reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Witam kochane pomożecie mi czy jest się czym przejmować do terminu porodu innego . Mam termin na 20 listopada z om ale według usg na 12.listopada .

reklama
Termin porodu koryguje się jedynie na pierwszym badaniu prenatalnym. Ja też miałam korektę bo mam długie cykle :)

Później będziesz patrzyła na centyle - i dopiero wtedy lekarz powie Ci jak na tle innych dzieci rośnie Twoje. Pod warunkiem że ma dobry sprzęt, dobre oko i dobre warunki do badania.
 
Termin porodu koryguje się jedynie na pierwszym badaniu prenatalnym. Ja też miałam korektę bo mam długie cykle :)

Później będziesz patrzyła na centyle - i dopiero wtedy lekarz powie Ci jak na tle innych dzieci rośnie Twoje. Pod warunkiem że ma dobry sprzęt, dobre oko i dobre warunki do badania.
Centyle to raczej dopiero jak się dziecko urodzi. Tutaj brana jest też pod uwagę płeć a czasami ciężko ją określić. Chyba chodzi Ci o percentyle.
 
reklama
Ja jakoś nie patrzyłam nigdy na centyle. Nawet moja pediatra nie patrzyła na to. Mówi, że to nie ma sensu. Bo dziecko rośnie w swoim tempie i po co mamy się stresować. Obydwoje dzieci mają się świetnie. 😆
Po urodzeniu? Wiesz, dopóki dziecko jest w normie to spoko...ale te siatki są np. po to, żeby wyłapałać dzieci np. z niedoborem hormonu wzrostu...
 
Do góry