reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

zawsze możesz zapisac sie prywatnie a po tym usg u swojego lekarza, jak uznasz ze jest wystarczające i dokladne to najwyzej nie pójdziesz prywatnie, ale termin sobie zaklep w razie co [emoji6]
Ok, DZIĘKI kochana! Sprawdzę sobie tych lekarzy [emoji173] Ja jestem ciekawa jakie iść zrobi mi mój ginekolog, bp mówił z jakieś dokładne będzie A sprzęt ma nowy więc napewno dobry... cholera wie...
 
reklama
A ja jeszcze zgłaszam, że moja Fasoleczka ma już prawie 3 cm, dziś wyszła dwa dni większa z USG (czyli na 9+6) [emoji3526] Wszystko jest dobrze, a za dwa tygodnie kolejna wizyta [emoji3526] Tylko muszę zrobić krzywa cukrowa przed następną wizytą, ze względu na cukrzycę w poprzedniej ciąży i już mi słabo na samą myśl [emoji27]
Dopiero nadrabiam, cieszę się że maluch tak ładnie rośnie [emoji3526]
 
A ja dzis po badaniach. Mam cukier w moczu 51 a we krwi 91. Co myslicie?
Bylam pewna ze wizyta jutro... a tuuuuu dupa bo w czwartek dopiero 😞
 
Co więcej jest strasznie zakazny więc uważam że my będąc w ciąży naprawdę powinniśmy unikać skupisk ludzkich a wysmiewanie się z zagrożenia nie jest hmm jak by to ująć mądre? Sluzby nie panikowaly by nie zamykaly szkol i zakładów bo jakos zachorowania na grypę nie powodują takich działań
Nie jest strasznie zakaźny.
W wirusologii jest coś takiego jak współczynnik zakaźności i transmisji, dla
sars-cov-2 to 2.2 (jedna osoba zaraża średnio 2,2 osoby). Dla porównania współczynnik dla grypy wynosi 1,3 (zależnie od sezonu bywał wyższy !) a takiej odry - 18. To jest wysoka zakaźność.
Wyższa jest śmiertelność ale jest ona wyższa w grupie ryzyka (osoby starsze, nie kobiety w ciąży)
Wg danych ECDC wirus grypy w samych krajach Europy zabija 40 000 rocznie.

zainteresowanie WHO i innych organizacji wirusem sars-cov-2 wynika przede wszystkim z rozsądku ! Grypę znamy. Wiemy że co by się nie działo w marcu-kwietniu zachorowalność będzie spadać. W przypadku cov nie ma takiej pewności jednak nie przewiduje się by łączna zachorowalność i śmiertelność w Europie była choćby zbliżona do grypy.
Natomiast medialna panika jest ogromna i przyczyniła się już do ogromnego spowolnienia światowej gospodarki...
 
Nie jest strasznie zakaźny.
W wirusologii jest coś takiego jak współczynnik zakaźności i transmisji, dla
sars-cov-2 to 2.2 (jedna osoba zaraża średnio 2,2 osoby). Dla porównania współczynnik dla grypy wynosi 1,3 (zależnie od sezonu bywał wyższy !) a takiej odry - 18. To jest wysoka zakaźność.
Wyższa jest śmiertelność ale jest ona wyższa w grupie ryzyka (osoby starsze, nie kobiety w ciąży)
Wg danych ECDC wirus grypy w samych krajach Europy zabija 40 000 rocznie.

zainteresowanie WHO i innych organizacji wirusem sars-cov-2 wynika przede wszystkim z rozsądku ! Grypę znamy. Wiemy że co by się nie działo w marcu-kwietniu zachorowalność będzie spadać. W przypadku cov nie ma takiej pewności jednak nie przewiduje się by łączna zachorowalność i śmiertelność w Europie była choćby zbliżona do grypy.
Natomiast medialna panika jest ogromna i przyczyniła się już do ogromnego spowolnienia światowej gospodarki...
Oczywiście, zgadzam się, tylko nikt nam póki co nie powie, jaki wpływ ten wirus może mieć na nasze dzieci na takim etapie ciąży...
 
Oczywiście, zgadzam się, tylko nikt nam póki co nie powie, jaki wpływ ten wirus może mieć na nasze dzieci na takim etapie ciąży...
Nie powie. Napewno nic dobrego z niego nie wyniknie, ale to tak samo jak z każdą inna paskudą. Przez to, że szczepienia nie są obowiązkowe naprawde łatwo złapać jakieś dziadostwo. W zeszłym roku było duże "bum" na odrę. Każda zakaźna bardzo źle rokuje. Powikłania po grypie też. Po korona nie wiemy ale możemy się domyślać że też będzie niefajnie.
 
reklama
Nie jest strasznie zakaźny.
W wirusologii jest coś takiego jak współczynnik zakaźności i transmisji, dla
sars-cov-2 to 2.2 (jedna osoba zaraża średnio 2,2 osoby). Dla porównania współczynnik dla grypy wynosi 1,3 (zależnie od sezonu bywał wyższy !) a takiej odry - 18. To jest wysoka zakaźność.
Wyższa jest śmiertelność ale jest ona wyższa w grupie ryzyka (osoby starsze, nie kobiety w ciąży)
Wg danych ECDC wirus grypy w samych krajach Europy zabija 40 000 rocznie.

zainteresowanie WHO i innych organizacji wirusem sars-cov-2 wynika przede wszystkim z rozsądku ! Grypę znamy. Wiemy że co by się nie działo w marcu-kwietniu zachorowalność będzie spadać. W przypadku cov nie ma takiej pewności jednak nie przewiduje się by łączna zachorowalność i śmiertelność w Europie była choćby zbliżona do grypy.
Natomiast medialna panika jest ogromna i przyczyniła się już do ogromnego spowolnienia światowej gospodarki...
Dziękujemy za konkrety! ❤️
 
Do góry