reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

flower my dajemy bez mleczne na wodzie, ja też myślę, żeby powoli wprowadzać mięsko.

Też chyba najwyższy czas wprowadzić jakiś kisielek, bo na razie tylko owocki z kaszką ...

aankaa, taycia u nas niezmiennie 2 do 3 drzemek po 30-40min.
marthha u nas po kaszce holle jaglanej poprawiły się kupki, ale co jakiś czas któreś z warzyw go zatwardzi ( marchew- zawsze) i zgadzam się z taycią o dopajaniu u nas kupa zawsze idzie chwilę po wypiciu przez małego wody z sokiem ... My łóżeczka jeszcze nie obniżamy ...

Ja niby też ten sinlac kupiłam, ale tam jest wskazanie m.in. dla dzieci z małą wagą, a Igor do takich nie należy i jakoś nie podaję ...
 
reklama
karola5p mi kiedyś lekarz też zabronił dawać mleko małej kazał przejść na nutramigen i zakazał jakichkolwiek produktów mlecznych stwierdził że mała ma skaze białkową nie wiem po czym wypisał leki łącznie z maścią na sterydach która kosztowała koło 200 zł!!! jak dawałam małej nutramigen pluła i płakała, ja razem z nią... stwierdziłam, że musi i nie dawałam jej nic innego prawie cały dzień była głodna... złamałam się i podałam jej mleko no i co miała te swoje krostki jakiś czas ale była szczęśliwa i najedzona, a krostki po jakimś czasie znikły, kłopoty z żołądkiem też. Różnie bywa z tymi lekarzami coś o tym wiem, od jednego dostałam takie leki na katar, że mała znalazła się na pogotowiu... A co się tyczy kaszki mannej i wprowadzania glutenu mi poradzono żeby wprowadzać normalnie pół łyżeczki zwykłej kaszy mannej np. do obiadku to się troszkę podgotuje i tak dawałam ale teraz poszłam na łatwiznę i daję jej do kaszy, mleczną kaszkę manną z Bobovity żadnych rewelacji nie widać więc chyba jest ok :)
taycia gorzej jak maleństwo za nic nie chce pić moja dziś ledwo 20 ml...
karolaola z jakim sokiem podajesz tę wodę???
 
maaga jabłkowy, gruszkowy, jabłkowo-marchewkowy, śliwkowy ostatnio nawet był. Ale są to ilości małe, bo na 50ml wody 10ml soku. Herbatek nie daję- stoją dwie otworzone ...
 
Karolaola - mój Szymek też chudzielcem nie jest. Powiem więcej,że pewnie ma koło 9,7kg,ale nie daje mu całego Sinlaca tylko 4 łyżki ,a resztę owsiankę Holle... wtedy nie jest za słodkie i mniej kaloryczne :-D:-D

Maaga - na spokojnie...dawaj jej różne rzeczy do picia...wodę, herbatkę, soczek... i tak co 20-30 min niech chociaż 3 łyki pociągnie to zawsze coś... może poczytaj coś na necie,bo ciężko tak Malutkiej nie dopajać :nerd:
 
Hejka!

no to mamy potwierdzenie, winowajcę czwartkowo-piątjowych nocnych szaleństw mojej córci
biggrin.gif
MAMY ZĄBKA
biggrin.gif
biggrin.gif
wink2.gif
laugh.gif
z tego co udało mi sie zauważyć to lewa jedynka
wink2.gif

idę was poczytać, wczoraj nie zaglądałam, z meżusiem ostatni wieczorek przed wyjazdem spędziłam ;-)
 
marthha Igor bierze 3 dni nowe zelazo i odpukac narazie jest oki,
Taycia ladna wage ma Synek
U nas tez dzisiaj byly 3 drzemki.
Malego tez przepajam herbatka z koperku wloskiego i na lepsze trwienia a od wczoraj daje rozcienczony soczek jablkowy, samej wody nie chce pic. W ciagu doby wypija ok 260-300ml zauwazylam ze kaszka z holle jaglana tez jest pomocna w kupach
Mlodam gratki z okazji zabka
 
Gratki dla nowych zębozaurusów :)

U nas są 2 kupki i ta po kaszce była super a ta po obiadku plastelinowata i dusił mocniej. U nas najbardziej zapiera ziemniak. Ale zaczęłam dopajać po obiadku soczek bez cukru + woda pół na pół i już od razu kupa lepsza....jednak trzeba dopajać mimo iż na cycku jest. A samej wody nie tknie :cool2: ale starszy też nie chciał.....ja im się nie dziwię wcale, bo ja też czystej, niegazowanej "żabianki" nie przełknę....musi być troszkę soczku lub cytryny ;)

Łóżeczko też jeszcze nie obniżone. Radek na brzuchy się przemieszcza ale nie podciąga się jeszcze za szczeble do siadania póki co.

Taycia a może spróbuj wydłużyć czas między drzemkami? U na po wstaniu jest spanko po ok. 2,5-3 i następna drzemka też po 3 h od pierwszej. No i musi trochę poszaleć na podłodze, bo jak by leżął przez ten czas w leżaczku to by się nie zmęczył hehehe.
 
mlodam, gratuluję. To teraz już z górki:-):-D

Taycia, u nas od ilość drzemek w zależności, o której wstanie Lenka. Jak wstanie o 8 to są trzy drzemki po około 40 minut, jak wstanie po 9 to już mamy tylko 2 drzemki po około godzinie.

Mróz chyba odpuszcza, u nas dziś -12.

Miłego dnia:tak:
 
reklama
Hejka!



Karolaola - robię 180 ml wody (najlepiej wrzątku 140 i letniej 40 ml),bo jak wymieszasz to ona dosyć szybko wystyga... :-)

Młodam - och zazdroszczę i gratuluję! U Nas noc nieprzespana...dziąsełka swędziały,więc mam nadzieję,że to już niedługo,bo smarowałam mu dziąsełka i są nabrzmiałe....

JJ- On przeważnie po 2 - 2,5 h aktywności (trochę zabawy też jest) robi się marudny,ale nawet po 3h śpi tylko max.45 min...tak mu się zmieniło jakoś głupio :eek:

Miłego dnia!!
 
Do góry