reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sierpniowe ciężaróweczki 2011:D

a mi bebilon pepti tak jak i nutramigen wypisywał pediatra bez żadnych skierowań... ja też szykuje przymiarkę do smoczków 3 :) właśnie zakupiłam też smoki do kaszki, ze zmianą smoka do ssania nie mam problemu moje dziecko nie chce go od urodzenia, może jej wystarczą te z butelek które ma praktycznie co chwila :)
ostatnio Natalka jest zafascynowana jedną piosenką wystarczy, że zaśpiewam jej: Jadą, jadą misie... a ona ma takiego gębolka uśmiechniętego, że aż mi się chce dalej śpiewać :)
a wasze szkraby mają już jakąś ulubioną piosenkę?
 
reklama
Nikos i myślisz, że dermatolog może wystawić takie zaświadczenie nie alergolog? Byłoby super, bo nie wiem jakie terminy do alergologa ... a poza tym dermatolog ma w karcie, że małemu stwierdziła AZS ...
U nas dziś kąpiel w wannie była i tak się małemu podobało, że trzeba to częściej powtarzać ...:-)

karola, no tak u nas było. Powiedziałam panu doktorowi (dermatolog), że pediatra kazała przynieść od niego takie zaświadczenie. Dodałam, że jest ono niezbędne, żebym mogła dostawać recepty na Bebilon Pepti. Pan doktor wypisał bez żadnego problemu, tak naprawdę wcale nie oglądając małej (wtedy i tak już nie miała wysypki).

Także wychodzi na to, że wcale nie trzeba chodzić po recepty do specjalistów jak dermatolog czy alergolog.
To byłaby ogromna niedogodność, u takich lekarzy zawsze jest masa ludzi. No chyba, że nie byłoby konieczne pokazywanie dziecka za każdym razem.

Karola, nie męczy Cię schylanie się nad tą wanną. Ja poczekam z kąpielami w naszej wannie, aż mała zacznie siedzieć.
 
Ostatnia edycja:
a mi bebilon pepti tak jak i nutramigen wypisywał pediatra bez żadnych skierowań... ja też szykuje przymiarkę do smoczków 3 :) właśnie zakupiłam też smoki do kaszki, ze zmianą smoka do ssania nie mam problemu moje dziecko nie chce go od urodzenia, może jej wystarczą te z butelek które ma praktycznie co chwila :)

a wasze szkraby mają już jakąś ulubioną piosenkę?

No tak moje dziecko cyckowe i bardzo lubi takiego smoka uspokajacza:-)
Lenki ulubioną piosenką są "Kaczuszki", które często "lecą" na Mini Mini. Mała ją uwielbia.
 
Hej dziewczyny,
wiem ze pediatra wypisuje receptę, tylko od nowego roku trzeba mieć potwierdzenie od alergologa. Moja Mała wcina pepti od 4 msc i po skazie już nie ma śladu, więc jak teraz alergolog może ją potwierdzić? Mam nadzieję, że zaufa mi na słowo, tak jak Nikos :) tak się zastanawiam czy jest sens ciągnąć Małą ze sobą, skoro i tak ona nie ma śladów skazy.

My mamy cały czas ten sam smoczek,ale ja używam tylko do usypiania, więc pewnie zostaniemy przy tym rozmiarze, bo powoli chciałabym go już wycofywać, ale to pewnie tylko nikłe nadzieje ;-)
Maaga, u nas Zuzia lalka nieduża :-D
 
hej
marthhat nie do konca jestporwierdzone ze to skaza, pediatra zbadal, powiedzial ze to najprawdopodobniej skaza, dal masc i kazal wylaczyc nabial i obserwowac...
a to mozliwe ze skaza moze wyjsc tak pozno?!
 
Ech no ja chyba wreszcie muszę to jakoś rozwiązać....Bo po bebilonie HA mamy kaszkę na buźce a jak teraz je 2 flaszkę rano to doszedł liszaj na łokciu. I przed zupkami kupa miała śluz a wczoraj jak zaczął pić bebilon HA 2 to dziś kupa ze śluzem :no:....nie wiem, może to mleko dla starszych jest już mniej zhydrolizowane białko.
W środę idę na szczepienie to pogadam z lekarzem....

A ja kąpię Radka w brodziku :cool2: mam taki głęboki z siedziskiem. Mały tak chlapie, że aby mu umyć główkę musiałam wołać M. żeby trzymał mu nogi, bo całą wodę wychlapywał i łazienka pływała ;-). Leży sobie ten mój Królewicz, chlapie ile wlezie a mnie plecy nie bolą wcale :-).
 
co do mleka moja ciągle na 1. jakoś nie mam odwagi jej zmienić na 2 po tym jak sporo koleżanek miały potem z dzieciaczkami problemy ze skórą. ale wkońcu trza zmienić, ehhh.

Olcia osłuchowo czysta, gardeło też, za to ja gardło zawalone...kaszel, no i dostałam antybiotyk:-(
 
Witam :-)

Karolaola - ja wracam na 4 dni w tygodniu. Mąż pracuje od 7.30 -16,a ja będę chodziła na 15 do 23,w związku z czym Młody będzie oddawany do Niani o 13,a odbierany o 17. Czasami będę robiła weekendy,więc wtedy Szymek zostanie z M.
My przeprowadzaliśmy rozmowy kwalifikacyjne... i pojawiło sie koło 7 babek,ale tylko jedna okazała się konkretna i doświadczona,a dodatkowo pielęgniarka :tak: początkowo bardzo ciężko było Szymusiowi się do niej przyzwyczaić,a teraz sam wyciąga do niej rączki.

Ja kupiłam wannę metrową i tam pluska się moje dziecię :-D:-D

MłodaM - dużo zdrowia!!!!!

U Nas druga noc nieprzespana.... zęby coraz bardziej dają o sobie znać...dzisiaj chyba jadę kupić jakiś syropek,bo padam na twarz ,a i dziecko wykończone...
 
reklama
taycia a próbowałaś żeli? ja w ostateczności daję nurofen forte dla dzieci

ja Natalkę kąpię w wannie już ponad miesiąc im więcej wody tym lepiej ale do tego potrzebujemy taty ja wtedy siadam sobie obok i trzymam szkraba a tata kąpie :) plusku i chichu przy tym co nie miara :)
 
Do góry