reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

reklama
Ja mam dzis 29+2 zobaczymy jaka różnica bedzie, napisałaś ze wody w normie wcześniej tez Ci sprawdzali poziom wód płodowych ? Bo mi nigdy nic nie mówili o tym a to tez istotne.
 
Tak za każdym razem sprawdzają u mnie poziom wód. Juti u mnie to bić nie da bo to rozwarcie jest od środka paluchem by tego nie wyczuła dlatego tak ważne jest to usg dopochwowe.
 
Paulina ja wierze ze wytrzymasz jeszcze troche :) TYlko leż żeby tych skurczów nie prowokować :) Może dlatego te łożysko tak szybko ci się zestarzało, bo chłopaki nieźle ciągnęli do tej pory, szybko urośli :) Będzie dobrze, jeszcze jak miesiac jak pochodzisz to praktycznie 9 miesiac sie zacznie, wiec super :)

Mi na któymś z pierwszych usg wyszedł nawet termina na 27 grudzień... czyli za 2 miesiace ..aaaa !! :)
 
Paulettah z tą wagą to różnie, mi w 36tyg na usg powiedział że waży 2800g i że urodzi się 3400g a wyszło 4100g ;-) mi od początku ciąży każe jeść magnez 4 razy dziennie, moim zdaniem najlepszy magnella, jakoś po nim,najlepiej się czuje
Ja byłam wczoraj na wizycie tak tylko pokazać wynik przeciwciał i cukrów i znów mu mowie że już mnie tak ciągnie blizna że nie mogę normalnie funkcjonować więc kazał mi brać buscopan forte co 4godzinki
 
Paulettah - no to rzeczywiście chłopaki mają dobrą wagę! Jak pojedyncze dzieci, a przecież bliźniaki zwykle są mniejsze. Super, że tak ładnie im się przybiera :yes:
U mnie wśród znajomych jest teraz ciąża bliźniacza - też z terminem na styczeń ale na samą końcówkę. Z tym że tutaj to z problemami, bo szpital i rozwarcie... ostatnio skurcze porodowe w 26 tyg.

Simple - witaj :)

kas - trzymam kciuki za wizytę! :)

aktina - mi najwcześniejszy termin wyszedł na 28 grudnia :) ale lekarz mówił, że od 16.12. będzie już ciąża donoszona więc mam mieć wtedy już wszystko gotowe. I tak pewnie będę miała, bo przecież w święta jest tyle innych rzeczy do roboty a nie prasowanie ubranek ;D

Ja też mierzę poziom cukru ale jak na razie nigdy nie skoczył wyżej niż 127. Coś mi się wydaje, że ta "cukrzyca" to błąd labo na badaniu i tyle... niepotrzebny stres.
 
heeeeej :)

Boże całkiem zapmniałam o tym forum :p chyba mam zapalenie zatok, tak mnie w nocy głowa i w okolicy policzków napieprzało że aż spać nie mogłam :( i tak od kilku nocy, a wszystko przez Młodego, bo przyniósł jakąś zarazę z przedszkola.

Ilo niepokoi mnie postawa Twojego lekarza! dlaczego nie masz luteiny? na co tu czekać? ja brałam prawie 2 mce na początku bo miałam zmiękczona ale już w porządku i nie trzeba.
Aktina mi na połówkowym wyszło między 31.12 a 5.1 i trochę się boję że Michałek będzie chciał wcześniej wyjść, ale mnie czeka drugie CC więc i tak chyba końcówka grudnia. Chciałabym jeszcze choć Gwiazdkę w domu spędzić :)
Inis a jakie miałaś wyniki? ja miałam po drugim pobraniu 151 i gin powiedział że norma jest do 180. a czytałam kilka artykułów i pisano że 140 to już cukrzyca... ale 3 wynik to 102. Chodzisz do diabetologa?
 
martusia - po drugim pobraniu miałam 199, na czczo i po 2h miałam idealnie w normie. U diabetologa nie byłam, bo po pierwsze miałam zastrzeżenia co do sposobu badania w labo a po drugie nie przemawia do mnie wersja, że po godzinie mam cukrzycę a po dwóch godzinach już nie :eek: mam glukometr i sprawdzam - jeśli chociaż raz wyszedłby mi podwyższony cukier to lekarz bez gadania. Ale patrzę codziennie po posiłkach i maksymalnie mi wyszło 127 po godzinie od żarcia. A naprawdę się nie ograniczam w jedzeniu i jem również słodycze (chociaż rzadko bo nie mam ochoty).
Mój gin mi powiedział, że norma po godzinie jest do 140. Ale stwierdził też, że skoro na czczo mam dobry wynik i po 2h mam dobry wynik to nie ma co robić ze mnie cukrzyka - mam po prostu jeść częściej i mniej, nie żreć słodyczy i ciast oraz jedzenie owoców rozkładać na mniejsze porcje.


maja - częściowo napisałam wyżej o jedzeniu ;) ograniczeń nie zrobiłam żadnych. Jem słodycze tylko jak mam ochotę, a w ciąży występuje to rzadziej niż przed :-) ale wpada i czekolada mleczna i czasem ciasta i jakieś cukierki.... nic się w diecie nie zmieniło.
Mnie pomiary glukozy w domu uspokoiły, bo wyniki mam naprawdę idealne. Nie czuję potrzeby pałętania się po lekarzach. Szczególnie, że pierwsze 5 miesięcy prawie nic mi nie zostawało w żołądku bo wymiotowałam non stop - więc jak teraz mają mi dietę wprowadzić to już w ogóle dziecko nie dostanie żadnego jedzenia ;)

W czwartek mam wizytę i pokażę mojemu lekarzowi wyniki pomiarów w domu. Niech on oceni ale myślę, że nie będzie mnie wysyłał do diabetologa dalej, bo on ma normalne podejście - czytaj wyniki to cyferki, a liczy się człowiek.
 
reklama
Ja też już po usg, wszystko dobrze Misia waży już 1470g, ułożona główką do dołu ale szyjka zamknieta i ok 3cm wiec spoko. Płynów też sporo :) Zasłaniał buźkę rączkami, uśmiechała się i ziewała, wszystko sprawdzone badanie trwało 45 min i nareszcie jestem zadowolona :)
 

Załączniki

  • misiula.jpg
    misiula.jpg
    13,3 KB · Wyświetleń: 47
Do góry