reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

reklama
Jeszcze uważajcie na wit C 1000 - jak się wykształca system nerwowy i uszczelnia to nie jest polecana w ciąży
Też czytałam że trzeba być ostrożnym bo uszczelnia naczyniakrwionośne i może być gorszy przepływ przwz łożysko. Ale to takie ogólne na necie znalazłam, nie konkretny artykuł.
 
Ok, DZIĘKI kochana! Sprawdzę sobie tych lekarzy [emoji173] Ja jestem ciekawa jakie iść zrobi mi mój ginekolog, bp mówił z jakieś dokładne będzie A sprzęt ma nowy więc napewno dobry... cholera wie...
Kochana prenatalnych teoretycznie niee musisz robić bo masz 26 lat więc główne obciążenie chociażby zespołu Downa czyli wiek cię nie dotyczy. Ja w pierwszej ciąży nie robiłam np. testów z krwi tylko USG to lepsze. Teraz zrobię wszystko bo też mam inną sytuację finansową. Myślę, że na pewno warto zrobić USG to lepsze na dobrym sprzęcie. ja robię u Szymona Bednarka ale kiepsko u niego z terminami jak pisałam. Sprawdź czy jakiś lekarz z okolicy ma certyfikat FMF Link do: The Fetal Medicine Foundation wtedy będziesz miała pewność, że umie to badanie wykonać. Takie badania na pewno robi tez w Toruniu Migda (młody i stary), Łukasiewicz i pewnie ktoś jeszcze. Ja płacę 450 zł za badania krwi i USG. Myślę, że warto :) bo jak powiedział mój lekarz "każda kobieta ma jakieś obciążenia, po prostu jedna mniejsze druga większe".
 
Czesc dziewczynki, dawno mnie nie bylo, ale zamykam sprawy w pracy. Mialam jakies 30 stron zaleglosci- nadrobilam. Zlory medal poprosze.

Jestem po wizycie u mojego lekarza w Medicover, dostalam skiero na te wszystkie pierwsze podstawowe badania, lece jutro rano. Kaszojadek ma juz 1.06cm, zrobil doktorek szybki podglad 😉

No tak to to na pewno! Ale to USG samo 11-13 tc nazwał USG prenatalnym i że jest obowiązkowe i że to muszę zrobić a że cała reszta to jak chcę lub są czynniki ryzyka. Możliwe, że ja NFZ nawet takie USG nie jest obowiązkowe i refundowane 🤷🏼‍♀️

Wlasnie juz jestem ustawiona do super speca na to dokladne usg z testem PAPPA. Nie ma specjalnych wskazan, ale mam to w pakiecie ciazowym, to robie.

Dziewczyny a jak wsze zachcianki? Bo ja mam taką ochotę na czerwone wino... 😞

Mam niestety na frytki z maczka. Krakersy. Pizze. Tosty etc 😁 troche sie opieram, troche nie.

W czwartek lece do mokago lekarza prywatnego. Niech potaierdzi ze wszystko ok ❤️

Od piatku nie ma mnie w pracy, ale i mnie dopadlo zmeczenie. Takie do przezycia, ale po co tak zyc, jak mozna isc spac 😋 troche nudnosci, bez wiekszych szalenstw.

Brzuch ktey sie pojawil to nie Kaszojad, to raczej frytki 😉
 
Niestety nie robiłam badania na te mutację, ale wolę brać metylowany bo jeśli mam to pomogę , a jeśli nie mam to chyba nie zaszkodzę tą formą metylowaną? Moja obawa to czy jeśli mam mutację mthfr to czy zwykły kwas foliowy nie zaszkodzi bo się kumuluje ;jeśli dobrze rozumiem. A tak ponadto to muszę przyjąć sporą dawkę SPOKOJU 😛 bo myślę i główkuję 😉
Metylowanym na pewno nie zaszkodzisz, ale jak się nie badalas, to bralabym te standardowe zestawy witamin ze spokojną głową ☺️
 
reklama
Do góry