reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
A USG tarczycy ? Anty-TPO i anty-TG ? Mogą coś więcej powiedzieć niż samo TSH, a przede wszystkim stwierdzić dlaczego skacze bo to też wcale nie jest dobre
Nie miałam nic po za tym. Zawsze miałam wszystko w normie. Mam robione badania raz na 3 miesiące ze względu na podejrzenie białaczki kilka lat temu i zawsze wszystko było okej. Tylko ten jeden skok przy którym fakt faktem byłam przeziębiona i na lekach
 
reklama
Nie miałam nic po za tym. Zawsze miałam wszystko w normie. Mam robione badania raz na 3 miesiące ze względu na podejrzenie białaczki kilka lat temu i zawsze wszystko było okej. Tylko ten jeden skok przy którym fakt faktem byłam przeziębiona i na lekach
Nie zmienia to faktu, że konsultacja z endo nie zaszkodzi a może tylko pomoc :)
 
Cześć !

Za nami 8 cykli (od czerwca 2018) .. staramy się o 1 dziecko :)
Mam lat 30 -mąż 33.
Zrobione badania u mnie i męża- nie widać żadnych przeciwwskazań.. ..
Owulacja potwierdzona monitoringiem, progesteron w 19dn:14,3 ;TSH: 2,5 ; nie wiem co jeszcze może być istotne... może powinnam zmienić lekarza.

Chyba naszym największym problemem są chęci... chyba za bardzo chcemy...
z chęcią poczytam jak przestać o tym myśleć i jak to u Was wygląda..

Powodzenia dla wszystkich Kobitek!
Zbadalabym jeszcze prolaktyne jesli tego nie robiłaś. Moze ona blokuje.
 
Ja bym zastanowiła się nad tą tarczyca ;) teraz nawet lekarze mówią że do zajścia w ciążę najlepiej żeby była poniżej 2 odwiedź dobrego endokrynologa i się doradz :)
To chyba tez nie regula bo ja mialam tarczyce 2.32 hak zaszlam w ciążę. Owszem konsultowac mozna ale ludzie z wynikami do 4 zachodza bez problemu.
 
Dokładnie! Bo wielu lekarzy bagatelizuje takie sygnały, bo wyniki przecież mieszczą się w widełkach normy! Ja tak miałam, wszystko teoretycznie w normie a problemy jednak jakieś miałam. Dopiero trafiłam na odpowiedniego lekarza i problemy się praktycznie skończyły. :)
W poniedziałek zadzwonię do gina, ale pewnie z miesiąc i tak poczekam na wizytę.
 
To chyba tez nie regula bo ja mialam tarczyce 2.32 hak zaszlam w ciążę. Owszem konsultowac mozna ale ludzie z wynikami do 4 zachodza bez problemu.
Jasne, jasne jak najbardziej się zgodzę ja nie mogłam zajść z tarczyca powyżej 3, jak spadła do dolnej granicy zaszłam od razu więc doskonale wiemy, że natura płata nam figle i jedna na tabletkach anty zajdzie w ciążę, a druga będzie miała delikatnie coś podniesione i dupa, zresztą jeśli już jakiś okres czasu nie wychodzi to warto bardziej zagłębić się w temat na pewno nie zaszkodzi, a może pomóc ;) pisałaś wyżej o prolaktynie masz rację taka pierdoła w zasadzie, a może stanowić problem widełki są dość duże do 25, a wiem, że dziewczyny na wątkach piszą że do max 15 jest polecane żeby się utrzymywała :)
 
Cześć dziewczyny chciałam was spytać czy wy przed staraniem się o dziecko robilyscie jakieś badania? Czy dopiero jak coś było nie tak lub się nie udawało? Moje koleżanki są zdziwione, że robię takie w sumie podstawowe badania: cytologia, przeciwciała różyczki(nie chorowałam w dzieciństwie), tarczyca. Teraz planuje zbadać progesteron i prolaktyne, ponieważ mam plamienia przed okresem(pisalam już o tym). Boję się sytuacji, że teraz zaczniemy się starać zajde w ciążę i jeżeli poziom progesteronu nie jest taki jak powinien to niepotrzebnie naraże się na stres, nerwy, a może nawet na poronienie... Co wy myślicie o tym?
 
Cudowne wieści Kochana [emoji3590] W ogóle się ciesze, ze u Ciebie, @Alexa1905 i mam nadzieje, ze u @Ann89 jest i będzie wszystko dobrze dajecie mi dziewczyny wiarę, ze po tych złych przeżyciach może być dobrze [emoji3590]
Irenka u mnie na ten moment jest wszystko dobrze :) i tego kochana też ci życzę, żebyś niedługo też zobaczyła dwie kreseczki, potem USG i serduszko o w końcu przytuliła swoje maleństwo :**
Co do częstotliwości zbliżeń to czasem naprawdę wystarczy ten jeden raz, sama jesteś przykładem, u nas teraz w 17dc a potem m. Się zbuntował i dopiero zbliżenia były ok 23-24dc jak już wiedział że po płodnych więc albo ten jeden raz wystarczył albo miałam baaaardzo późna owulację.
cieszcie się sobą, tak jak Paula pisze porobcie badania i działajcie kochani, w końcu się uda :*
 
reklama
To chyba tez nie regula bo ja mialam tarczyce 2.32 hak zaszlam w ciążę. Owszem konsultowac mozna ale ludzie z wynikami do 4 zachodza bez problemu.

Zgadzam się. Ja miałam 4.78 zanim zaszłam i nie zdążyłam dojść do endokrynologa zanim dowiedziałam się o ciąży. Na szczęście szybko udało się to ogarnąć.
 
Do góry