reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Postępy naszych dzieci :)))

banAna juz myalam ze jestem z tym sama :), moja tez chce stac! nie siedziec tyko wlasnie stac. Jak ja podnosze, jak odbijam w kazdej mozliwej sytuacji ona opiera sie nogami do stania. Mowisz ze to wrozy szybkie chodzenie? Ehhh nie wiem czy jestem szczesliwa z tego powodu ;-)
 
reklama
Ja w kwestii TV:sorry:
Dziecko zawsze będzie się odwracać w stronę najsilniejszego bodźca i stąd pociąg do telewizora: dźwięk jest, obraz jest, dynamika jest itd do tego w bajkach żywe kolory... Tyle tylko ze jeśli teraz dziecko "nauczy się" oglądać bajki to już potem można zapomnieć o książkach:sorry:. Bo co to będzie za atrakcja tylko słuchać , skoro można słuchać, widzieć itd:baffled::sorry:
 
Ja w kwestii TV:sorry:
Dziecko zawsze będzie się odwracać w stronę najsilniejszego bodźca i stąd pociąg do telewizora: dźwięk jest, obraz jest, dynamika jest itd do tego w bajkach żywe kolory... Tyle tylko ze jeśli teraz dziecko "nauczy się" oglądać bajki to już potem można zapomnieć o książkach:sorry:. Bo co to będzie za atrakcja tylko słuchać , skoro można słuchać, widzieć itd:baffled::sorry:
....a to to kolejny argument.... :tak::sorry:
 
Moja tez patrzy sie w tv jak ma taka okazje i w dodatku robi takie wielkie oczy :szok: Staram sie ja tak ukladac zeby jednak nie patrzyla. Wczoraj nawet podczas karmienia wylaczylam tv bo ona zamiast jesc smiala sie do telewizora :-:)szok:
 
wasze siadaja a moja hm.. staje :eek: za kazdym razem jak ja odbijam to na maksa wyciaga i prosuje nozki,zeby stanac na moich udach :baffled: i wcale nie prezy sie z bolu tylko robi to dla wlasnej przyjemnosci. czesto tez, gdy marudzi pomaga podnoszenie ja za pachy i wtedy ustawia jedna noge na moim prawym udzie, druga na lewym i stoi a czasami jakby przestapywala z nogi na noge. zawsze max proste w kolanach.
zreszta obie jej siostry nie raczkowaly tylko zaczynaly chodzic w 7-8 mies.

chcialam podziekowac ktorejs mamusi, niestety nie pamietam ktorej :sorry: za wskazowke,ze gdy dziecko nie chce lezec na brzuszku, to podsunac mu raczki pod piers. u mojej dziala! a dzisiaj tak ja polozylam i cos mi nie pasowalo. patrze, a ona jedna reka sie podpiera, a druga piastke namietnie ciumka, lezac na brzuszku :-D

aaaa i jeszcze za to glaskanie polaczone z zamykaniem oczu. to jest super, gdy mala jest zmeczona,ale jeszcze sie opiera,zeby nie zasnac :tak:

Moja tez przy odbijaniu prostuje nozki i stoi na palcach na moich udach. To jest normalne, Julia tak samo robila a chodzic zaczela jak miala 11 miesiecy wiec nie szybko. Oczywiscie nie pozwalaj jej przenosic ciezaru na nozki.

NO WIDZISZ! PIĘKNIE :-):tak:


Tak, :tak: Dzieci w tym wieku zwalniają z przybieraniem masy ale jedzą dużo bo dużo spalają podczas tych wszystkich wygibasów(...)
Tylko na początku dzieciaczki tak szybko przybierają... później coraz woniej :tak:


natalunia
Nie zrozum mnie źle ale nie wydaje ci sie że to jeszcze za wcześnie za oglądanie tv?? :eek::sorry: Moja Sonia też by chciała i jak tylko "znajdzie" tv to sie w niego gapi i wtedy odracam ją tak żeby nie miałą go w zasiegu wzroku...
Zrobisz jak tam uważasz ale poczytaj sobie na temat wpływu tv na oko małego dziecka...
Ja w każdym razie do MINIMUM 2 roku życia nie mam zamiaru pokazywać jej nic w tv :no:

Dzieki Bogu u nas jeszcze nie ma wymuszania... ciekawe jak długo utrzyma sie ten stan...? :-D


Prawda? - super metoda... ;-):tak:

Moja Julia gapila sie w TV, bylam wtedy troche glupia jeszcze :-D i tym sposobem juz w zeszlym roku miala mala wade wzroku a w tym roku 18.02 idziemy na kontrole do okulisty i prawdopodobnie czekaja ja okulary.
Oprocz tego ze dziecko nie bedzie chcialo sluchac czytania ksiazek jest jeszcze taki minus - telewizor, ekran monitora bardzo pobudzaja, z nadmiaru wrazen dziecko moze miec klopoty ze snem.
Asiuli nie pozwalam na patrzenie w tv, a ostatnio wogole nie wlaczam telewizora. Ekran monitora mam ustawiony tak zeby nie bylo go widac z jej lozeczka i naszej kanapy, a jak karmie ja czy odbijam przy pisaniu na bb to tez w ten sposob aby oczka miala skierowane w inna strone.
 
Moja tez przy odbijaniu prostuje nozki i stoi na palcach na moich udach. To jest normalne, Julia tak samo robila a chodzic zaczela jak miala 11 miesiecy wiec nie szybko. Oczywiscie nie pozwalaj jej przenosic ciezaru na nozki.



Moja Julia gapila sie w TV, bylam wtedy troche glupia jeszcze :-D i tym sposobem juz w zeszlym roku miala mala wade wzroku a w tym roku 18.02 idziemy na kontrole do okulisty i prawdopodobnie czekaja ja okulary.
Oprocz tego ze dziecko nie bedzie chcialo sluchac czytania ksiazek jest jeszcze taki minus - telewizor, ekran monitora bardzo pobudzaja, z nadmiaru wrazen dziecko moze miec klopoty ze snem.
Asiuli nie pozwalam na patrzenie w tv, a ostatnio wogole nie wlaczam telewizora. Ekran monitora mam ustawiony tak zeby nie bylo go widac z jej lozeczka i naszej kanapy, a jak karmie ja czy odbijam przy pisaniu na bb to tez w ten sposob aby oczka miala skierowane w inna strone.

dziunka a czy wy oboje z mezem nie macie wady wzroku i dlatego julcia moze miec? mozliwe ze ja mam takie problemy z zasypianiem ignasia od telewizora:crazy: czasem zeby zrobic siku albo cos zjesc wlaczam telewizor na moment zeby mi nie marudzil:baffled:
 
dziunka a czy wy oboje z mezem nie macie wady wzroku i dlatego julcia moze miec? mozliwe ze ja mam takie problemy z zasypianiem ignasia od telewizora:crazy: czasem zeby zrobic siku albo cos zjesc wlaczam telewizor na moment zeby mi nie marudzil:baffled:

Ja wole zeby marudzila niz zeby gapila sie w tv;-):-p
Ja mam wadfe wzroku nabyta od 17 roku zycia, a A od roku nosi okulary, wczesniej bylo ok. Wiec mysle ze to raczej nie po nas...Choc kto wie...
 
Pytanie do Burej:

Czy twoje dziewczynki dotykaja sie wzajemnie swiadomie czy przypadkowo?

Czemu pytam: otoz moja cora, wczoraj widziala inne dziecko w podobnym do siebie wieku, obie mamy (czyli ja i druga pani) trzymalysmy maludy na rekach i pokazywalysmy nawzajem swoje dziciaki (ooo zobacz jaka dziewczynka jak ty itd..). Ida przez chwile w skupieniu przygladala sie kolezance, po czym zupelnie pewnie wyciagnela w jej strone reke i zlapala ja za dlon. Bylam w szoku, az mi sie tak dziwnie zrobio jak to zobaczylam. Co prawda Ida jest mocno do przodu w intelektualnych sprawach (skupienia, wodzenia wzrokiem, gadania itd), ale tak jak wczesniej pisalam nie siega po zabawki a tu taka suprise.

Oczywiscie pochwalilam sie matce i tesciowej ale zadna z nich nie chciala w to wierzyc, i mowily ze to przypadek. Byc moze, ale bylo cos w tej scence mocno nieprzypadkowego dlatego pytam ciebie Bura :) jak twoje maluchy? Chwytaja sie przypadkowo czy nie?
 
Passingby to chyba nie przypadek, moja mając inne dziecko obok też najpierw się pouśmiechała, a potem wyciągała rączkę. A na sięganie po zabawki już wkrótce też przyjdzie czas :)
 
reklama
mój też jak ma okazję to zerka w v- wiadomo... tam się świeci i ciągle si.ę coś dzieje... ale dzięki Bogu nie ma zbyt wielu okazji do oglądania, bo ja praktycznie nie oglądam tv. Włączam tylko na fakty :)

za to na okrągło radio leci :)

passing: a skąd wiesz, że twoja Ida jest "mocno do przodu w sprawach intelektualnych"??
;-)
 
Do góry