reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Styczniowe mamy 2016 :)

U nas z chrzestna to problemu by nie było, bo któraś z moich sióstr. Gorzej z chrzestnym. Bo brat moj odpada- ma już trójkę, poza tym ostatnio ma focha. A brat męża ma już Polke. Ew. Zostaje kuzyn męża, bo nie mamy nikogo innego.

A slyszalyscie o czym takim jak swiadek chrztu? Ze jest jeden chrzestny a drugi, tex np. Kobieta i ona jest swiadkiem chrztu.

U nas bez ślubu może nie przejść tym razem, bo już poprzednio sie czepiali. A mi się uzerac z księdzem nie chce. Teraz jest jakis inny proboszcz, ponoć gorszy od poprzedniego co tylko na kase patrzy.

Mloda chrzcilismy zima- w lutym. Akurat w pierwsza rocznicę naszego ślubu. Przespala cała msze i dopiero na chrzest się obudziła. Miala 9 miesięcy i było ok. Teraz jeśli chrzciny będą to też z większym dzieckiem.

Ja jeszcze w łóżku, bo rano mąż zawiozl młoda do przedszkola. Ale jakos mi źle, cos zimno. Chyba czas kołdrę na zimową wymienić, bo mi tu od okna ciagnie brrrr
 
reklama
Simka masakra z takimi księżmi ... Ja takich nie znam całe zycie spędziłam przy kościele i tych co znam i z którymi zaliczyłam pielgrzymki wyjazdy rekolekcje to świetni ludzie i w zyciu by zaden nie powiedial ze dziecko jie bedxie ochrzczone bo rodzice cos tam .. Na prawde chore
 
Słuchacie muzyki w ciąży? Mi ostatnio mama powiedziała, ze dziecko już słyszy i POWINNAM słuchać najlepiej Mozarta, bo ma największy zakres dźwięków i udowodniono, że dla nienarodzonego jeszcze dziecka jest najlepszy i wpływa nie tylko na inteligencję i słuch ale co za tym idzie na późniejszą wymowę. Pomyślałam, że znowu przesadza. Czasem odbieram to co moja mama mówi z przymrużeniem oka- ja umysł ścisły, ona typowa humanistka :) Ale teraz czytam i muszę, przyznać, że znowu miała rację :)

W ciąży słuchaj muzyki | Baby online

Tylko jak głośno należy słuchać, żeby dziecko słyszało?
 
Simka masakra z takimi księżmi ... Ja takich nie znam całe zycie spędziłam przy kościele i tych co znam i z którymi zaliczyłam pielgrzymki wyjazdy rekolekcje to świetni ludzie i w zyciu by zaden nie powiedial ze dziecko jie bedxie ochrzczone bo rodzice cos tam .. Na prawde chore

To na dobrych księży trafialas, ja znam wielu nienormalnych np moja siostra ślub brała i jej tato się źle pod kościołem poczuł i przyjechała karetka i powiedzieli że stan ciężki i do szpitala zabrali no i wiadomo moja siostra ślubu niebchciala brać no i rodzina namawiala ja żeby jednak wzięła bo cała rodzina z całej Polski się zjechała ( my mamy bardzo duza rodzinę) a tu ksiądz przychodzi i się drze ze on czasu nie ma ze szybciej to jak moja siostra go zrugala to nie wiedział w którą stronę uciekać w takiej tragedii a on ze czasu nie ma i jak on gobzrugala to on nie otworzył głównych drzwi w kościele i świateł nie zapalił masakra , jakiś nienormalny ksiądz powinien w takiej tragedii wspierać a nie problemy robić
 
Słuchacie muzyki w ciąży? Mi ostatnio mama powiedziała, ze dziecko już słyszy i POWINNAM słuchać najlepiej Mozarta, bo ma największy zakres dźwięków i udowodniono, że dla nienarodzonego jeszcze dziecka jest najlepszy i wpływa nie tylko na inteligencję i słuch ale co za tym idzie na późniejszą wymowę. Pomyślałam, że znowu przesadza. Czasem odbieram to co moja mama mówi z przymrużeniem oka- ja umysł ścisły, ona typowa humanistka :) Ale teraz czytam i muszę, przyznać, że znowu miała rację :)

W ciąży słuchaj muzyki | Baby online

Tylko jak głośno należy słuchać, żeby dziecko słyszało?

No ja widziałam filmik w którym puszczali dziecku w brzuchu muzykę i najpierw hip hop to dziecku puls wzrósł i było nie spokojne i robiło minki chyba się mu nie podobało a później muzykę klasyczną puścili i puls mocno spadł i dziecko było spokojniejsze :) więc chyba to prawda z tą muzyką klasyczną
 
Limonka, Paulettah ale wasze dzieciaaczki duże, ja jeszcze tydzień do usg. Paulettah leż, nie dzwigaj nie szalej- zatrudnij męża:)

A jak to jest jak dziecko kopie w pęcherz- ja jeszcze nie doświadczyłam tego.

Muszę poczytać o tych plynach do prania, wiem że Lovela mocno uczula- jak pracowałam na noworodkach to często było tak że dzieci dostawaly ubranka od nas a tatusiowie musieli wszystko uprac w innym płynie.
A jak będę prala ubranka to normalnie dodaje płyn do płukania?
 
U nas tez była 8 dzieci chrzczonych podczas jednej mszy:) Tym razem zrobimy chrzest szybciej, kiedy Malec bedzie jeszcze przesypial większość doby. Michal miał około 6 mcy i zrobił w połowie mszy taka jazdę, ze musiałam z nim wyjść. Mieliśmy zaproszonych rodzicow, dziadków i chrzestnych. Aktina! 44 osoby, wow:)) Z chrzestnymi rownież bedzie problem juz za pierwszym razem stworzyliśmy nieciekawe towarzystwo: my bez ślubu, chrzestny tez w nieformalnym związku, chrzestna rozwodka ;)

Emenems: jeszcze rok temu przynajmniej na obrzeżach miasta cena mieściła sie w granicach 65-85zl za os. W centrum pewnie drożej. Załączam ofertę z Kardamonu tak orientacyjnie (sprzed 4 mcy), mieliśmy swój tort, dokupilismy jeszcze winko i wszyscy byli zadowoleni;) ImageUploadedByForum BabyBoom1441702089.224176.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1441702089.224176.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1441702089.224176.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 33
No ja widziałam filmik w którym puszczali dziecku w brzuchu muzykę i najpierw hip hop to dziecku puls wzrósł i było nie spokojne i robiło minki chyba się mu nie podobało a później muzykę klasyczną puścili i puls mocno spadł i dziecko było spokojniejsze :) więc chyba to prawda z tą muzyką klasyczną
Ale przykładali słuchawki, czy tak muzyka w tle leciała?
Zastanawiam się ile można usłyszeć przez takie powłoki brzuszne?
 
reklama
Do góry