reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2020

W moim odczuciu nawet ten mieszany jest wystarczający, ja szczerze mówiąc jak się przerzuce na taki kompleks witamin, to będę brała tylko to, bo wiem że mojemu organizmowi służy 😉 A Ty masz jakieś mutację mthfr, czy profilaktycznie lykasz foliany? Śledzę grupę mthfr Polska i tam dziewczyny są przeciwniczkami tych miksów i polecają brać osobno.. Ale ja myślę, że musisz zaufać sobie, bo co osoba, to inna opinia ☺
Niestety nie robiłam badania na te mutację, ale wolę brać metylowany bo jeśli mam to pomogę , a jeśli nie mam to chyba nie zaszkodzę tą formą metylowaną? Moja obawa to czy jeśli mam mutację mthfr to czy zwykły kwas foliowy nie zaszkodzi bo się kumuluje ;jeśli dobrze rozumiem. A tak ponadto to muszę przyjąć sporą dawkę SPOKOJU 😛 bo myślę i główkuję 😉
 
Ostatnia edycja:
reklama
na nfz za darmo tylko skierowanie najlepiej miec juz i sie zapisać szybko bo do lepszych lekarzy może nie być terminu.. musisz najpierw szukać gdzie i kto na nfz przyjmuje...
Ok, dziękuję . Ciekawe ile mniej więcej kosztują takie badania u nich. Jeśli z racji na wiek mam takie badanie na NFZ to trzeba coś dopłacać też na NFZ czy zupełnie darmo jest ? Zrobiłabym sobie wtedy najwyżej jeszcze jedno prywatnie .
 
Super moja jest na tej rozpisce
Kochana prenatalnych teoretycznie niee musisz robić bo masz 26 lat więc główne obciążenie chociażby zespołu Downa czyli wiek cię nie dotyczy. Ja w pierwszej ciąży nie robiłam np. testów z krwi tylko USG to lepsze. Teraz zrobię wszystko bo też mam inną sytuację finansową. Myślę, że na pewno warto zrobić USG to lepsze na dobrym sprzęcie. ja robię u Szymona Bednarka ale kiepsko u niego z terminami jak pisałam. Sprawdź czy jakiś lekarz z okolicy ma certyfikat FMF Link do: The Fetal Medicine Foundation wtedy będziesz miała pewność, że umie to badanie wykonać. Takie badania na pewno robi tez w Toruniu Migda (młody i stary), Łukasiewicz i pewnie ktoś jeszcze. Ja płacę 450 zł za badania krwi i USG. Myślę, że warto :) bo jak powiedział mój lekarz "każda kobieta ma jakieś obciążenia, po prostu jedna mniejsze druga większe".
 
na nfz za darmo tylko skierowanie najlepiej miec juz i sie zapisać szybko bo do lepszych lekarzy może nie być terminu.. musisz najpierw szukać gdzie i kto na nfz przyjmuje...
Ok,dziękuję bardzo za info , nie wiedziałam,że tak trudno się dostać ,ale najlepsi lekarze na pewno są rozchwytywani. Nie wiem czy któryś z tych , których polecałaś pracuje na NFZ, popatrzę . Dziękuję raz jeszcze :)
 
[QUOTE="Peony, post: 19240045, member: 189136"
Przybijam mentalna "piątkę" jeśli chodzi o cukrzycę 🙄 dziś dostałam zalecenie podawania insuliny na noc ☹️ liczyłam się się uda bez niej ale jednak nie...
[/QUOTE]
A jakie miałaś wyniki cukru teraz?
 
reklama
Do góry