reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018-2020! :)

Ile masz dzieci?

  • 0

    Głosów: 253 49,5%
  • 1

    Głosów: 158 30,9%
  • 2

    Głosów: 72 14,1%
  • 3

    Głosów: 20 3,9%
  • 3+

    Głosów: 8 1,6%

  • Wszystkich głosujących
    511
pamiętaj, że dupek nie wyjdzie Ci w badaniu, bo to syntetyczny progesteron, nie będziesz wiedziała o ile on Ci podnosi poziom progesteronu w organizmie ale przekonasz się o ile urósł Ci Twój własny progesteron, jeśli nadal jest niski, czy nie trzeba zadbać o jego większą dawkę.
Wiele dziewczyn bierze progesteron do 12-16 tc, dopóki łożysko nie przejmie jego produkcji
A ja wyczytałam, że progesteron wyrównuje poziom glukozy we krwi, i się zastanawiam, czy branie dupka nie zmniejszyło moich napadów głodu o_O ostatnio nie mam żadnych faz typu "nie najadłam się" aż się sobie dziwię :o
Ja mam tak od kilku dni, zawsze napady głodu, a teraz mały apetyt :/ ale to jeszcze przed dupkiem
 
reklama
Większość kalkulatorów jest na b HCG. Nie wiem czy przyrost zwykłej HCG w takim samym tempie się podwaja. Łatwiej Ci będzie analizować wyniki robiąc betę a nie sam HCG. Chociaż z 2 strony jak już masz 1 wynik HCG to na pewno go się nie porówna do b HCG.
Zrobie zwykła betę i powtórzę jeszcze w środę w razie czego. Bo całkowita robiłam w innej miejscowości, a teraz chce na miejscu u siebie zrobic - ale czy to dobry pomysł ...?
 
Irena to masz większy pecherzyk niż mój, bo mój ma 0.33cm. A mam nadzieję,ze w czwartek na wizycie będzie już większy ;) ja przed ciążą miałam porządny apetyt a na słodycze to już nie wspomnę :D a teraz mały apetyt i słodycze wogole nie ciągną :)
 
Zrobie zwykła betę i powtórzę jeszcze w środę w razie czego. Bo całkowita robiłam w innej miejscowości, a teraz chce na miejscu u siebie zrobic - ale czy to dobry pomysł ...?
Wszytko co spowoduje, że przestaniesz się denerwować jest dobrym pomysłem. Mówiłaś , że lekarz nic nie widział, a w usg masz wpisane że jest pęcherzyk! Daj fasolce się spokojnie zadomowić w brzuszku i nie serwuj jej tych nerwów.
 
Mój ginekolog na 2 pierwszych wizytach nawet nie założył mi karty ciąży dał na podstawowe badania i tyle. Dopiero jak zobaczył zarodek i serce. Myślę że na tak wczesnym etapie mają poprostu takie postępowanie.

Kartę ciąży zakłada się zdecydowanie później. Ja miałam zakładane koło 10/11 tc - wcześniej nie ma sensu, bo z taką ciąża wszystko się może stać.
 
Kartę ciąży zakłada się zdecydowanie później. Ja miałam zakładane koło 10/11 tc - wcześniej nie ma sensu, bo z taką ciąża wszystko się może stać.
No dokładnie póki serca nie ma to różnie może być. Moim zdaniem tak lepiej nawet się nie szykowałam że mi założy dopiero w 8tygodniu. Zarodek 15mm i serduszko[emoji6]
 
Hej dziewczyny, niedawno się witałam i mówiłam, że starania zaczniemy końcem wakacji. No ale jakoś tak wyszło, że wczoraj poszaleliśmy, a ja jestem w połowie cyklu :) Tyllko dziś złapały mnie wyrzuty sumienia bo w poniedziałek idę do dentysty i nie wiem czy nie będzie trzeba ponowić zdjęcia rentgenowskiego... Z teo co wiem, to np wypicie jakieś ilości alkoholu przed terminem miesiączki nie szkodzi zarodkowi. Ale jak to jest to prześwietleniem? Bo oczywiście w ciąży RTG nie wolno robić, no ale to przecież sam początek kiedy jeszcze się o ciązy nie ma pojęcia...
 
Hej dziewczyny, niedawno się witałam i mówiłam, że starania zaczniemy końcem wakacji. No ale jakoś tak wyszło, że wczoraj poszaleliśmy, a ja jestem w połowie cyklu :) Tyllko dziś złapały mnie wyrzuty sumienia bo w poniedziałek idę do dentysty i nie wiem czy nie będzie trzeba ponowić zdjęcia rentgenowskiego... Z teo co wiem, to np wypicie jakieś ilości alkoholu przed terminem miesiączki nie szkodzi zarodkowi. Ale jak to jest to prześwietleniem? Bo oczywiście w ciąży RTG nie wolno robić, no ale to przecież sam początek kiedy jeszcze się o ciązy nie ma pojęcia...
Dlatego wszelkie prześwietlenia powinno się robic w pierwszej połowie cyklu. Jeżeli doszło do zapłodnienia, ale Ty nawet nic o tym nie wiesz to juz moze źle wpłynąc na zagnieżdżenie i moze dojsc do poronienia np. Ja bym nie ryzykowała, bo jak sie okaze, ze jestes w ciazy to beda cie meczyly wyrzuty sumienie przez najblizsze 40 tyg
 
reklama
Dzięki za odpowiedź, tak myślałam, że jednak zdjęcie to inny kaliber niż kieliszek wina. Jeżeli dentystka będzie chciała prześwietlać to odmówię. Przypuszczam, że skorzysta jednak z wcześniejszego zdjęcia. A jak sprawa wygląda jeśli chodzi o znieczulenie?
Dlatego wszelkie prześwietlenia powinno się robic w pierwszej połowie cyklu. Jeżeli doszło do zapłodnienia, ale Ty nawet nic o tym nie wiesz to juz moze źle wpłynąc na zagnieżdżenie i moze dojsc do poronienia np. Ja bym nie ryzykowała, bo jak sie okaze, ze jestes w ciazy to beda cie meczyly wyrzuty sumienie przez najblizsze 40 tyg
 
Do góry