reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
reklama
Kochane umówiłam się na środę do endokrynologa, muszę tylko jutro zrobić ponownie badania. Ciekawe co mi powie na wizycie.
 
Ciekawe po jakim czasie się zmniejszy ten wynik
Zależy jaka dostaniesz dawkę. Ja miałam parę miesięcy temu prawie 13 i brałam euthyrox n150 na przemian z euthyrox n125 spadło mi do 2.1 I biorę dziennie dawkę euthyrox n150 i za 3 miesiące licząc od rozpoczęcia paczki leków na kontrolne badanie tsh ft3 i ft4 zobaczyć czy spadło do max 1.0
 
Aha no to zostaje czekać i zobaczyć co w środę babka powie i co przepisze. Oby to było tylko tyle
Zależy jaka dostaniesz dawkę. Ja miałam parę miesięcy temu prawie 13 i brałam euthyrox n150 na przemian z euthyrox n125 spadło mi do 2.1 I biorę dziennie dawkę euthyrox n150 i za 3 miesiące licząc od rozpoczęcia paczki leków na kontrolne badanie tsh ft3 i ft4 zobaczyć czy spadło do max 1.0
 
Aha no to zostaje czekać i zobaczyć co w środę babka powie i co przepisze. Oby to było tylko tyle
Tez zależy od lekarza. Bo ja mimo że miałam zrobione wyniki TSH ft3 i ft4 to dała już leki ale mimo tego dała swoje skierowanie na badania i w tym były inne badania hormonalne. I się zaczęło A to cukry nie takie A to prolaktyna A to tsh A coś tam innego A to anemia a to coś tam i tak w kolo.

Ale trzymam kciuki aby się u Ciebie skończyło na tabletkach na obniżenie tsh i prolaktyny. Bo tam widziałam że też masz podwyższona? A powiedz mi będziesz robić też anty TPO i anty TG?
 
Nawet nie wiem co to za badania są. Prolaktyna też niestety podwyższona ale powiedziała że to nie przeszkadza w zajęciu. Anemie też mam plus rzs także coraz więcej tego
Tez zależy od lekarza. Bo ja mimo że miałam zrobione wyniki TSH ft3 i ft4 to dała już leki ale mimo tego dała swoje skierowanie na badania i w tym były inne badania hormonalne. I się zaczęło A to cukry nie takie A to prolaktyna A to tsh A coś tam innego A to anemia a to coś tam i tak w kolo.

Ale trzymam kciuki aby się u Ciebie skończyło na tabletkach na obniżenie tsh i prolaktyny. Bo tam widziałam że też masz podwyższona? A powiedz mi będziesz robić też anty TPO i anty TG?
 
Nawet nie wiem co to za badania są. Prolaktyna też niestety podwyższona ale powiedziała że to nie przeszkadza w zajęciu. Anemie też mam plus rzs także coraz więcej tego
Do badania prolaktyny trzeba dobrze być przygotowanym bo szybko się podnosi. Trzeba być wypoczętym, dwa dni przed badaniem nie uprawiać seksu. Unikać stresu, a przed badaniem posiedzieć z 10-15min.
 
reklama
Nawet nie wiem co to za badania są. Prolaktyna też niestety podwyższona ale powiedziała że to nie przeszkadza w zajęciu. Anemie też mam plus rzs także coraz więcej tego
Anty TPO i ANTY tg jeżeli wyjdzie podwyższone to oznacza hashimoto ( tak mi tłumaczyła moja Endo z Pl) moja koleżanka ma nadczynność grawesa basedowa ( nazwa jej tarczycy) i anty TPO i anty tg ma ok. Ona miała ten plus że mogła ja leczyć lodem lub ja wyciąć i zdecydowała się ja wyciąć. Leków nie musi brać. Za to ja przy hashimoto mam już do końca życia nawet jeśli mój wynik TSH będzie 1.0-1.5
Jeśli chodzi o prolaktyne to nawet lekki poziom ponad normę może powodować problem. Także myślę że jeśli trafisz na dobrego endo to dostaniesz np bromergon 1/2 tabletki lub zacznij zażywać castagnusa on też obniża PRL. A na anemia dostaniesz pewnie tabletki ( w kroplach nie polecam bo mogą ci się szybko zęby popsuc).

I tak na marginesie na twoim miejscu bym zrobiła wszystkie hormony. Żeby mieć pewność że w innych hormonach jest ok lub jeśli by wyszło coś nie tak to zacząć leczyć.
 
Do góry