reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
Narazie sie nie boj, bo to sa naprawde rzadkie przypadki. Tym bardziej ze u ciebie zakonczylo sie wczesnie i samoistnie, to dobrze rokuje. Mam na grupie tez dziewczyne ktora w miesiac po ciazy zasniadowej zaszla w ciaze przez wpadke i wszystko jest ok, dzidzia sie zdrowo rozwija i ona tez zdrowa :) mysle ze wszystko bedzie dobrze i u ciebie. Straszne to jest ze zbieramy wszystkie mozliwe nieszczescia, puste jaja, pozamaciczne, zasniadowe, wady genetyczne jak u mnie zespol downa, ja to juz momentami mam wrazenie ze zbieram nieszczescia z otoczenia i jak ma w kogos walnac piorun to obstawiam ze w tlumie 100 ludzi to bede wlasnie ja [emoji23]
Moja koleżanka z pracy miała właśnie tą zaśniadową i w 5miesiącu dziecko przestało się rozwijać... Straszne jest to i cholernie niesprawiedliwe. Staram się myśleć pozytywnie, ogólnie w tym cyklu nie zabezpieczaliśmy się bo lekarze w szpitalu powiedzieli, że to ciąza biochemiczna i nie widzą potrzeby uważania. Mój lekarz zaś mówił, że jakby z tego cyklu wyszła ciąża to mamy się cieszyć z niej i być dobrej myśli. Ale od następnego cyklu starania zawieszone na poważnie.
 
reklama
Narazie sie nie boj, bo to sa naprawde rzadkie przypadki. Tym bardziej ze u ciebie zakonczylo sie wczesnie i samoistnie, to dobrze rokuje. Mam na grupie tez dziewczyne ktora w miesiac po ciazy zasniadowej zaszla w ciaze przez wpadke i wszystko jest ok, dzidzia sie zdrowo rozwija i ona tez zdrowa :) mysle ze wszystko bedzie dobrze i u ciebie. Straszne to jest ze zbieramy wszystkie mozliwe nieszczescia, puste jaja, pozamaciczne, zasniadowe, wady genetyczne jak u mnie zespol downa, ja to juz momentami mam wrazenie ze zbieram nieszczescia z otoczenia i jak ma w kogos walnac piorun to obstawiam ze w tlumie 100 ludzi to bede wlasnie ja [emoji23]
Siostra ma syna z zespołem Downa i tak szczerze te dzieci są przekochane. Potrzebują więcej troski i rechabilitacje. Ale dla tych dzieci warto. Siostra gdy poszła o stwierdzenie niepełnosprawności siedziała obok kobiety która miała córkę z porażeniem mozgowym. I powiedziała jej "pani to ma szczęście ma pani syna z zespołem ale będzie mówił myślał i powie jak bardzo cię kocha. Ja niestety tego nigdy nie usłyszę" i wiecie co że po tych słowach dopiero siostra się ocknęła że jednak inni mają gorzej niż ona... I że musi dziękować że dziecko z posrod tyłu chorób ma zespół downa...
 
A ja dzisiaj 29dc, przy moich zazwyczaj 25 dniowych cyklach to ten jest długi jakiś. No ale test owu pozytywny dopiero w 17 dc był. Dzisiaj sobie siknęłam, bo już nie pamiętałam kiedy ostatnio robiłam test;) zawsze @ była szybciej niż testowanie;) ale oczywiście biel wizira;) a jest już 12-13 dpo więc gdyby się udało to pewnie by coś było już widać. Choć czuję, że owulacji nie było i ze pęcherzyk nie pękł wnioskujac po temperaturach.... Oby tylko @ nie kazała na siebie za długo czekać...
Moja kolezanka miala 28 dc i ciaza na testach pojawila sie dopiero po 2 tygodniach od spodziewanej miesiaczki a z poerwszym dzieckiem pojawilo jej sie 3 dni po spodziewanej miesiaczce. Moze akurat? Boli cie brzuch jak na miesiaczke?chociaz to tez nie wyznacznik. 3mam kciuki
 
Agatha ale wiesz z zespolem downa jest troche jak z autyzmem u mojego syna. Nigdy nie wiesz jak bardzo dziecko bedzie w tyle z rozwojem umyslowym, a dodatkowo z zd jak bardzo bedzie tez chore fizycznie bo czesto ramie w ramie z ta wada genetyczna idzie wada serca i inne. To tak samo mi ludzie mowia a tam, autyzm, te dzieci sa madre, inteligentne ponad norme, wazne ze chodzi itp. A moj syn akurat ma bardzo gleboki autyzm, ma 9 lat, nie mowi, nie korzysta z toalety, ma napady wscieklosci, kilkanascie razy dziennie wali glowa o sciane, nie rozumie wiekszosci prostych polecen, nie zdaje sobie totalnie z zagrozen, trzeba go pilnowac jak roczniaka, od rana samego biega od sciany do sciany wydajac swoje powtarzalne dzwieki, nie siadzie nawet na 5 min, cierpi na bezsennosc wiec nieraz do 1-2 nad ranem skacze po lozku,n sukcesem jest jak zasnie o 24 i trzeba pamietac ze musimy go w tym czasie pilnowac wiec nie ma spania dopuki on nie zasnie. Kochamy go owszem ale majac drugie dziecko zdrowe widze taka przepasc, widze jak latwo jest wychowywac zdrowe dziecko i wiem ze tylko my wiemy ile narwow i nie tylko kosztuje nas posiadanie dziecka niepelnosprawnego.
 
Dziewczyny juz nie raz wrzucaly tu zdjecia wykresow z ktorych ciaz byc nie powinno a jednak byly wiec ja w Twoj cykl wierze tym bardziej ze ten cykl masz dluzszy niz zwykle:)
A ja dzis 23 dc. 10 dzien po zastrzyku. Planowo @ ma byc 30.10. Ogolnie dzis zaopatrzylam sie w test ciazowy o czulosci 10. Juz mnie korci ale trzymam sie tego i najwczesniej bede robic go w pon lub wt. Czuje od tam tej soboty caly czas bole na okres i niby mam przeczucie ze sie udalo ale niechce sie nakrecac by znowu sie nie rozczarowac.
@Kasienka3b ja jak nie przyjdzie mi w niedziele miesiaczka to tez testuje w poniedzialek. 3mam kciuki za Ciebie!
 
Agatha ale wiesz z zespolem downa jest troche jak z autyzmem u mojego syna. Nigdy nie wiesz jak bardzo dziecko bedzie w tyle z rozwojem umyslowym, a dodatkowo z zd jak bardzo bedzie tez chore fizycznie bo czesto ramie w ramie z ta wada genetyczna idzie wada serca i inne. To tak samo mi ludzie mowia a tam, autyzm, te dzieci sa madre, inteligentne ponad norme, wazne ze chodzi itp. A moj syn akurat ma bardzo gleboki autyzm, ma 9 lat, nie mowi, nie korzysta z toalety, ma napady wscieklosci, kilkanascie razy dziennie wali glowa o sciane, nie rozumie wiekszosci prostych polecen, nie zdaje sobie totalnie z zagrozen, trzeba go pilnowac jak roczniaka, od rana samego biega od sciany do sciany wydajac swoje powtarzalne dzwieki, nie siadzie nawet na 5 min, cierpi na bezsennosc wiec nieraz do 1-2 nad ranem skacze po lozku,n sukcesem jest jak zasnie o 24 i trzeba pamietac ze musimy go w tym czasie pilnowac wiec nie ma spania dopuki on nie zasnie. Kochamy go owszem ale majac drugie dziecko zdrowe widze taka przepasc, widze jak latwo jest wychowywac zdrowe dziecko i wiem ze tylko my wiemy ile narwow i nie tylko kosztuje nas posiadanie dziecka niepelnosprawnego.
@kari21 podziwiam za wytwalość. To faktycznie musi byc nie lada wysilek i wyzwanie dla Was i tylko wy wiecie ile trzeba sie temu poswiecic.
 
Tak naprawde nie ma za co podziwiac. Kazdy by temu stawil czola jakby musial... ile razy ja plakalam ze wyjde i juz nie wroce, ile razy zadawalam sobie pytania dlaczego my, dlaczego az tak ciezki ten autyzm, w momencie kiedy takie cos trzeba znosic codziennie, tydzien w tydzien, miesiac w miesiac, rok w rok od tylu lat naprawde w pewnym momencie czlowiek z jednej sttony sie przyzwyczaja a z drugiej jest tak zmeczony psychicznie ze czasami zostaje tylko wsadzic twarz w poduszke i wyc w nieboglosy. Jeszcze zyjac za granica, nie majac zadmej rodziny, wsparcia, pomocy... dlatego np dla mnie posiadanie niepelnosprawnego dziecka nie jest zadnym "darem", w dodaktku czlowiek zyje ze swiadomoscia ze to sie nigdy nie zmieni, syn zawsze bedzie mieszkal z nami i bedzie wymagal opieki, nie odpoczne na starosc jak wiekszosc ludzi ale to nie jest najgorsze, najgorsza jest mysl co bedzie kiedy nas zabraknie.
 
Agatha ale wiesz z zespolem downa jest troche jak z autyzmem u mojego syna. Nigdy nie wiesz jak bardzo dziecko bedzie w tyle z rozwojem umyslowym, a dodatkowo z zd jak bardzo bedzie tez chore fizycznie bo czesto ramie w ramie z ta wada genetyczna idzie wada serca i inne. To tak samo mi ludzie mowia a tam, autyzm, te dzieci sa madre, inteligentne ponad norme, wazne ze chodzi itp. A moj syn akurat ma bardzo gleboki autyzm, ma 9 lat, nie mowi, nie korzysta z toalety, ma napady wscieklosci, kilkanascie razy dziennie wali glowa o sciane, nie rozumie wiekszosci prostych polecen, nie zdaje sobie totalnie z zagrozen, trzeba go pilnowac jak roczniaka, od rana samego biega od sciany do sciany wydajac swoje powtarzalne dzwieki, nie siadzie nawet na 5 min, cierpi na bezsennosc wiec nieraz do 1-2 nad ranem skacze po lozku,n sukcesem jest jak zasnie o 24 i trzeba pamietac ze musimy go w tym czasie pilnowac wiec nie ma spania dopuki on nie zasnie. Kochamy go owszem ale majac drugie dziecko zdrowe widze taka przepasc, widze jak latwo jest wychowywac zdrowe dziecko i wiem ze tylko my wiemy ile narwow i nie tylko kosztuje nas posiadanie dziecka niepelnosprawnego.
Masz całkowitą rację. I przykro mi strasznie :( ludzie że zdrowymi dziećmi nie mają pojęcia jak to wygląda w życiu. Syn od siostry jest trochę opulozniony zaczął chodzić mając 2 lata .ale z serduszkiem jest ok .ma problem ze słuchem ale nie ma aż takiej dużej wady . Ogólnie jak na razie jest dobrze ale co będzie później nie wiadomo. Cała rodzina bardzo go kocha i pomagamy siostrze jak tylko możemy .
 
reklama
Jestem już po wizycie [emoji16]
Maja została Majką [emoji7] Wszystko jest w porządku [emoji7] Ma 107 gram już. Zaczęłam 16 tydzień, skończone jest 15. Ogólnie wszystko jest dobrze, nie ma zagrożenia ciąży, łożysko się nie odkleja, w środku w szyjce też w porządku. I wiem skąd plamienia, bo łożysko jest jeszcze niżej i to powodowało u mnie plamienie ale się zacznie podnosić, bo jest wcześnie, wczesna ciąża i ta macica też mniejsza.

A tu moja mała wstydnisia [emoji23] nie chciała się pokazać
eyeemfiltered1540567652694.jpg
 

Załączniki

  • eyeemfiltered1540567652694.jpg
    eyeemfiltered1540567652694.jpg
    32,2 KB · Wyświetleń: 368
Do góry