reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sierpniowe mamy 2019

reklama
Przepraszam, ze tak wcinam się w wasza konwersacje, ale czasami podczytuje inne wątki, jestem czerwcowka.Moje pytanie w jaki sposób pappa wykrywa wady łożyska? Miałam podwyższone ryzyko w zespole
Downa, wiec robiłam nifty, ale żaden lekarz nie tłumaczył ani nie spojrzał na moje szczegółowe wyniki i teraz się martwię który wynik
Mógłby sugerować coś innego niż wady genetyczne :(
Sama nie do końca rozumie jak to działa z tą Pappa. Ginekolog mi pow ze z krwi juz w 11tc wychodzi czy lozysko bedzie prawidlowe czy nie. Nify wykrywa dużo więcej schorzeń ale pappa jest chyba stricte dla łożyska. Łożysko nie ma związku z wadami genetycznymi bo np. W moim przypadku u syna wykluczono wszystkie genetyczne choroby (mialam amniopunkcje), a łożysko i tak niewydolne i przez to dziecko nie przeżyło a bylo w pelni zdrowe. Pobierali Ci krew przy pierwszych prenatalnych?
 
Przepraszam, ze tak wcinam się w wasza konwersacje, ale czasami podczytuje inne wątki, jestem czerwcowka.Moje pytanie w jaki sposób pappa wykrywa wady łożyska? Miałam podwyższone ryzyko w zespole
Downa, wiec robiłam nifty, ale żaden lekarz nie tłumaczył ani nie spojrzał na moje szczegółowe wyniki i teraz się martwię który wynik
Mógłby sugerować coś innego niż wady genetyczne :(
Link do: Badania prenatalne w I trymestrze (USG, test papp-a, NIPT) - Opowiadam historie z życia i przemycam wiedzę medyczną dla Kobiet
 
Ja jeszcze nie biorę zwolnienia. Chciałam wziąć w marcu ale kolezanka prosiła bym była dłużej w pracy i nie wiem co mam zrobić
Weź zwolnienie gdy tylko słabiej się poczujesz. Najważniejsza jesteś Ty i maluch, a koleżanka poradzi sobie, chcąc czy nie chcąc.

Pójdę wg OM by było 12+ i tyle ;)

Może wstrzelisz się pod koniec tego tyg np 12+6, jakby nie było to będzie bezpieczny termin.
 
@Manami i jak, byłaś u dr Ałaszewskiego? Widziałam zdjęcie, rozczulające stopki.

Byłabym wdzięczna jakbyś napisała odczucia co do doktora.

A co z przegroda?
Nie. Byłam w zupełnie innej klinice. No z przegrodą to wygląda w ten sposób, że musi sie dziecko po prostu przebić. Dowiedziałam się tylko, że to nie wygląda jak przegroda po bliźniaku, ale pytała mnie czy nie miała być ciąża mnoga. Osobiscie mnie sie wydaje że przegroda zmalała, dziecko rośnie, wiec powinno być dobrze. :)
 
reklama
Dziewczyny mi się chyba dopiero zaczyna 1 trymestr [emoji26] kolejny wieczór gdzie tak mi niedobrze, odbija się masakrycznie a przed chwilą to nawet przytulasy z kibelkiem były. Dziwne że dopiero teraz jak powinno to już wszystko przechodzić
Ja mam tak samo. Teraz? Przecież to 11tc. Od wczoraj umieram, muli mnie okrutnie i do tego mam temperaturę 37,5
 
Do góry