reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Mam pytanie do dziewczyn które używały luteinę lub dupka. Czy zauważyłyście że po tych tabletkach bolą piersi masakrycznie? Nie chcę się jeszcze nakręcać na ciążę, a cycki mi mało nie odpadną.

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja jak w poprzednim cyklu(w tym owocnym juz nie bralam)bralam Duphaston to mialam caly zestaw objawów ciazowych( mocne bole piesi mdlosci czestomocz i dziwny posmak w ustach)a w ciazy nie bylam wtedy.nawet na innych forach pisze ze niektore dziewczyny przy przyjmowaniu Duphastonu maja objawy ciazowe a potem okazuje sie ze nie sa.to jest przeciez syntetyczny progesteron i moze powodowac takie odczucia.wiec przyjmujac ten lek trzeba starac sie ostroznie podchodzic do objawów potencjalej ciaży.mam nadzieje ze u ciebie to jednak ciaza za co trzymam kciuki.
 
Ja jak w poprzednim cyklu(w tym owocnym juz nie bralam)bralam Duphaston to mialam caly zestaw objawów ciazowych( mocne bole piesi mdlosci czestomocz i dziwny posmak w ustach)a w ciazy nie bylam wtedy.nawet na innych forach pisze ze niektore dziewczyny przy przyjmowaniu Duphastonu maja objawy ciazowe a potem okazuje sie ze nie sa.to jest przeciez syntetyczny progesteron i moze powodowac takie odczucia.wiec przyjmujac ten lek trzeba starac sie ostroznie podchodzic do objawów potencjalej ciaży.mam nadzieje ze u ciebie to jednak ciaza za co trzymam kciuki.
Właśnie o taką odpowiedź mi chodziło. Doprowadziło mnie na ziemię. Zostaje tylko czekanie. Nie nastawiałam się w sumie bardzo, bo ten ból piersi wystąpił za wcześnie. Ale nadzieja jest.

Napisane na SM-J730F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Kasienka3b niestety nie wiem kiedy była u mnie owulacja dopiero w tym cyklu planuje rozpocząć mierzenie temperatury, śluz typowo płodny u mnie prawie w ogóle nie występuje, a ból jajników pojawił się ok 3 tygodni temu i trwał do czasu kiedy powinna pojawić się @. Teraz nic nie boli czasem tylko lekko podbrzusze czuje. Tylko zawsze po owulacji pojawiał się ból piersi a teraz go nie było, piersi bolą dopiero od ok1,5 ttygodnia jednak też nie zawsze dlatego ja bardziej stawiam na zaburzenia hormonalne i brak owulacji w tym cyklu niż na fasolkę. .... straciłam już nadzieję. ....
 
Byliście już u lekarza z wynikiem? Czasami nie ma się co zamartwiać na zapas, lekarz odczyta i zinterpretuje wszystkie parametry a nie tylko morfologie i wtedy zdecyduję. Wcale nie musi być tak złe jak wam się teraz wydaje [emoji4]

nzjdyx8dtnebih09.png
Jeszcze nie, powtórzyliśmy i rozszerzyliśmy badanie. Pozostałe parametry są bardzo dobre ( dużo powyżej norm). Zastanawiam się ile z Was po np 3 miesiącach starań zrobiło badanie nasienia u partnera ? To tanie i proste badanie, bez sensu jest zaczynać diagnostykę u kobiety bez zbadania nasienia.
 
Jeszcze nie, powtórzyliśmy i rozszerzyliśmy badanie. Pozostałe parametry są bardzo dobre ( dużo powyżej norm). Zastanawiam się ile z Was po np 3 miesiącach starań zrobiło badanie nasienia u partnera ? To tanie i proste badanie, bez sensu jest zaczynać diagnostykę u kobiety bez zbadania nasienia.
No więc jeżeli reszta jest powyżej norm to bądźcie dobrej myśli. Trzymam kciuki [emoji4]

nzjdyx8dtnebih09.png
 
Jeszcze nie, powtórzyliśmy i rozszerzyliśmy badanie. Pozostałe parametry są bardzo dobre ( dużo powyżej norm). Zastanawiam się ile z Was po np 3 miesiącach starań zrobiło badanie nasienia u partnera ? To tanie i proste badanie, bez sensu jest zaczynać diagnostykę u kobiety bez zbadania nasienia.
Tak wyglądają procedury najpierw diagnozie się kobietę, a dopiero później sprawdza mężczyznę. No pełna diagnostyka jest po ok roku nieudanych starań. Dobrze jednak, że sorawdziliscie przynajmniej wiecie pod jakim kontem musicie się leczyc
 
Tak wyglądają procedury najpierw diagnozie się kobietę, a dopiero później sprawdza mężczyznę. No pełna diagnostyka jest po ok roku nieudanych starań. Dobrze jednak, że sorawdziliscie przynajmniej wiecie pod jakim kontem musicie się leczyc
Nie ma takich wytycznych, że najpierw kobietę poza usg i potwierdzeniem owulacji . Diagnostyka kobiety jest bardzo złożona, u faceta badanie kosztuje 120 zł i masz wynik na 2 dzień. Czynnik męski to połowa przyczyn niepłodności, więc jest to nielogiczne. Wiem, że po roku, ale też nie rozumiem po co tyle czekać, szczególnie jak ma się swoje lata.
 
Wytyczne nie, ale tak lekarze robią tłumacząc to procedurami. Dobrze, że zrobiłaś :) wiecie z czym się zmierzyć. Nie mniej jednak uważam, że bardzo szybko podjęliście kroki do ustalenia przyczyn 3 miesiące temu bardzo krótko
 
reklama
Wytyczne nie, ale tak lekarze robią tłumacząc to procedurami. Dobrze, że zrobiłaś :) wiecie z czym się zmierzyć. Nie mniej jednak uważam, że bardzo szybko podjęliście kroki do ustalenia przyczyn 3 miesiące temu bardzo krótko
My się jeszcze nie zaczęliśmy starać ;P Ze względu na moje wcześniejsze problemy z torbielami i podejrzenie endometriozy, wolałam zanim zaczniemy, wszystko istotne przebadać.
 
Do góry