reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja maluszków

Ja mojej od czasu do czasu smaruje główkę oliwką....
A powiedzcie mi czy twarzyczkę myjecie tylko przegotowaną wodą?
 
reklama
Ja też kąpie Małego w Oilatum i skóra jest super nawilżona :tak:

Ale wiecie... mój Synek od ulewania ma krostki, takie jakby potówki na dole policzków i na szyjce :-(
Co mogę z tym zrobić?? :sorry::-(
 
karincia Amelka rez ma taka wysypke i tez lekarka mowila ze od ulewania mleczka.nazywaja to tradzikiem niemowlecym i podobno samo mija po jakims czasie-heh no ale to w uk samo mija nie wiem jak w polsce:eek::confused2::sorry:
 
no to fakt.wit c nie podaja-bo po co? wit d nie podaja bo poco? tradziku nie lecza-bo nie ma potrzeby heh nie dosc ze kraj mlekiem i miodem plynacy to jeszcze wszystko samo sie leczy hehehe;-):-D:-D:-D:eek:
 
Olenka, moj ma problem ze skorka na glowie od urodzenia, na czole najgorzej to widac
schodzi mu powoili
polozna zalecala przemywac tylko przegotowana woda i tak robie, zadnych kremow
i schodzi powoli ale to juz ponad miesiac trwa,
pod spodem ladna skorka
ale czukek glowy ciagle jeszcze pokryty biala luszczaca sie warstwa

tez sie zastanawiam czy by jednak nie smarowac czyms??
Mewa moja mała tez to miała ,ale ja codziennie zamiast tego oillatum stosuję krochmal i wszystko zniknęło po jakiś 3 kompielach a skóre teraz ma gładką :tak:.Krochmal robie z przepisu lipcóweczek :w 0,5 szkl.zimnej wody rozpuszczam łyżkę mąki ziemniaczanej nastepnie gotuje litr wody i wlewam roztwór .Powodzenia:-)
 
Chogata, a samą buźkę można tym przemywać?, bo moja ma krosteczki na buzi tylko.

Azorek i może mają w tym trochę racji po co dawać dziecku dod. wit i faszerować go od małego... Nam nie podawali tyle tego co teraz i jesteśmy zdrowi. Poza tym nie raz już było, że podawało się dziecku coś, a za jakiś czas wychodziło, że jednak niepotrzebnie.
 
normalnie skarbnica wiedzy! Moja tez ma krosteczki, czyli to od mleczka, tak myślałam, ale nie byłam pewna. A z eschodzącą skórką, mojej łuszczą się jakby łuski rybie z czółka, wcześniej nie miała dopiero od kilku dni. Kupiłam olej migdałowy i zaczęłam smarować i zobacze jak schodzi.
Inny kłopot mam z ulewniem, od jakiegoś czasu Jagodzie ulewa się z kwasem, jak przy wymiotach. Nie wymiotuje na odległość, ale tak normalnie wylewa jej się . nie wiem co z tym zrobić
 
reklama
no to fakt.wit c nie podaja-bo po co? wit d nie podaja bo poco? tradziku nie lecza-bo nie ma potrzeby heh nie dosc ze kraj mlekiem i miodem plynacy to jeszcze wszystko samo sie leczy hehehe;-):-D:-D:-D:eek:

A w Niemczech gruszki nie uzywaja bo po co:eek: Pytalam poloznej o gruszke to krecila glowa i mowi: No z polski...tak,tak-to taki polski zwyczaj.
 
Do góry