reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Dokladnie zgadzam się. Nie ma nic lepszego niż być obok męża.

Może najlepszym wyjściem będzie poczekać minimum 3 miesiące i jak już twój mąż będzie miał pewna pracę w danej miejscowości to niech złoży wniosek do spółdzielni o mieszkanie tylko musi zaznaczyć że dojedziesz do niego żeby było większe mieszkanie. Ja złożyłam wniosek o mieszkanie i 24godziny później już otrzymałam e-maila z wybraniem sobie 2 mieszkań. Oczywiście nie wiem jak jest w innych landach ale może warto spróbować. I na początku jak będziesz w DE bez pracy to od razu załatwiać w finanzamt klasę podatkową dla Twojego męża 3 A tobie 5 tylko musicie mieć akt małżeństwa unijny bo inaczej was nie zamelduja oficjalnie jako małżeństwo.
A te mieszkania że spółdzielni są tańsze? Bo ja znajduje jakieś mieszkania i ceny są różne. No i chodzi o to, że mój ma miałby pewną umowę tylko w różnych miejscach praca.
 
reklama
A te mieszkania że spółdzielni są tańsze? Bo ja znajduje jakieś mieszkania i ceny są różne. No i chodzi o to, że mój ma miałby pewną umowę tylko w różnych miejscach praca.
Ale jak Ty będziesz na tym mieszkaniu to ok. Ja mam prąwie 60m2 i płace 455euro za czynsz wodę ciepła zimna i ogrzewanie. Dodatkowo raz na 3 miesiące śmieci 20euro i prąd 66euro( zależy od jakiego dostawcy wezmiesz) i kaucja jednorazowa która przy dodawaniu mieszkania ( jeśli rezygnujesz) zwracają w ciągu 3 miesięcy. Można rozłożyć na raty zależy również w jakiej spółdzielni będziesz miała mieszkanie.

Jeśli twój mąż pracę w różnych miejscach A Ty będziesz szukała pracy w mieście gdzie będziecie mieć mieszkanie to spokojnie bardziej się opłaca wziąć mieszkanie ze spółdzielni niż wynajmować od osób prywatnych czy mieszkać na mieszkaniach lub hotelach służbowych. Odradzam mieszkanie na służbowych hotelach i mieszkaniach firmowych.

Tylko biorąc mieszkanie ze spółdzielni to się dostaje puste mieszkanie i trzeba sobie je meblowac zaczynając od żyrandoli aż po meble i śmietniki jedynie co w mieszkaniach są to nowa wanna lub prysznic albo to i to umywalka i muszla ze spluczka i drzwi w każdym pomieszczeniu z klamką i kluczem.
 
Ale jak Ty będziesz na tym mieszkaniu to ok. Ja mam prąwie 60m2 i płace 455euro za czynsz wodę ciepła zimna i ogrzewanie. Dodatkowo raz na 3 miesiące śmieci 20euro i prąd 66euro( zależy od jakiego dostawcy wezmiesz) i kaucja jednorazowa która przy dodawaniu mieszkania ( jeśli rezygnujesz) zwracają w ciągu 3 miesięcy. Można rozłożyć na raty zależy również w jakiej spółdzielni będziesz miała mieszkanie.

Jeśli twój mąż pracę w różnych miejscach A Ty będziesz szukała pracy w mieście gdzie będziecie mieć mieszkanie to spokojnie bardziej się opłaca wziąć mieszkanie ze spółdzielni niż wynajmować od osób prywatnych czy mieszkać na mieszkaniach lub hotelach służbowych. Odradzam mieszkanie na służbowych hotelach i mieszkaniach firmowych.

Tylko biorąc mieszkanie ze spółdzielni to się dostaje puste mieszkanie i trzeba sobie je meblowac zaczynając od żyrandoli aż po meble i śmietniki jedynie co w mieszkaniach są to nowa wanna lub prysznic albo to i to umywalka i muszla ze spluczka i drzwi w każdym pomieszczeniu z klamką i kluczem.
A to dobrze wiedzieć. Kurcze no to będziemy działać. :)
 
reklama
Do góry