reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2017 ;) zapraszam!

Powiedz mi kiedy wiadomo że jest ten konflikt grupy krwi? Jak mam - a partner +??

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Jak macie inną grupę krwi (i nie tylko wtedy, ale zawsze) bada się czy organizm wytwarza przeciwciala (jeśli tak, tzn. Że odbiera dziecko jako wroga i chce je usunąć, wtedy trzeba działać). Nawet jeśli macie inną gr krwi wcale nie musi być konfliktu :)
 
reklama
Zbadaj teraz i zobaczysz... w razie czego przy kolejnej ciąży będą mogli od razu działać :)

@mfifi04 przeciwciała bada się na początku ciąży, tzn. W 1 trymestrze :)
Ja w Polsce miałam badane jak byłam na usg w 7 tyg i było ok. Teraz też. Mam nadzieję że teraz mi zbadaja i będzie ok. Ale strasznie się boję tego badania.
Niby będą monitorować ale dla mnie to byłby wyrok. Transfuzje krwi w brzuchu jeszcze jakieś choroby. I pewnie można by było zapomnieć o kolejnym dziecku. A ja myślałam zawsze jak byłam mlodsza że jak mam regularny okres to nie będę mieć problemów z ciaza...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny sorki, ale nadrobię Was jutro. Byłam dwa dni na działce, cudownie :D Tylko trochę za gorąco...jak dla mnie. Niestety grubaski tak mają ;)
Proszę o pomoc. Jutro 16 lub 17 dc ( w zależności czy liczyć dzień plamienia do @ czy nie) i powinnam zacząć brać duphaston, ale testy owulacyjne nadal negatywne, może znowu bezowulacyjny albo jeszcze za wcześnie... @Spark @bertha skarbnice wiedzy, pomocy. Co robić???
Zobacz załącznik 801205
Ania nic jeszcze nie bierz zobaczysz jak jutro,a jaki długi masz cykl
 
Nie zakladaj od razu czarnych scenariuszy :) wystarczy isc na pobranie krwi, tam Cie zbadaja ewentualnie lek podadza i tyle :) wszystko jest do opanowania i nie przekresla niczego :)
Nie mysl juz tak negatywnie, bo zadreczysz tylko siebie i nie daj Boze, krzywde sobie tym wyrzadzisz... Nie ma co byc zlej mysli, bo myslac w ten sposob nie nastrajasz ani siebie ani swojego zycia do pozytywow.
Wiem, ze strata Malenstwa jest okrutnie bolesna, ale przychodzi moment w zyciu, ze trzeba sie z tym w pewien sposob pogodzic i przejsc do funkcjonowania codziennego, bo to mozna zeswirowac.. I od nadmiaru zlych mysli i od wiedzy w necie, ktora niejednokrotnie jest mylna... Najlepiej, jak chcesz poczytac cos w internecie, to nie po forach a po jakis publikachach medycznych...
Nos do gory cyce do przodu i bedzie wszystko dobrze :)
Ja wiem kochana ale ja spać dziś przez to nie mogłam. Słyszałam że przy poronieniu samoistnym przed 12 tyg nie ma możliwości do wymieszania krwi bo chyba między matka a dzieckiem nie dochodzi do krążenia krwi chyba itp. Dlatego tu nie podają zawsze. Ale zawsze strach jest. W środę nie wyjdę z gabinetu dopóki mi badań nie zrobią i tyle.

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
witam was dziewczynki :)

u mnie 26 dc 10 dpo i wykres wygląda tak :)
upload_2017-4-3_8-54-21.png


lece czytac co tam u Was :)
 

Załączniki

  • upload_2017-4-3_8-54-21.png
    upload_2017-4-3_8-54-21.png
    99,4 KB · Wyświetleń: 371
Ja w Polsce miałam badane jak byłam na usg w 7 tyg i było ok. Teraz też. Mam nadzieję że teraz mi zbadaja i będzie ok. Ale strasznie się boję tego badania.
Niby będą monitorować ale dla mnie to byłby wyrok. Transfuzje krwi w brzuchu jeszcze jakieś choroby. I pewnie można by było zapomnieć o kolejnym dziecku. A ja myślałam zawsze jak byłam mlodsza że jak mam regularny okres to nie będę mieć problemów z ciaza...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Na jakims forum czytalam, ze dziewczyna miala te przeciwciala, podali jej zastrzyk, pozniej w 20ktoryms tygodniu i pozniej przed samym porodem, wiec nie bylo mowy o przetaczaniu krwi. W takim w wypadku poprostu co miesiac badasz krew pod katem przeciwcial i jestes pod stala kontrola :)
 
To co ja mam powiedzieć jak zaszlam w wieku 19 lat? Nie miałam czasu się zastanawiać :) z jednej strony szkoda, bo właściwie tylko pół roku na studiach się wybawiłam. Jak moi znajomi robili co chcieli, to ja musiałam siedzieć w domu, przeniosłam się na studia zaoczne. Z drugiej strony, odsuwalam od siebie to wszystko i się nad tym nie zastanawiałam zbyt długo. Z kolei teraz nie wyobrażam sobie życia bez małego i cieszę się, że się pojawił. Teraz chciałabym mieć drugie, może będzie duża różnica wieku, ale to nie ma znaczenia. Uwierzcie, że ciężko sobie to wyobrazić dopóki się nie ma dziecka i niezależnie w jakim się jest wieku, priorytety się zmieniają. Gorzej, jak ktoś odkłada moment zajścia w ciążę, bo ciągle coś, a później jest zdziwienie, że się nie da. Ja nie mówię, że każda ma zachodzić w ciążę w przedziale 20-30, bo to oczywiste, że ten czas się przesunął, ale trzeba mieć na uwadze, że im później, tym trudniej. Coraz młodsze dziewczyny tracą maluszki, ja bym nie czekała. Ale to ja, moje zdanie i moje życie. Nie chciałabym żyć z myślą, że zwlekalam zbyt długo i może być za późno :)
Rozumiem.
W tym wieku nie zdecydowałabym się nigdy na urodzenie, taka prawda... Dlatego z jednej strony podziwiam, że dałaś radę i sobie ze wszystkim poradziłaś - musiałaś być bardzo odpowiedzialną młodą dziewczyną :)
 
@mfifi04 współczuje , trzymaj sie kochana ;)
@Anka3891 mam to samo wejde po weekendzie i bum nie wiem od czego zacząć :-D

Dziś wybieram się nareszcie do ginekologa :o:o
Dziś 56 dzień cyklu o_O cyce wielkie do tego sutki tak spuchnięte że strach dotykać bo boli , brzuch od momentu gdzie miała się pojawić miesiączka lekko wzdęty.. zobaczymy co mi Ciekawego dziś powie :confused:

Miłego dnia :) u mnie deszcz :frown:
czekamy na relację :)
 
reklama
Na jakims forum czytalam, ze dziewczyna miala te przeciwciala, podali jej zastrzyk, pozniej w 20ktoryms tygodniu i pozniej przed samym porodem, wiec nie bylo mowy o przetaczaniu krwi. W takim w wypadku poprostu co miesiac badasz krew pod katem przeciwcial i jestes pod stala kontrola :)
Tego się boję bo nie wiem jak tu w tej anglii wygląda taka 'stała kontrola' jak tak samo jak pomóc przy poronieniu to ja dziękuję za takie coś. Ale dziękuję kochane moje choć trochę mnie pocieszylyscie [emoji8]

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry