reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja Naszych Skarbeczków

reklama
Nam lekarz w 4 tygodniu na usg bioderek i całego ciałka powiedział, że pierwsze usg bioderek powinno być jak najwcześniej, bo jak dziecko ma mieć problemy, to od razu wiadomo, bo to wada wrodzona podobno. A jak dobrze na pierwszym usg, to na następne dopiero po skończonym 5 miesiącu, i tak zamierzamy pójść. Ale co lekarz to opinia, zwariować można. Ze starszą córka byłam chyba 3 razy, a potem niedługo potem jak zaczęła chodzić.
 
My niedłgo będziemy mieć trzecią wizytę ortopedy. Pierwsza była jak mała miała 2 tyg i już wyszło że coś jest nie tak -lekarz zalecił szerokie pieluchowanie. Kolejna wizyta byla ok 3 miesiąca i niestety -pieluchowanie nie pomogło i teraz mała nosi szeroką ortopedyczną pieluchę na szelkach. Teraz jest zima no i dziecko jeszcze nie siedzi ale nie wyobrażam sobie wkładać ją do tego w lecie w upały:-( mam nadzieję że do lata wszystko będzie już OK
 
Indygo, bądź dobrej myśli. My jesteśmy już po 2 wizytach. 3 mamy mieć w 10 miesiącu. Polatałam trochę po lekarzach i okazało się, że Ala ma atopowe zapalenie skóry. Bardzo, ale to bardzo mnie to martwi. Czy któreś z Waszych dzieci może ma coś takiego? Bardzo jestem ciekawa co dalej, co można jeść jak postępować. Wizytę u alergologa mamy pod koniec marca:no:. To poprostu jakaś masakra.
 
Fredka mój Maciek ma AZS więc współczuję bo wiem co to za cholerstwo. Mamy zakaz wprowadzania nowości do 6 miesiąca tylko Nutramigen. Do picia woda bo nawet herbatki (prawdopodobnie sacharoza) powodują zaostrzenie zmian. Kąpanie w przegotowanej wodzie z dodatkim Oilatum a przy dużych zmianach w krochmalu i natuszczanie skóry przynajmiej kilka razy dziennie bo inaczej pęka... Eh wymaga to trochę zachodu ale cały czas mam nadzieję że z tego wyrośnie.
 
Mulatka, a wiesz co robić z czerwonymi plamami?. Wyglądają tak jakbym wrzątek wylała małej na rękę. Idę dzisiaj do lekarza alergologa, mam nadzieje, że coś mi pomorze. Choć powątpiewam. Naczytałam się już tyle o stosowaniu lekarstw, które w większości nie pomagają. Dzieci są poprostu królikami doświadczalnymi:-(.
 
Dziewczyny prosze o poradę.
Lenka złapała pierwszy katar. Nie ma goraczki, jest pogodna tylko z noska leci biały sluz. Podaje jej Nasivin, czyszczę frida nosek, daje duzo pić i wszedzie wisza reczniki. Co jeszcze można zrobić, podobno jakis olejek sie stosuje?
Nie wiem czy powinnam sie zgłosic do lekarza jak nie ma temperatury?
 
reklama
Dziewczyny prosze o poradę.
Lenka złapała pierwszy katar. Nie ma goraczki, jest pogodna tylko z noska leci biały sluz. Podaje jej Nasivin, czyszczę frida nosek, daje duzo pić i wszedzie wisza reczniki. Co jeszcze można zrobić, podobno jakis olejek sie stosuje?
Nie wiem czy powinnam sie zgłosic do lekarza jak nie ma temperatury?

moja też jakis czas temu katar miała, wystarczyła woda morska w sprayu i odciągania śluzu, dodatkowo mocno powietrze w domu nawilżaj (około 55%) :-)
 
Do góry