoś mnie tu w ogóle pamięta ;)
Nie było mnie bo mało ogarniam, sama całymi dniami z szesnastomiesięczniakiem, w trybie nieśmiertelności ;)
Ale powoli się wdrażam i postanawiam zaglądać częściej :)

Z tym odklejaniem się siatkówki to zagrożenie jest powyżej tam jakiejś wady. Ostatnio gin mnie tylko zapytał jaką mam (a nie małą, bo -3,5 i czy postępuje czy się zatrzymała) i stwierdził, że konsultacja u okulisty jest zbędna. Rodziłam w okularach, tzn może pół godziny, bo potem zdjęłam w ogóle. Czytać tam nie trzeba, a ja z bliska widzę nieźle, więc nie były mi potrzebne.

Ilo położne zachwają dane kosmetyki nie bez powodu. Mają z tego benefity, wyjazdy na szkolenia, bądź choćby głupie fartuszki. W takim właśnie wdzianku przyszła do mnie położna po pierwszym porodzie i zrobiła mi pogadankę sponsorowaną, jako by kąpać tylko i wyłącznie w Oilatum, bo same ochy i achy ;)
Jak lekarz zaleca nospe bierz nospe, nie jest groźna w ciąży, a magnez Ci na wszystko nie pomoże.

U Szymka do pępka stosowałam spirytus i odpadł po tygodniu. Zero mazania. Pamiętam jak dziś jak kazałam mężowi kupić, a ten poszedł do apteki. Farmaceutka go wyśmiała i odesłała do monopolowego ;)
 
Tusiaczek do Ciebie, zauważyłam jak zniknęłas ;p charakterystyczny awatar i nick kojarzący się z moją dobrą koleżanka to łatwo zapamiętać ;)
A tu wchodzę parę dni temu na forum i Tusiaczek jak gdyby nigdy nic, wrócił ;)
 
Ja do pępuszka używałam takich nasyconych już alkoholem wacików pakowanych pojedynczo.A co do Oliatum u nas też w szkole rodzenia( 7 lat temu jak chodziłam) polecali a u mojej córki nasilił on objawy trądziku niemowlęcego :-(.
 
Fajnie wam,że już po wizytach ja mam dopiero 12 listopada.Za to zauważyłam już siarę.Macie skierowanie na badanie antygenu HBs?To jakieś coś wątrobowe, nie kojarzę bym w poprzedniej ciąży miała robione.
Mój maluch zato nie kopie a się rozciąga i też wcale przyjemne to nie jest.
Pracujecie jeszcze czy już wszystkie na zwolnieniu?Bo ja jeżeli nic się nie zmieni to zamierzam do ferii świątecznych córki pracować czyli miesiąc przed terminem.
 
Iwix ja 12 listopada też mam kolejną wizytę. :-)
Ja od 2 tygodni jestem na zwolnieniu.
U mnie siary nie ma. Ostatnio na sutkach pojawiły się takue białe kropki. Nid wiem czy to ujścia gruczołów?

HBs to badanie na obecność wirusa wątroby typu B. Teraz to standard w ciąży.
 
reklama
Kas ta siara to chyba takie mleko tylko mniej gęste. Przynajmniej tak sobie to wyobrażam...
Mnie w każdym razie nic nie wypływa z piersi. Ale mam nadzieję, że mleko będę miała.
 
Do góry