reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

A czemu nie robią ci średniej z 12 miesięcy A to co jest na umowie? Czyli od kiedy? Bo jeśli np pracujesz 6 miesięcy to zrobia ci średnią z 6 miesięcy. Jeśli robisz 8 to z 8 ci policza średnia i jeśli masz "gola" wypłatę bez dodatków to średnia będziesz miała zawsze taka sama czy z 6 czy z 8 czy 12 miesięcy
Chyba ta księgowa chce żebyś jak najdłużej pracowala [emoji6]

@klaolia, rozmawiałam z księgową i ona twierdzi że do wyliczenia L4 nie bierze się średniej z ostatnich 12 miesięcy tylko wg niej sama podstawę z umowy. A ja w tej firmie pracuje 7 miesięcy. Moja pensja to podstawa + ok 550 zł miesięcznie premii za wyrobienie kontraktu, wszystko legalnie na pasku mam wliczone. Nie wiem co w przypadku kiedy faktycznie pójdę na L4 i dostanę źle wyliczoną pensje. Gdzie to zgłaszać? Do zusu, do PIP-u? Na stronce ZUSu też jest całe mnóstwo informacji, piszą że zarówno L4 ciążowe jak i zasiłek macierzyński są średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Także muszę walczyć o to co moje bo jak mi to źle wyliczy to będę mieć całe ***** a nie macierzyński.
 
reklama
@Manami, czyli po macierzynskim nie wracasz do tej samej pracy? Faktycznie dziwne podejscie pracodawcy. Moze mu na rękę Twoja ciaza. W malych firmach jak sie zle powodzi pracodawcy to faktycznie bardziej mu na rekę ze pojdzie ktos na ciazowe L4 niz go zwalniac albo utrzymywac skoro firma ma niskie przychody.

Nie, nie wracam. W sumie to nawet bym nie chciała. :) na macierzyńskim będę miała czas, żeby się zastanowić co chcę robić. Prawdopodobnie pójdę na studia w końcu. Po szkole wolałam się skupić na pracy, żeby mieć swoje pieniądze, bałam się że na studia mnie nie przyjmą. Nawet nie złożyłam papierów. Nie mam nic do stracenia, do niektórych decyzji trzeba trochę chyba jednak dorosnąć. :)
 
Jeju jak wasz czytam to normalnie aż sobie zazdroszczę tego leniuchowania na chorobowym. Ja od kiedy wyszły mi 2 kreseczki na teście i poszłam do gina to odrazu powiedziałam jaka sytuacja że chce chorobowe tylko zapytala czy 80 % czy 100 %. Ze względów że mam złe warunki pracy tzn wysokie ciśnienie na hali i chemikalia to nie ma mowy nawet żebym wróciła w ciązy ale mnie to cieszy bo i nocki mnie ominą. U nas nawet nie ma szans żeby kobieta w ciązy dostała jakieś inne stanowisko dlatego odrazu uciekłam na chorobowe tylko tyle że mój zakład mega duży to się nawet pewnie nie przejęli że im odpadłam :)
 
@klaolia, rozmawiałam z księgową i ona twierdzi że do wyliczenia L4 nie bierze się średniej z ostatnich 12 miesięcy tylko wg niej sama podstawę z umowy. A ja w tej firmie pracuje 7 miesięcy. Moja pensja to podstawa + ok 550 zł miesięcznie premii za wyrobienie kontraktu, wszystko legalnie na pasku mam wliczone. Nie wiem co w przypadku kiedy faktycznie pójdę na L4 i dostanę źle wyliczoną pensje. Gdzie to zgłaszać? Do zusu, do PIP-u? Na stronce ZUSu też jest całe mnóstwo informacji, piszą że zarówno L4 ciążowe jak i zasiłek macierzyński są średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Także muszę walczyć o to co moje bo jak mi to źle wyliczy to będę mieć całe ***** a nie macierzyński.
Jak 7 miesięcy pracujesz to powinni ci wziac średnia z całych tych 7 miesięcy które pracujesz plus z premi. Moze zadzwoń i podpytaj juz dzisiaj w ZUS na infolinii jak się powinno wyliczyć twoja średnia i co w przypadku kiedy będziesz miała wątpliwości czy jest ta podstawa dobrze naliczona. Może podpowiedzą ci gdzie uderzyć. Może sami ci to sprawdza bo przecież dostawaja twoje rozliczenia co miesiac?
 
Ja bym się nie przejmowała brakiem objawów, bo to niepotrzebny stres a to nie pomaga ani dziecku ani przyszłej mamie. W ciąży normalne, że są lepsze i gorsze dni [emoji6] Rano wydaje mi się, że jestem pełna energii i zrobię mnóstwo rzeczy a za godzinę najchętniej wlazła bym do łóżka i z niego nie wychodziła [emoji39] Jak jest dzień bezobjawowy to trzeba pogłaskać się po brzuszku i podziękować fasolce, że dziś jest łaskawa dla mamusi a nie przypisywać sobie, że coś pewnie jest nie tak. Ciąża to nie choroba więc nie musi cały czas coś dokuczać [emoji6]



oby tak było :) bardzo miłe słowa, trochę mi tego brakowało ;)
 
@klaolia, rozmawiałam z księgową i ona twierdzi że do wyliczenia L4 nie bierze się średniej z ostatnich 12 miesięcy tylko wg niej sama podstawę z umowy. A ja w tej firmie pracuje 7 miesięcy. Moja pensja to podstawa + ok 550 zł miesięcznie premii za wyrobienie kontraktu, wszystko legalnie na pasku mam wliczone. Nie wiem co w przypadku kiedy faktycznie pójdę na L4 i dostanę źle wyliczoną pensje. Gdzie to zgłaszać? Do zusu, do PIP-u? Na stronce ZUSu też jest całe mnóstwo informacji, piszą że zarówno L4 ciążowe jak i zasiłek macierzyński są średnia z ostatnich 12 miesięcy.
Także muszę walczyć o to co moje bo jak mi to źle wyliczy to będę mieć całe ***** a nie macierzyński.
Wez jej powiedz ,zeby sie douczyla.

Wez teraz swoj pasek z wyplaty do ręki. I tam powinnas miec: twoja stawke ( czyli ta podstawe) potem masz wyszczególnione, ze wlasnie dostalas premie , i sprawdz od czego odprowadzaja ci skladki. Emrytalne, zdrowotne itp.

Jezeli jest to podstawa plus premia. Moze cmoknac cie w d****.
Jezeli wyplaca ci mniej, od razu idz do zusu, aby zaliczyli ci ile powinnas dostawac na l4.

Wiecie co. Mi sie noz w kieszeni otwiera jak slysze takie pierdolety od wyksztalconych ludzi na stanowiskach.

Jest mi przykro, ze robia w balona kazdego, jak tylko mogą, bo myślą, ze nikt sie nie odezwie po swoje.
 
reklama
Do góry