reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Witam kochane pomożecie mi czy jest się czym przejmować do terminu porodu innego . Mam termin na 20 listopada z om ale według usg na 12.listopada .

reklama
Mi też się wydaje, że USG pokazuje jakiemu tygodniowy dany wymiar odpowiada.
Niekoniecznie pokazuje centyle.
 
No USG podaje wiek wg wymiarów, ale nie pokazuje centyli. Nie będę się kłócic, dla mnie to jest akurat mało ważne po prostu.
U mnie na USG zawsze pokazywało centyle na wykresie obok każdego wymiaru i miałam napisane, że np. waga to taki i taki centyl, głowa taki i taki itd. Tak było w różnych przychodniach i na różnych sprzętach, jako wydruk z systemu (usg) albo na kartce lekarza z wizyty z pomiarami spisanymi z badania.
 
Ja miałam takie coś w poprzedniej ciąży na każdym usg. Zdjęcie z internetu, ale miałam wszystko zaznaczane na takiej siatce + osobne wymiary też jako takie kropki i ile % dzieci takie ma.
Teraz mam tylko te kropki i %
 

Załączniki

  • IMG_4497.jpeg
    IMG_4497.jpeg
    119,7 KB · Wyświetleń: 52
reklama
Po to po wykonaniu badania lekarz ma chwilę przy komputerze, żeby "przeklepać" te wyniki na centyle, jeżeli sprzęt od USG mu tego od razu nie przelicza z pomiarów.
No USG podaje wiek wg wymiarów, ale nie pokazuje centyli. Nie będę się kłócic, dla mnie to jest akurat mało ważne po prostu.
Jak jest mało ważne dla Ciebie to okej, ale nie wprowadzaj w błąd, że "raczej nikt z tego nie korzysta", bo nie jest to prawdą.
 
Do góry